Справа № 481/916/24
Провадж.№ 3/481/461/2024
іменем У К Р А Ї Н И
25.07.2024 року суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Уманська О.В., за участі секретаря с/з Канівець О.І., розглянувши в залі суду м. Новий Буг Миколаївської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП,
24.05.2024 року близько 14.30 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , ображав свою дружину ОСОБА_2 , грубою нецензурною лайкою, штовхав знаходячись в стані алкогольного спяніння, чим вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру. За вищевказаним фактом 24.05.2024 року відносно ОСОБА_1 інспектором СРПП ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області Мірошніченком С.А. складено протокол серії ВАД № 360417 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.
Потерпіла ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності. Просила не притягувати до адміністративної відповідальності її сестру, оскільки вони помирилися та вона її пробачила..
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні, яке відбулось 16.07.2024 року підтвердила обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вислухавши потерпілу ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Так, згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передбачає вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Натомість ч.2 ст.173-2 КупАП передбачає відповідальність за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП підтверджується протоколом серії ВАД № 360417 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП від 24.05.2024 року; заявою та письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 від 24.05.2024 року, про те, що 24.05.2024 року близько 14:30 год. ОСОБА_1 , прибувши до місця свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру відносно неї, а саме ображав грубою нецензурною лайкою та штовхав; письмовими поясненнями свідка ОСОБА_4 , відповідно до яких 24.05.2024 року близько 14:30 год. перебуваючи у стані сп'яніння ОСОБА_1 , прибувши до місця свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , ображав грубою нецензурною лайкою та штовхав свою дружину ОСОБА_2 ; письмовими поясненнями особи яка притягається до відповідальності, ОСОБА_1 , відповідно до яких останній 24.05.2024 року дійсно ображав грубою нецензурною лайкою та штовхав свою дружину ОСОБА_2 , оскільки вона не віддавала йому дитину; терміновим заборонним приписом стосовно кривдника ОСОБА_1 серія АА №451293 від 24.05.2024 року про заборону контактування з постраждалою ОСОБА_2 протягом доби; копією постанови Новобузького районного суду Миколаївської області №481/443/24 від 28.03.2024 року, згідно якої ОСОБА_1 було піддано адміністративному стягненню за вчинення 09.03.2024 року правопорушення передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП; матеріалами відеозапису з нагрудної камери поліцейського на яких зафіксовано пояснення сторін за фактом подій від 24.05.2024 року.
Наведені вище докази вказують на те, що ОСОБА_1 , повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, тобто умисні дії що полягали у штовханні та образах нецензурною лайкою потерпілої ОСОБА_2 , внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному та психологічному здоров'ю останньої.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, а також наслідки вчиненого ним адміністративного правопорушення, вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Враховуючи, що ОСОБА_1 є багатодітним батьком, вважаю, що наявні підстави, передбачені ст.8 Закону України «Про судовий збір», для звільнення його від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 40-1, 276-280, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП і накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м.Новий Буг/21081100, код отримувача: ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (IBAN) UA478999980313000106000014436, код класифікації доходів бюджету 21081100.
На підставі п «г» ч.1, ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 , звільнити від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілою.
Роз'яснити порушнику, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Після закінчення строку для добровільної сплати штрафу, постанова підлягає примусовому виконанню та надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, у зв'язку з чим, з порушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання становить три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя