Справа № 449/1130/24
Перемишлянський районний суд Львівської області
67а м. м. Перемишляни Львівський район Львівська область Україна 81200
31.07.2024 Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Перемишляни подання начальника ВнП №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду, -
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , раніше судимому, -
Начальник ВнП №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , засудженого 23.12.2009р. Перемишлянським районним судом за ч.2 ст.121, ч.4 ст.187, ст. 70 КК України до 12 років позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 17.02.2017р. Термін погашення судимості - 17.02.2025року. Ухвалою суду від 09.11.2022р. ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
Подання мотивоване тим, що після закінчення строку адміністративного нагляду ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, а систематично порушував громадський порядок.
10.11.2023р. ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності за ст.175-1 ч.1 КУпАП , 08.02.2024р. ОСОБА_3 повторно притягався до адміністративної відповідальності за ст.175-1 ч.2 КУпАП, 01.07.2024р. ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності за ст.178 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_3 було попереджено про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість застосування до нього адмінінстративного нагляду. ОСОБА_3 по місцю проживання характеризується посередньо.
Відтак, просить суд встановити адміністративний нагляд та ряд обмежень, а саме:
-заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;
-заборона перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
-заборона виїзду по особистих справах за межі території Львівського району без дозволу ВнП АДРЕСА_2 ;
-зобов'язати з'являтись на реєстрацію в ВнП АДРЕСА_2 до дільничого офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до вимог ст.3 п. "в" Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно п. в ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з ч.1 абз.2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Як вбачається зі ст. 6. Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно вироку Перемишлянського районного суду від 23.12.2009р. ОСОБА_3 засуджено за ч.2 ст.121, ч.4 ст.187, ст. 70 КК України до 12 років позбавлення волі
Згідно довідки про звільнення серії НОМЕР_1 , ОСОБА_3 , звільнено з місць позбавлення волі - 17.02.2017 р.
Згідно постанови Перемишлянського районного суду від 09.11.2022р. ОСОБА_3 встановлено адмінінсративний нагляд терміном на 1 рік.
Згідно постанови Пленуму ВСУ N 3 від 28.03.1986р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, якщо після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Ознака систематичності розуміється як здійснення певних дій більше двох разів.
Як вбачається із матеріалів подання, ОСОБА_3 , неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, у зв'язку із чим, йому було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Незважаючи на це, ОСОБА_3 , знову притягався до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що зазначені в поданні обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 , на шлях виправлення не став, а тому вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3 п "в", 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 369 - 372,539 КПК України, суд, -
Подання начальника ВнП №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_3 - задоволити частково.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с.Боршів Львівського району , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
-заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;
-заборона перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
-заборона виїзду по особистих справах за межі території Львівського району без дозволу ВнП №2 Львівського РУП №2 ЛГУНП №2 у Львівській області;
-зобов'язати з'являтись на реєстрацію в ВнП №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області до дільничного офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду і протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1