Ухвала від 30.07.2024 по справі 766/12055/24

Справа №766/12055/24

н/п 1-в/766/454/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про встановлення адміністративного нагляду

30.07.2024

Херсонський міський суд Херсонської області

у складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,

За участі:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання начальника Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Берислав, Херсонської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, раніше неодноразово судимого за вчинення умисних та корисливих злочинів:

- 22.12.2017 року Херсонським міським судом Херсонської області за ст. 185 ч. 2 КК України, призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки;

- 07.07.2020 року Херсонським міським судом Херсонської області за ст. 185 ч. 3 КК України, призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки;

ВСТАНОВИВ:

1. Начальник Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

2. Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 перебуває в Херсонському РУП ГУНП в Херсонській області на обліку під адміністративним наглядом. На даний час гр. ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, на шлях виправлення не стає, систематично вчиняє правопорушення. Так працівниками відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області стосовно нього упродовж року задокументовано 4 адміністративні матеріали, за якими його чотири рази притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме 22.07.2024 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, накладено стягнення у вигляді «штрафу» у розмірі 51 гривня, 23.07.2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП, , накладено стягнення у вигляді «штрафу» у розмірі 17 гривень, 23.07.2024 року за ст. 173 КУпАП направлено на розгляд до Херсонського міського суду Херсонської області та 24.07.2024 року за ст. 176 КУпАП, накладено стягнення у вигляді «штрафу» у розмірі 51 гривня.

Громадянин ОСОБА_4 , неодноразово попереджався співробітниками відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській нагляду, але він належних висновків не зробив та продовжує вчиняти правопорушення. За місцем проживання характеризується посередньо, схильний до вчинення правопорушень, що посягають на громадський порядок.

На підтвердження обґрунтування до подання надано копії вказаних документів відповідно до переліку.

3. Особа, що звернулася з цим поданням просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на один рік з такими обмеженнями:

• реєстрація у відділі поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої середи місяця упродовж року з 09.00 години до 13.00 години.

• письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний

нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного

пункту так і за його межами;

• заборона залишення місця проживання з 21.00 години до 05.00 години;

• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію

алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

• з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

4. ОСОБА_4 та представник поліції ХРУП ГУНП про день, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином, до суду не з'явились. Так матеріали подання містять заяву ОСОБА_4 з проханням проводити судовий розгляд за їх відсутності.

5. Суд, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.

6. З матеріалів вбачається, що на даний час гр. ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, на шлях виправлення не стає, систематично вчиняє правопорушення

Зі змісту подання вбачається, що особа, яка його подала, вважає, що ОСОБА_4 є небезпечною для суспільства особою, оскільки не дотримується правил громадського порядку.

7. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і можуть бути зобов'язані додержуватись таких правил:

а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;

б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

8. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в органах поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

9. Отже, з наведено слідує, що начальник органу Національної поліції при зверненні до суду з поданням про встановлення або продовження адміністративного нагляду діє в межах ст. 10 названого Закону.

10. Крім того, суд наголошує, встановлення обмежувальних заходів має кореспондуватися з відповідальністю за їх порушення, оскільки лише в такому разі втручання в приватне право особи буде виправданим, оскільки буде дотримана легітимна мета такого втручання, яка сформульована у ст. 2 названого Закону, а саме: адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

11. Відповідно до частини першої ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції

12. Суд також враховує, що відповідно до частини другої п. 8 Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. №573 на території, де запроваджено комендантську годину, забороняється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях осіб без виданих перепусток, а також рух транспортних засобів.

З 01.04. 2024 року на території Херсонської міський територіальної громади введено режим комендантської години з 21:00 години до 05:00 години наступного дня.

Обмеження введені в режимі комендантської години поширюються на усіх, хто перебуває на території Херсонської міський територіальної громади, в тому числі на ОСОБА_4 .

Тому суд вважає, що окремо застосовувати обмеження, які по суті дублюють обмеження режиму комендантської години є надмірним втручанням у приватне право особи.

13. Отже виходячи з викладеного суд вважає за можливим задовольнити подання начальника Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області частково, а саме, встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , із встановленням таких обмежень:

• реєстрація у відділі поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої середи місяця упродовж року з 09.00 години до 13.00 години.

• письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний

нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного

пункту так і за його межами;

• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію

алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

• з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

Керуючись ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 395, 532 Кримінального процесуального кодексу України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Подання начальника Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.

2. Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік, а саме до 30.07.2025 року.

3. Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:

• реєстрація у відділі поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої середи місяця упродовж року з 09.00 години до 13.00 години.

• письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний

нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного

пункту так і за його межами;

• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію

алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

• з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

4. В решті подання відмовити.

5. Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

6. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СуддяОСОБА_1