Ухвала від 30.07.2024 по справі 733/1304/24

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 1-кс/733/185/24

Єдиний унікальний №733/1304/24

Ухвала

Іменем України

про відсторонення від посади

30 липня 2024 року м.Ічня

Слідчий суддя Ічнянського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ічня клопотання слідчого СВ Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області капітан поліції ОСОБА_4 , ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022270330000841 від 20.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України про відсторонення від посади

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Прилуки, Чернігівської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

ВСТАНОВИВ:

До Ічнянського районного суду Чернігівської області звернувся з клопотанням слідчий СВ Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області погодженим прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в якому вона просить відсторонити підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади держаного реєстратора Відділу надання адміністративних послуг Ладанської селищної ради строком на 2 місяці.

Клопотання мотивовано тим слідчим відділенням ВП № 2 (м. Ічня) Прилуцького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області розслідується кримінальне провадження № 12022270330000841 від 20.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 14 Конституції України від 28 червня 1996 року земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держав. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно із статтею 78 Земельного кодексу Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

Право державної власності на землю набувається та реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону (ч. 2 ст. 84 Земельного кодексу України).

Згідно із ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до розпорядження голови Ладанської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області № 12-к від 21 січня 2021 року «Про призначення на посаду», ОСОБА_5 прийнято в порядку переведення на посаду державного реєстратора Ладанської селищної ради з 21.01.2021, з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Відповідно до посадової інструкції державного реєстратора речових прав на нерухоме майно відділу надання адміністративних послуг (Центру надання адміністративних послуг) Ладанської селищної ради державний реєстратор здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону, державний реєстратор несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, державний реєстратор за порушення законодавства у сфері державної реєстрації прав, несе дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у редакції чинній на момент вчиненні злочину (далі - Закон), державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;

4) під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи;

5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження;

6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом;

7) виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав);

8) формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав;

9) формує реєстраційні справи у паперовій формі;

Відповідно до п. 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, іншими законами України та цим Порядком.

ОСОБА_5 , будучи державним реєстратором Відділу надання адміністративних послуг Ладанської селищної ради, відповідно до розпорядження голови Ладанської селищної ради № 12-к від 21 січня 2021 року «Про призначення на посаду», з метою особистого збагачення, з корисливих мотивів, вчинила шляхом обману умисне заволодіння земельними ділянками державної власності на території Прилуцького району Чернігівської області у складі організованої групи спільно із фізичною особою-підприємцем сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_6 , зареєстрованої фізичною особою-підприємцем 03.09.2015 та державним кадастровим реєстратором відділу у Прилуцькому районі міськрайонного управління у Прилуцькому районі та м. Прилуках Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області ОСОБА_7 , призначену на вказану посаду відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області № 45-к від 11.01.2017 «Про призначення ОСОБА_7 » та переведену відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області № 508-к від 05.07.2021 «Про переведення ОСОБА_7 » на рівнозначну посаду державного кадастрового реєстратора відділу 1 управління у Прилуцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

Так, у ОСОБА_6 , котра переслідувала мету незаконного збагачення, з корисливих мотивів, у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але приблизно до липня 2021 року виник умисел на створення стійкого злочинного об'єднання декількох осіб - організованої групи, члени якої б попередньо зорганізувались для того, щоб шахрайським шляхом заволодівати об'єктів нерухомого майна державної власності з використанням завідомо підроблених документів - наказів Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області про передачу у власність громадян земельних ділянок, а також використовуючи службові повноваження державних кадастрових реєстраторів та державних реєстраторів, всупереч діючого законодавства у сфері земельних відносин, на реєстрацію права власності громадян.

Усвідомлюючи складність одноособового вчинення шахрайських дій, а також необхідність пошуку інформації щодо земельних ділянок та їх категорій, пошуку осіб, яких використовувати в якості фіктивних власників земельних ділянок, збору їх особистих документів та їх використання для внесення недостовірних відомостей до Державного реєстру нерухомого майна та незаконного заволодіння земельними ділянками шахрайським шляхом, ОСОБА_6 вирішила залучити до їх вчинення осіб в залежності від сфери діяння та здібностей, якими вони володіли, а також службових повноважень, котрі також переслідували мету швидкого і незаконного збагачення.

Зазначені особи за задумом ОСОБА_6 під безпосереднім її керівництвом повинні були в інтересах злочинної групи вчиняти шахрайські дії, направлені на її особисте збагачення та збагачення членів організованої групи.

Усвідомлюючи складність одноособового вчинення шахрайських дій, а також необхідність пошуку інформації щодо земельних ділянок та їх категорій, пошуку осіб, яких використовувати в якості фіктивних власників земельних ділянок, збору їх особистих документів та їх використання для внесення недостовірних відомостей до Державного реєстру нерухомого майна та незаконного заволодіння земельними ділянками шахрайським шляхом, ОСОБА_6 вирішила залучити до їх вчинення осіб в залежності від сфери діяння та здібностей, якими вони володіли, а також службових повноважень, котрі також переслідували мету швидкого і незаконного збагачення.

Реалізуючи свій злочиний умисел, ОСОБА_6 у невстановлений досудовим розслідуванням день та час залучила до складу організованої групи державного реєстратора Ладанської селищної ради ОСОБА_5 та державного кадастрового реєстратора відділу у Прилуцькому районі міськрайонного управління у Прилуцькому районі та м. Прилуках Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області ОСОБА_7 ..

ОСОБА_6 , отримавши від ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , згоду на участь у вчиненні злочинів у складі організованої групи, ознайомила останніх з планом злочинної діяльності, з якими вони погодилися.

Зазначені особи за задумом ОСОБА_6 під безпосереднім її керівництвом повинні були в інтересах злочинної групи вчиняти шахрайські дії, направлені на її особисте збагачення та збагачення членів організованої групи.

Згідно з планом злочинної діяльності організатор ОСОБА_6 , як організатор, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , як виконавець вчинення злочину, згідно розробленого плану злочинних дій та відведеної їй ролі приймала активну участь у вчиненні злочинів у складі організованої групи, відшукувала осіб, на яких можливо виготовити завідомо підроблені документи на земельні ділянки, в силу своїх повноважень, як державний реєстратор здійснювала реєстрацію права власності на земельні ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Учасники організованої групи впродовж всієї злочинної діяльності інформували один одного про підготовку кримінальних правопорушень, під час їх вчинення діяли з розподілом ролей за заздалегідь розробленим планом, схваленим усіма учасниками групи. При цьому, всі співучасники усвідомлювали, що дії кожного з них є невід'ємною частиною загального обсягу дій при скоєнні злочинів.

Таким чином, співучасники передбачали всі необхідні умови для прикриття своєї незаконної діяльності спрямованої на заволодіння чужим майном шляхом обману.

Виконавши всі підготовчі дії та розподіливши між собою ролі, члени організованої групи приступили до реалізації свого злочинного плану, заволодівши земельними ділянками державної форми власності.

Так, членами організованої групи у невстановлені час та місці, але приблизно до липня 2021 року, пообіцявши грошову винагороду у розмірі 5000 грн., шляхом використання своїх ділових зв'язків та знайомств, підшукано осіб, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 яким не було відомо про злочинні наміри організованої групи та отримано від останніх персональні дані, які в подальшому передавалися для обліку та структуризації ОСОБА_6 .

З метою доведення заздалегідь спланованого злочинного наміру до кінця, спрямованого на заволодіння земельними ділянками державної власності, діючи згідно вказівок та під контролем ОСОБА_6 , державний реєстратор Ладанської селищної ради ОСОБА_5 відповідно до відведеної їй ролі, перебуваючи на робочому місці за адресою: АДРЕСА_2 , з метою отримання неправомірної вигоди, усвідомлюючи, що документи подані неналежною особою та не містять правових підстав для прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, діючи всупереч посадової інструкції, в порушення вимог ст. 10, ст. 18, п. 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 24, ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 6, 7, 8, 9, 12, 14, 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, достовірно знаючи, що ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 та ОСОБА_11 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 особисто не звертались до неї, як до державного реєстратора щодо вчинення реєстраційних дій, не перевіривши документи, подані для проведення реєстрації права власності, використовуючи індикатор доступу до Реєстрів, виданий Державним підприємством «Національна інформаційна система» як державному реєстратору Ладанської селищної ради з порушенням Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» прийняла незаконне рішення про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки.

Після державної реєстрації земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:09:000:0026 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1740-2/02-2024 від 22.02.2024 становить 56700 грн., земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:04:000:0474 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1740-4/02-2024 від 22.02.2024 року становить 59300 грн.., земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:10:000:0134 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1740-3/02-2024 від 22.02.2024 року становить 55800 грн., земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:04:000:0476 площею 1,8658 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1740-1/02-2024 від 22.02.2024 року становить 54100 грн., земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:08:000:0053 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1766/03-2024 від 15.03.2024 року становить 58100 грн., земельна ділянка з кадастровим номером 7424184000:06:000:0557 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1850/06-2024 від 24.06.2024 року становить 52600 грн., земельна ділянка з кадастровим номером 7424183100:10:000:0133 площею 2 га, вартість якої згідно висновку експерта № 1849/06-2024 від 24.06.2024 року становить 57400 грн. незаконно вибули з власності держави.

У зв'язку з вищевикладеним, організована група у складі

ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , діючи умисно,

з корисливих мотивів, реалізуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, заволоділи 7 земельними ділянками, що перебували у державній власності, чим спричинено збитки інтересам держави в особі Сухополов'янської сільської ради Прилуцького району на суму 394000 грн.

Зібрані фактичні дані (а.с.22-201) у своїй сукупності дають підстави обгрунтовано підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України (в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018), ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України за які передбачено безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі, зокрема санкція ч. 4 ст. 190 КК України (в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018) на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362 КК України позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Вчинення кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_5 безпосередньо пов'язані з виконанням нею повноважень держаного реєстратора відділу надання адміністративних послуг Ладанської селищної ради.

Відсторонення ОСОБА_5 від посади державного реєстратора Ладанської селищної ради, необхідне для запобігання протиправній поведінці підозрюваної, оскільки перебування останньої на займаній посаді дасть їй можливість знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, використовуючи свої службові повноваження, впливати на потерплих, свідків та інших учасників кримінального провадження, продовжити злочинну діяльність, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Таким чином, оцінивши сукупність усіх обставин по провадженню, а саме:

- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною злочинів;

- тяжкість покарання;

- скоєння злочинів повязаних із виконанням своїми повноваженнями державним реєстратором, зокрема несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду, вчиненого організованою групою, заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненого організованою групою, у великих розмірах та використання завідомо підробленого документа, вчиненого організованою групою - орган досудового розслідування приходить до висновку, що у разі не відсторонення державного реєстратора Ладанської селищної ради від посади вона матиме змогу продовжити протиправну поведінку, оскільки перебування останньої на займаній посаді дасть їй можливість знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню і іншим чином, а також може впливати на свідків та потерпілого шляхом умовляння, погроз та іншого, з метою неправдивих свідчень, впливати на колег, тому може використовуючии своє службове становище вживатиме заходів для надання вище зазначених осіб до дачі завідомо неправдивих показань на підтвердження висунутих нею у подальшому захисних версій.

Ураховуючи, що такий захід як відсторонення від посади необхідний для припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваної, яка, перебуваючи на посаді державного реєстратора, може продовжити свою протиправну поведінку, матиме можливість знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав, наведених у ньому та просив його задовольнити. Надав суду відповідь на запит про те, що ОСОБА_5 виписана зі стаціонару КНП «Прилуцька центральна міська лікарня» 26 липня 2024 року.

В судове засідання захисник підозрюваної - адвокат ОСОБА_15 та сама ОСОБА_5 в черговий раз не з'явилися.

Саме клопотання про відсторонення від посади надійшло до суду 12 липня 2024 року та призначено на 15 липня 2024 року, однак через зайнятість захисника у судовому засіданні у Прилуцькому міськрайонному суді судове засідання про відсторонення ОСОБА_5 відкладено на 16 липня 2024 року. У зв'язку із занятістю захисника 16 липня 2024 року розгляд клопотання про відсторонення від посади було призначено на 17 липня 2024 року. Однак за клопотанням захисника ОСОБА_15 судове засідання було відкладено на 26 липня 2024 року, оскільки ОСОБА_5 знаходилась на стаціонарному лікуванні в КНП «Прилуцька центральна міська лікарня». 26 липня 2024 року судове засідання про відсторонення від посади ОСОБА_5 за клопотанням захисника - адвоката ОСОБА_15 було відкладено на 30 липня 2024 року, оскільки станом на 26 липня 2024 року ОСОБА_5 знаходилася на стаціонарному лікуванні .

30 липня 2024 року, знову в день розгляду заяви про відсторонення від посади, захисником ОСОБА_15 надано заяву про відкладення розгляду клопотання, мотивуючи тим, що він з 29 липня по 31 липня 2024 року перебуває у відрядженні у м.Києві, де бере участь у процесуальних діях та надасть підтверджуючі документи. Однак на день розгляду клопотання підтверджуючі документи суду не надав.

На думку суду, така поведінка захисника підозрюваної - адвоката ОСОБА_16 та самої підозрюваної ОСОБА_5 свідчить про ознаки зловживання правом та свідомим затягуванням розгляду клопотання у кримінальному провадженні.

Оскільки клопотання про відсторонення від посади обмежено строками розгляду , передбаченого ст.156 КПК України , суд вважає, що клопотання про відсторонення від посади ОСОБА_5 необхідно розглянути в даному судовому засіданні за наявними у клопотанні документами без участі підозрюваної ОСОБА_5 та захисника ОСОБА_16 .

Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку прокурора слідчий суддя дійшов наступного висновку.

За приписами ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Таким чином, відсторонення від посади це тимчасове, вимушене недопущення особи, яка перебуває у певних службових відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, до виконання своїх функціональних обов'язків з підстав і в порядку, передбачених КПК України.

Згідно ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду діяльності, а також гарантує громадянам захист від незаконного звільнення.

Разом з тим, відсторонення особи від посади, що має тимчасовий характер, не є тотожним із поняттям звільнення з роботи.

Відповідно п. 15 листа Вищого Спеціалізованого Суду України "Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження" від 05.04.2013 N 223-559/0/4-13 відсторонення від посади як захід забезпечення кримінального провадження здійснюється: з метою: припинення кримінального правопорушення; припинення або запобігання протиправній

поведінці підозрюваного/обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження (наприклад, притягнути до дисциплінарної відповідальності свідка, який є підлеглим обвинуваченого/підозрюваного) або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

В судовому засіданні прокурор належним чином обґрунтував, що ОСОБА_5 , продовжуючи обіймати посаду державного реєстратора, використовуючи службове становище з метою уникнення кримінальної відповідальності може знищити, підробити речі та документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконно впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваної.

Таким чином, тимчасове відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від займаної посади на даному етапі досудового розслідування є необхідним для встановлення істини у кримінальному провадженні і застосовується з метою запобігти спробам останньої протиправно перешкоджати кримінальному провадженню.

Слідчий суддя враховує, що підозрювана має певні соціальні зв'язки, однак зауважує, що вказані обставини не є тими факторами, які поза розумним сумнівом зможуть запобігти зазначеним вище ризикам.

Таким чином, слідчий суддя, з урахуванням вищенаведеного, прийшов до висновку, що прокурором доведена наявність достатніх підстав вважати, що відсторонення від посади є необхідним для запобігання протиправній поведінці підозрюваної.

При цьому, слідчим суддею також враховано правову підставу для відсторонення від посади, достатність доказів, які вказують на обгрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України, наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

За встановлених в судовому засіданні обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 131, 154, 156, 157,309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Відсторонити підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні № 12022270330000841 від 20.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України від посади державного реєстратора Відділу надання адміністративних послуг Ладанської селищної ради строком на 2 місяці, а саме до 27 вересня 2024 року включно.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Cлідчий суддя ОСОБА_1