Рішення від 30.07.2024 по справі 560/7896/24

Справа № 560/7896/24

РІШЕННЯ

іменем України

30 липня 2024 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, Департамент державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті в особі відділу Державного нагляду (контролю ) у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, Департамент державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті в особі відділу Державного нагляду (контролю ) у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправною та скасувати Постанову про застосування адміністративно господарського штрафу № ПШ069503 від 28.02.2024, винесену Державною службою України з безпеки на транспорті в особі відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті відносно ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 16 травня 2024 року ОСОБА_1 стало відомо про те, що 28 лютого 2024 року начальником Відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Державної служби безпеки на транспорті було винесено постанову № ПШ 069503 щодо допущення ним порушення вимог ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", яке зафіксовано в Акті від 30.01.2024 року АР № 021993, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

30 січня 2024 року о 13:50 год. на автодорозі в с. Вельбівне Рівненського району Рівненської області працівниками відділу держнагляду Державної служби України з безпеки на транспорті був зупинений ОСОБА_1 , який керував вантажним автомобілем MERSEDES-BENZ ATEGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що перевозив пусту тару - картонні коробки з під квітів та орієнтовно кілька десяток квіток на воді.

На вимогу працівника відділу держнагляду Державної служби України з безпеки на транспорті Тимотієвич О.Р. надав усі необхідні документи, товаро-транспортні накладні знаходилися в телефоні ОСОБА_1 та були надані для огляду і ознайомлення інспектору. ОСОБА_1 запропонував за необхідності роздрукувати товаротранспортні накладні, але інспектор відмовився і вказав в акті про відсутність таких документів.

ОСОБА_1 не погоджується із постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу №ПШ 069503 від 28.02.2024 року, вважає її незаконною, винесеною з порушенням матеріального права.

Ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Від відповідача на адресу суду надійшов відзив в якому останній просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що водій транспортного засобу при здійсненні перевірки надав свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія. Інших документів про походження вантажу інспектору надано не було. Відтак, зважаючи на те, жодних договорів поставки, товарно-транспортних накладних згідно яких було виконано перевезення вантажу транспортним засобом не було надано під час перевірки а також не надавались такі документи і під час розгляду справи то має місце саме перевезення вантажу без відповідних документів.

Від позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив в якій останній просить задовольнити позовні вимоги. Вказує, що до матеріалів позовної заяви додано відео, здійснене відеокамерою особистого телефону позивачем, на якій він повідомляє інспектора про те, що у телефоні позивача міститься товаро-транспортна накладна на товар, який він перевозить, в електронному вигляді і позивач пропонує інспектору відправити на його телефон накладну або ж надати час і позивач роздрукує товаро-транспортну накладну. Але інспектор відповідає позивачу, що його справа буде розглядатися у відділі Державної служби України з безпеки на транспорті у м. Хмельницькому, де у позивача буде можливість надати пояснення.

Відповідач надіслав до суду заперечення на відповідь на відзив, в яких просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі докази у їх взаємозв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що 30 січня 2024 року о 13:50 год. на автодорозі в с. Вельбівне Рівненського району Рівненської області працівниками відділу держнагляду Державної служби України з безпеки на транспорті був зупинений ОСОБА_1 , який керував вантажним автомобілем MERSEDES-BENZ ATEGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що перевозив пусту тару - картонні коробки з під квітів та орієнтовно кілька десяток квіток на воді.

За результатами перевірки складений акт від 30.01.2024 року АР № 021993, яким зафіксовано відсутність товарно-транспортної накладної на перевезення вантажу. Суть порушення: перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону "Про автомобільний транспорт".

Суд встановив, що ОСОБА_1 є приватним підприємцем, займається продажем квітів. Автомобіль MERSEDES-BENZ ATEGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності.

На вимогу працівника відділу держнагляду Державної служби України з безпеки на транспорті Тимотієвич О.Р. надав усі необхідні документи, товаро-транспортні накладні знаходилися в телефоні ОСОБА_1 та були надані для огляду і ознайомлення інспектору, як зазначає позивач.

Однак, відділом державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті, за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №ПШ069503 від 28.02.2024, яким з ОСОБА_1 стягнуто 17000 грн.

Позивач, вважаючи таке рішення відповідача протиправним, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Статтею19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями ч. 2ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спеціальним законом, який регулює спірні відносини у сфері додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт є Закон України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт" цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Згідно ч.14 ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт", державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок № 1567).

Згідно п. 1, 2 Порядку № 1567 цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами. Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Пунктом 20 Порядку № 1567 передбачено, що виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

Під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

У ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" зазначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством. При оформленні товарно-транспортної накладної вантажовідправник зазначає такі обов'язкові реквізити: дата і місце складання; вантажовідправник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); автомобільний перевізник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), прізвище, ім'я, по батькові водія та номер його посвідчення; вантажоодержувач (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/ напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто; пункти завантаження і розвантаження. Порядок ведення та надання інформації з реєстру товарно-транспортних накладних визначається Кабінетом Міністрів України. У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Абзацом 3 ч.1ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, а саме, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно пункту 20 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою (особами), що провела перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3. Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності) (пункт 21 Порядку №1567).

У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадова особа (особи), що провела перевірку, вносить про це запис (пункт 22 Порядку №1567).

Справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення (пункт 25 Порядку №1567).

Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26 Порядку №1567).

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5 (пункт 27 Порядку №1567).

Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Суд зазначає, що спірним фактом у даній справі є саме наявність чи відсутність на момент проведення перевірки відповідачем у позивача товарно-транспортної накладної на вантаж, що в свою чергу виключає чи передбачає відповідальність передбачену у ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Суд встановив, що позивачем до матеріалів позовної заяви додано відеозапис, який оглянуто та досліджено судом та встановлено, що вказаний відеозапис здійснений відеокамерою особистого телефону позивачем, на якій він повідомляє інспектора про те, що у телефоні позивача міститься товарно-транспортна накладна на товар, який він перевозить, в електронному вигляді і позивач пропонує інспектору відправити на його телефон накладну або ж надати час і позивач роздрукує товаро-транспортну накладну.

Але інспектор відмовився від пред'явлення йому товарно-транспортної накладної позивачем та зазначив, що його справа буде розглядатися у відділі Державної служби України з безпеки на транспорті у м. Хмельницькому, де у позивача буде можливість надати пояснення.

При цьому, представником відповідача 11.07.2024 надано до суду CD компакт диск з нагрудної камери інспектора за 30.01.2024 (акт №021993), на якому міститься відеозапис подій 30.01.2024 з ОСОБА_1 , згідно якого судом встановлено ідентичні обставини, як і з відеозапису позивача.

Отже, суд зазначає, що станом на момент перевірки позивача, останній намагався пред'явити перевіряючим товарно-транспортну накладну на вантаж електронним шляхом, або просив надати час на друк в паперовому вигляді такої накладної.

Суд зазначає, що до матеріалів справи позивач надав товарно-транспортну накладну №10 від 30.01.2024 виписану на ФОП ОСОБА_1 автомобіль MERCEDES-BENZ ATEGO 818 р.н. НОМЕР_2 , на перевезення вантажу "коробки" замовником є ПП "Турфлора".

Пунктом 15 Порядку № 1567 визначено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: - наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; - виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Статтею 48 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

При оформленні товарно-транспортної накладної вантажовідправник зазначає такі обов'язкові реквізити: дата і місце складання; вантажовідправник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); автомобільний перевізник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), прізвище, ім'я, по батькові водія та номер його посвідчення; вантажоодержувач (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто; пункти завантаження і розвантаження.

Порядок ведення та надання інформації з реєстру товарно-транспортних накладних визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, положеннями спеціального закону покладено на перевізника обов'язок з забезпечення, а водія - пред'явлення для перевірки відповідних документів.

Наказом Міністерства транспорту України № 363 "Про затвердження правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні" надано право використовувати товарно-транспортні накладні в електронному вигляді, а у Законі України "Про автомобільний транспорт" встановлено визначення реєстру е-ТТН та вимогу для учасників вантажних перевезень реєструвати товарно-транспортні накладні в електронному вигляді у цьому реєстрі.

Тобто законодавець встановив чинність товарно - транспортної накладної як в паперовій такі в електронній формі, за наявності усіх реквізитів.

Верховний Суд у постанові від 14.12.2023 року по справі № 340/5660/23 зазначив, що "товарно - транспортна накладна - єдиний для усіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно - матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є єдиним документом, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов'язкові реквізити, передбачені цими Правилами."

Суд зазначає, що згідно відеозапису, який надано позивачем до матеріалів позовної заяви, чітко зображено, що інспектор візуально ознайомився із накладною в електронній формі, яка була надана позивачем для інспектора та спростовує твердження відповідача про те, що позивачем не надано під час перевірки для інспектора жодних договорів, товарно - транспортних накладних згідно яких було виконано перевезення вантажу транспортним засобом.

З огляду на наведені вище обставини, суд вважає, що ОСОБА_1 28.02.2024 року було пред'явлено інспектору товарно-транспортну накладну в електронному вигляді, яка знаходилася у нього в телефоні, що підтверджується відеозаписом, доданим до позовної заяви та дослідженим судом, при цьому інспектором відповідача було проігноровано надання позивачем таких документів та зафіксовано порушення позивачем вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", на підставі чого було винесено оскаржувану постанову.

Суд зазначає, що оскільки такі порушення були встановлені відповідачем безпідставно, адже позивач мав при собі ТТН (в електронному вигляді), що не заборонено законодавством, а тому жодних порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" не вчинив, а отже у відповідача не було жодних належних підстав для винесення оскаржуваної постанови.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що адміністративно-господарський штраф не міг застосовуватися щодо позивача як автомобільного перевізника, оскільки описане в акті перевірки порушення не підтверджене контролюючим органом належними та допустимими доказами.

Інші доводи та заперечення сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваної постанови № ПШ 069503 від 28.02.2024 в порядку статті 77 КАС України, а тому права та інтереси позивача підлягають судовому захисту через визнання протиправною та скасування такої постанови.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, Департамент державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті в особі відділу Державного нагляду (контролю ) у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ069503 від 28.02.2024, винесену Державною службою України з безпеки на транспорті в особі відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті відносно ОСОБА_1 .

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 )

Відповідач:Державна служба України з безпеки на транспорті, Департамент державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті в особі відділу Державного нагляду (контролю ) у Хмельницькій області (вул. Соборна, 75,Хмельницький,Хмельницька область,29009 , код ЄДРПОУ - 39816845)

Головуючий суддя О.П. Шевчук