Справа № 127/23298/24
Провадження № 3/127/5785/24
"29" липня 2024 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, пенсіонерки, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
Згідно з протоколом, ОСОБА_1 29.06.2024 року о 08:20 год. з адреси проживання: АДРЕСА_1 , здійснювала продаж тютюнових виробів без відповідних на те ліцензій та документів, чим порушила порядок провадження господарської діяльності.
ОСОБА_1 заперечила щодо обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 враховуючи положення п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Диспозиція ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Вказана норма є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила провадження господарської діяльності, які є обов'язковими для виконання. Тобто працівники поліції при складанні протоколу повинні обов'язково вказати, яку саме норму було порушено.
Згідно ст. 256 КУпАП загальними вимогами до протоколу про адміністративного правопорушення є, зокрема: зазначення суті правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; прізвища та адреси свідків, якщо вони; є інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» (із змінами та доповненнями), при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 29.06.2024 року о 08:20 год. з адреси проживання: АДРЕСА_1 , здійснювала продаж тютюнових виробів без відповідних на те ліцензій та документів, чим порушила порядок провадження господарської діяльності.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення взагалі відсутнє посилання на Закон, або нормативно-правовий акт, який було порушено ОСОБА_1 .
Суд звертає увагу, що чинним КУпАП не передбачено право суду вийти за межі формулювання дій, які утворюють склад правопорушення, вказувати на дії, або інші обставини справи за якими протокол не складено. Зазначене призведе до порушення прав особи, що притягається до відповідальності, оскільки суд з органу, що має прийняти рішення у справі, фактично стане суб'єктом складення протоколу.
Таким чином, суд позбавлений можливості встановити всі ознаки вказаного правопорушення , тобто об'єктивну сторону правопорушення , так як в протоколі не зазначено відповідний нормативно-правовий акт, за порушення якого настає відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Зважаючи на вказане суд дійшов висновку, що наданими матеріалами не доведено наявність складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене та керуючись ст. 164, 247, 283, 284 КУпАП, суд-
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучені у ОСОБА_1 тютюнові вироби, а саме 2 пачки «Прими срібної», 2 пачки «Прима люкс», 2 пачки «Ротманс черніка», 1 пачка «Lm Loft 4», 1 пачка «Lm Loft 6», які зберігаються у ВП № 1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області (згідно квитанції №63) - конфіскувати та знищити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: