26.07.2024
Справа № 497/1313/24
Провадження № 3/497/593/24
26.07.2024 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли до суду 07.05.2024 року відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Дубно Рівненської області, зі слів - офіційно непрацевлаштований, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 вид. 25.03.2024р. органом 6119, РНОКПП НОМЕР_2 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.204-1 ч.2 КУпАП,
03.06.2024р. помічник НВПС з АЮД - начальник групи старший лейтенант ОСОБА_2 склав протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №264044 згідно якого 31.05.2024р. о 23:10 прикордонним нарядом "Контрольний пост", на перекресті доріг с.Кальчева і с.Кубей на відстані 5000м від кордону, під час перевірки автомобіля "Таксі " було виявлено групу осіб у складі двох громадян України, одним з яких був гр. ОСОБА_1 , який незаконно, поза пунктом пропуску, намагався у складі групи осіб перетнути державний кордон України, чим порушив вимоги ст.9 ЗУ «Про державний кордон України».
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином - шляхом направлення судової повістки за адресою, вказаною у протоколі, яку він отримав. Також в матеріалах справи є розписка ОСОБА_1 , де він будь яких або заперечень з приводу вказаного правопорушення суду не надав, з його пояснень вбачається, що він докладно описує спосіб та місце і обставини вчинення ним правопорушення, протокол також містить дату розгляду його судом. Тому оскільки, відповідно до ст.268 ч.2 КУпАП, участь особи у судовому засіданні не є обов'язковою за даною категорією справ, - справа підлягає розгляду за відсутністю особи, що притягується до відповідальності.
Дослідивши надані суду матеріали, вивчивши обставини скоєння правопорушення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП - спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктом пропуску через державний кордон України, групою осіб, оскільки це підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями до нього письмовими поясненнями ОСОБА_3 (який притягнутий також до відповідальності постановою суду у спр. №497/1312/24), рапортом, протоколом затримання, та іншими доказами, що містяться в наданих суду матеріалах.
Так, у зв'язку з військовою агресією збройних сил росії проти Держави Україна та впровадженням на території України воєнного стану відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022р., що був затверджений ЗУ №2102-ІХ від 24.02.2022р., на всій території України з 24.02.2022р. введено воєнний стан строком на 30 діб, та наступними Указами Президента України, що були затверджені відповідними Законами України, - строк дії воєнного стану в Україні було продовжено до 11.08.2024р. включно. Згідно ст.1 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях в разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України або її територіальній цілісності, та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод з зазначенням строку дії цих обмежень. Положеннями ч.1,ч.2ст.20 вказаного Закону - правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану визначаються відповідно до Конституції України та цього Закону, не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені ч.2ст.64 Конституції України. З 24.02.2022 р., відповідно до ЗУ "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану, на період дії якого чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та з врахуванням Порядку здійснення мобілізаційної підготовки та мобілізації. З документами, що можуть підтверджувати обставини, які дають право на виїзд за кордон таким особам, можна ознайомитися у "Правилах перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян". Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються Законом (ст.33 Конституції України). Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулює ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», ст.6 якого визначені підстави для тимчасового обмеження наразі права громадян України на виїзд з України.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, беручи до уваги ступінь його вини, майновий стан, наявність обставини, що пом'якшує адміністративну відповідальність - визнання вини, та інші вимоги ст.33 КУпАП, суд дійшов висновку про наявність підстав притягнення винного до адміністративної відповідальності у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, що передбачений санкцією ч.2 ст.204-1 КУпАП, - що буде достатнім для виховання та попередження вчиненню інших правопорушень. Накладення на більш суворого стягнення - у виді адміністративного арешту - не відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно п.5ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, - підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Керуючись ст. ст. 9-11, 33, 40-1, 204-1, 221, 283-285 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.204-1ч.2 КУпАП, та на підставі санкції цієї статті призначити йому стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (на рахунок UA198999980313131206000015660, отримувач - ГУК в Одеській області/м.Болград, код за ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -22030101).
Роз'яснити ОСОБА_1 , що: штраф, відповідно до ст.307 КУпАП, має бути сплачений (на рахунок UA548999980313000106000015668, отримувач - ГУК в Одеській області/с. с. Кубей, ЄДРПОУ 37607526, банк - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -21081100) не пізніше, ніж через п'ятнадцять днів з дня отримання копії даної постанови;
- в разі несплати штрафу у встановлений строк, - стягнути його у подвійному розмірі згідно вимог ст.308 КУпАП - в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя А.В. Кравцова