Єдиний унікальний номер 317/3999/24
Провадження № 3/317/2375/2024
29 липня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Качан А.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості не відомі,
за правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП,-
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
За приписами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі № 000576 від 24.11.2023 зазначено: «Каховське водосховище р. Кушугум поблизу смт. Кушугум Запорізького району Запорізької області 24.11.2023 о 17 год. 30 хв. спільно з ОСОБА_2 здійснював протизаконний лов риби з берега забороненим знаряддям лову - сіткою, виловив рибу сазан 20 екз., судак 1 екз., приблизною загальною вагою 40 кг, чим заподіяв матеріальної шкоди рибним запасам України на суму 77707,00 грн.»
Отже, у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення, не вказано особу, яка спільно з ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Також до справи про адміністративне правопорушення додано копію постанови ВП № 6 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області про закриття кримінального провадження від 10.07.2024 відносно ОСОБА_3 та виділення матеріалів задля притягнення його до адміністративної відповідальності.
Водночас, як встановлено суддею при підготовці до справи, окрім матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП, долучені матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення розглядає певні питання, в тому числі чи правильно складений протокол або інші матеріали справи про адміністративні правопорушення, чи підсудний даний адміністративний протокол розгляду саме цьому суду.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст. 7, 254 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
У випадку якщо при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу будуть виявлені недоліки в протоколі або в інших матеріалах справи, то такі документи направляються до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення.
Зважаючи на вищевикладене, суддя приходить до висновку, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП підлягає поверненню до органу, який його склав для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 251, 254, 256, 278, 279 КУпАП України, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП повернути до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Качан