Справа № 466/7541/24
Провадження № 2-а/466/122/24
судового засідання
29 липня 2024 року м.Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого судді Невойта П.С.
секретаря с/з Климочко -Павляк С.М.,
справа № 466/7541/24
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м.Львові справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, -
17.07.2024 року позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 звернувся в суд із позовною заявою про визнання протиправною та скасування постанови №51 ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16 квітня 2024 року по справі про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вирішити питання судових витрат.
Судом розяснено позивачеві, що відповідач у справі не є юридичною особою, а відокремленим підрозділом обласного ТЦК та розяснив право позивача на залучення як відповідачем З ініціативи суду було винесено на розсуд сторін у справі питання про заміну відповідача на ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) АДРЕСА_2 .
Позивач ОСОБА_2 не заявив такогоклопотання.
З ініціативи суду ставиться питання про залучення ІНФОРМАЦІЯ_4 як третьою особою.
Позивач не заперечував щодо залучення як третьої особи ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 також не заперечив.
Заслухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Пунктом 13 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, із змінами, установлено, що керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя: забезпечує в установленому порядку самопредставництво територіального центру комплектування та соціальної підтримки через осіб, уповноважених діяти від його імені, а також забезпечує представництво інтересів територіального центру комплектування та соціальної підтримки через представників у судах та інших органах.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача (ч. 4 ст. 48 КАС України).
Таким чином, законодавцем встановлені дві умови заміни неналежного відповідача: 1) згода позивача на заміну первинного відповідача; 2) якщо заміна неналежної сторони не приведе до зміни підсудності.
Виходячи з системного аналізу положень ст.48 КАС України, умовою заміни неналежного відповідача є обов'язкова згода особи, яка звернулась із позовною заявою до суду.
Належним відповідачем, як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення щодо правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, має бути відповідний орган, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 )
Згідно ч. 3, 4 ст. 48 КАС України: якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Визначення терміну суб'єкта владних повноважень визначено в п. 7 ч. 1 ст. 4 КАСУ, а саме: суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до абз. 3 п. 3 Положення «Про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, областей, мм.Києва підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки області, мм. Києва, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_1 є відокремленим структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та не є юридичною особою, однак в той же час він є суб'єктом владних повноважень в розумінні п.7 ч. 1 ст. 4 КАСУ.
Однак, отримавши такі розяснення позива не заявив клопотання про залучення співвідповідача, а тому така особа підлягає залученню у справі як третя особа.
За наведених вище обставин, суд вважає за необхідне залучити у справі третьою особою без самостійних вимог ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ).
На підставі викладеного та керуючись ст. 48, 243 КАС України, суд, -
Залучити у справі № 466/7541/24 за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП - третьою особою без самостійних вимог ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) АДРЕСА_3 /.
Зобовязати позивача впродовж 2 -х днів направити третій особі позовну заяву з додатками, а докази направлення надати суду.
В судове засідання викликати сторони.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя: П. С. Невойт