Справа № 466/6183/24
Провадження № 3/466/1982/24
30 липня 2024 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючий, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
06.06.2024 до Шевченківського районного суду скеровано протоколи про адміністративне правопорушення серії ААД №815811 від 23.05.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП, серії ААД №568793 від 23.05.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП та згідно протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями передані судді Невойту П.С.
Постановою суду від 30.07.2024 ці справи об'єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 16.05.2024 о 13:10 год. у м.Львові на вул.Шевченка,180 керував транспортним засобом марки «КАМАЗ 55111» д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавлений права керування транспортним засобом повторно протягом року, чим порушив вимоги п.2.1-А Правил дорожнього руху.
Також, ОСОБА_1 23.05.2024 о 11:37 год. у м.Львові на вул. Шевченка, 307«а» керував транспортним засобом марки «КАМАЗ 55111» д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавлений права керування транспортним засобом повторно протягом року, чим порушив вимоги п.2.1-А Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув повторно, заяв про відкладення судового засідання ним подано не було.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст. 283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у скоєних правопорушеннях стверджується даними протоколів про адміністративне правопорушення серії ААД №815811 від 23.05.2024, згідно якого ОСОБА_1 16.05.2024 о 13:10 год. у м.Львові на вул. Шевченка, 180 керував транспортним засобом марки «КАМАЗ 55111» д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавлений права керування транспортним засобом повторно протягом року та серії ААД №568793 від 23.05.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 23.05.2024 о 11:37 год. у м.Львові на вул. Шевченка, 307 «а» керував транспортним засобом марки «КАМАЗ 55111» д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавлений права керування транспортним засобом повторно протягом року та іншими матеріалами справи.
Згідно п.2.1а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Як убачається з довідки інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП капітана поліції Наталії Королишин від 28.05.2024, згідно інформаційного порталу Національної поліції України станом на 28.05.2024 р. відсутні відомості щодо зареєстрованих транспортних засобів та території України за гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як убачається з довідки інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП капітана поліції Наталії Королишин від 28.05.2024, згідно інформаційного порталу Національної поліції України, підсистеми «Пошук посвідчення водія» відсутні відомості щодо отримання посвідчення водія гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно довідки інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП капітана поліції Наталії Королишин від 28.05.2024, згідно інформаційного порталу Національної поліції України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 притягався 16.05.2024 Управлінням патрульної поліції у Львівській області до адміністративної відповідальності за скоєння 16.05.2023 правопорушення, передбаченого ч.4 ст.126 КУпАП з накладенням на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 20 400, 00 грн.
Суд встановив, що підставою для зупинення транспортного засобу 23.05.2024 о 11:37 год. у м.Львові на вул. Шевченка, 307 «а» яким керував ОСОБА_1 було керування транспортним засобом без чинного страхового поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або без чинного внутрішнього електронного договору обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, чим порушив вимоги п.2.1.г Правил дорожнього руху, про що складено постанову серії ЕНА №2216059 від 23.05.2024.
Так, частиною 5 ст.126 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
За ч.5 ст.126 КУпАП, за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті передбачено відповідальність у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Суд встановив, що ОСОБА_1 неодноразово, зокрема 16.05.2024 р. та 23.05.2024 р. керував транспортним засобом, будучи особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Як вбачається з протоколів про адміністративне правопорушення ААД №815811 від 23.05.2024 та серії ААД №568793 від 23.05.2024, такі оформлені відповідно до положень ст. 256 КУпАП, оскільки їх форма та зміст відповідають вимогам діючого законодавства, і вони є складеними та підписаними уповноваженою на те особами та підтверджує події і обставини правопорушень, дані яких узгоджуються з іншими доказами у справі, достовірність та допустимість яких не викликає сумнівів.
Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126 КУпАП.
Відтак, на переконання суду, в матеріалах справи є достатні та належні докази, які за своїм змістом є логічними й послідовними, та такими, що стверджують факт повторного протягом року керування транспортним засобом не маючи права керувати таким транспортним засобом.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме, що останній неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності у виді штрафу і такого не сплатив, керує ТЗ без дозвільних документів, знову вчинив правопорушення, а тому до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, з позбавленням права керування транспортними засобами без конфіскації транспортного засобу, оскільки відповідно до довідки, складеної інспектором ВАП УПП у Львівській області ДПП капітаном поліції Н.Королошин станом на 28.05.2024 року відсутні відомості щодо зареєстрованих транспортних засобів на території України за ОСОБА_1 .
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Відомості про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія відсутні.
Обставина, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
У відповідності до ч.1 ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 605 грн.60 коп.
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 221, 279, 280, 283, 284, 287, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір, суд -.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 КУпАП та накласти адміністративне стягнення за ч.5 ст.126 КУпАП - у виді штрафу в розмірі в розмірі 2 400 /дві тисячі чотириста/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 /сорок тисяч вісімсот/ гривень 00 коп. в дохід держави, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Львівській області 21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA268999980313040149000013001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,, на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт