Справа № 496/4830/24
Провадження № 1-в/496/136/24
18 липня 2024 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який має середню освіту, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 18.07.2014 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 2 ст.185 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України, звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на два роки;
- 13.07.2016 року Біляївським районним судом Одеської області за ч.3 ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнився з місць позбавлення волі 06.09.2019 року,
18.07.2024 року до Біляївського районного суду Одеської області надійшло зазначене вище подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області, у якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_2 посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності. Був попереджений про те, що в разі порушення чинного законодавства, відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду .
Розглянувши подання, вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 офіційно не працевлаштований, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.ст. 178 ч.1, 175-1 ч.1, 173 КУпАП , що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно абзацу третього частини першої статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється, щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Постановою Пленуму ВСУ України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3 з послідуючими змінами, ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд -
Подання начальника Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд, строком на 6 (шість) місяців, а також обмеження:
1. Зобов'язати ОСОБА_2 прибувати до Вигодянської сільської ради, до дільничного офіцера поліції кожного вівторка місяця о 09.00 годині для реєстрації;
2. Заборонити ОСОБА_2 залишати межі Одеського району без дозволу керівництва Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області;
3. Заборонити ОСОБА_2 з'являтися в місцях торгівлі алкогольними напоями на розлив;
4. Зобов'язати ОСОБА_2 знаходитись за місцем мешкання з 22 години до 06 години щодобово за адресою: АДРЕСА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя ОСОБА_1