Ухвала від 29.07.2024 по справі 953/7119/23

Справа № 953/7119/23

н/п 1-кс/953/5545/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" липня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова клопотання Т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №12023220000000640 від 29.05.2023, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вірмена, громадянина України, уродженця м. Харків, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч.3 ст. 191, ч.5 ст. 27 ч.4 ст. 191, ч.3 ст. 27 ч.5 ст. 191 КК України, -

встановив:

26.07.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання Т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 , в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, про обрання відносно ОСОБА_6 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що в слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12023220000000640 від 29.05.2023 за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що Рішенням Харківської обласної ради від 08 вересня 2016 року №283-VII «Про створення комунального некомерційного підприємства «Обласний центр онкології» та припинення шляхом ліквідації комунального закладу охорони здоров'я «Харківський обласний клінічний онкологічний центр» (код ЄДРПОУ 02002776)». Комунальне некомерційне підприємство «Обласний центр онкології» (далі по тексту - КНП «ОЦО»), є неприбутковим закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає медичні послуги третинної високоспеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України.

Відповідно до Статуту КНП «ОЦО», основною метою діяльності центру є надання медичних послуг, спрямованих на збереження, поліпшення та відновлення здоров'я пацієнта.

Предметом діяльності КНП «ОЦО» серед іншого є: спеціалізована медична практика (основна); впровадження в практику сучасних методів діагностики, спеціального та комплексного лікування онкологічних хворих; контроль за дотриманням стандартів якості обстеження лікування онкологічних хворих у лікувально-профілактичних установах, незалежно від їх форми власності й підпорядкованості; проведення аналізу щорічної потреби Центру в сучасному устаткуванні, протипухлинних препаратах та інших лікувальних засобах, складання заявок на них; правильне і раціональне використання коштів на безкоштовне лікування онкологічних хворих у стаціонарі та амбулаторних умовах.

Згідно із наказом генерального директора КНП «ОЦО» ОСОБА_7 № 994-ОС від 30.09.2019 ОСОБА_8 переведено з 01.10.2019 з посади начальника планово-економічного відділу КНП «ОЦО» на посаду заступника генерального директора цього ж комунального підприємства.

Відповідно до п. 1.1. загальних положень посадової інструкції заступника генерального директора адміністративно-управлінського персоналу (далі по тексту Інструкції), затвердженої 01.10.2019 генеральним директором КНП «ОЦО», заступник генерального директора КНП «ОЦО» належить до категорії «Керівники», професійні назви робіт з кодом 1210.1.

Відповідно до п.п. 2.2., 2.2.1., 2.2.2., 2.2.4., 2.2.7., 2.2.11., 2.2.12, 2.2.13., 2.2.15 Інструкції до обов'язків заступника генерального директора входить: організація адміністративно-господарської та фінансової діяльності КНП «ОЦО»; здійснення керівництва фінансово-господарською діяльністю КНП «ОЦО» в області матеріально-технічного забезпечення, забезпечуючи ефективне і цільове використання матеріальних і фінансових ресурсів, зниження їх витрат, прискорене обертання оборотних коштів; організація та координація діяльності структурних підрозділів Центру; участь у складанні перспективних і поточних планів усієї роботи Центру, у визначенні довгострокових завдань адміністративно-управлінської діяльності і фінансових планів Центру, у розробці заходів з матеріально-технічного забезпечення Центру; вживання заходів по своєчасному укладанню господарських і фінансових договорів з контрагентами Центру, розширення прямих і тривалих господарських зв'язків, контроль виконання договірних зобов'язань; здійснення контролю за фінансовими та економічними показниками діяльності Центру, витратою оборотних коштів і цільовим використанням бюджетних коштів; здійснення контролю за дотриманням режимів економії у Центрі; контроль за своєчасним складанням кошторисно-фінансових та інших документів, розрахунків, установленої звітності про виконання планів фінансової діяльності Центру.

Відповідно до п. 3.1.12. Інструкції, заступник генерального директора представляє інтереси КНП «ОЦО» у взаємовідносинах з громадянами, юридичними особами, органами державної влади, Департаментом охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації, за дорученням генерального директора і в межах своїх повноважень.

Крім того, відповідно до наказу №2-Тк від 12.01.2017 генеральним директором КНП «ОЦО» затверджено положення про тендерний комітет КНП «ОЦО» та ОСОБА_8 призначено головою тендерного комітету. Відповідно до п. 3 вказаного Положення голова комітету здійснює керівництво та має право на підписання договорів про закупівлю.

Отже, ОСОБА_8 , відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою, яка постійно обіймає на підприємстві посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

ОСОБА_8 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора КНП «ОЦО» та одночасно виконуючи обов'язки голови тендерного комітету скоїла злочин при наступних обставинах.

У 2019 році у невстановлений слідством день ОСОБА_9 , маючи умисел на систематичне заволодіння бюджетними коштами лікувальних закладів м. Харкова та Харківської області, використовуючи корупційні зв'язки серед посадових осіб лікувальних закладів, запропонував ОСОБА_6 , із залученням осіб, які мають навички у здійсненні підприємницької діяльності у сфері закупівлі медичного обладнання, медичних препаратів та інших товарів медично-діагностичного призначення, створити «офіс», діяльність якого буде направлена на участь у тендерних торгах лікувальних закладів м. Харкова та Харківської області щодо закупівлі медичного обладнання та медичних препаратів, з подальшим отриманням прибутку шляхом штучного завищення вартості предмета закупівлі.

ОСОБА_6 погодився на створення такого «офісу» та запропонував ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 увійти до складу «офісу», які погодились на злочинну пропозицію ОСОБА_6 .

З метою реалізації злочинного умислу, ОСОБА_12 залучив раніше зареєстрованих ФОП ОСОБА_13 , ФОП ОСОБА_14 , ФОП ОСОБА_15 , ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_18 , ФОП ОСОБА_19 , які мали розрахункові рахунки в АТ «Альфа Банк».

У серпні 2020 року, точна дата в ході досудового розслідування не встановлена, ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що для реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами лікувальних закладів м. Харкова та Харківської області необхідна безпосередня участь посадових осіб вказаних закладів, використовуючи корупційні зв'язки у КНП «ОЦО», запропонували заступнику генерального директора цього ж комунального підприємства ОСОБА_8 створити та очолити організовану групу, діяльність якої буде направлена на заволодіння бюджетними коштами КНП «ОЦО» під час закупівлі медичного обладнання.

ОСОБА_8 , маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами у складі організованої групи, усвідомлюючи, що з урахуванням займаної нею посади має вплив на членів тендерного комітету щодо вирішення питання при проведенні тендерних закупівель при визначенні переможця, погодилась на пропозицію ОСОБА_9 та ОСОБА_6 разом з ними створити та очолити організовану групу для вчинення злочинів.

Дійшовши згоди, у серпні 2020 року ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 перебуваючи на території м. Харкова, у невстановленому під час досудового розслідування місці, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення протиправним шляхом, бажаючи збільшення своїх прибутків, розробили план вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним заволодінням бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем.

Відповідно до розробленого ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та ОСОБА_9 плану, злочинна діяльність із заволодіння бюджетними коштами складалася з наступних основних дій:

- з урахуванням інформації щодо запланованих закупівель обладнання, визначати предмет публічних закупівель медичного обладнання, в яких планувалось брати участь та завищену вартість;

-з залученням ФОП, складати та подавати до тендерного комітету документи для участі в тендерних закупівлях з визначеною вартість предмету закупівлі;

-з метою конспірації злочинної діяльності та надання легітимності процедури тендерних закупівель, з залученням підконтрольних ФОП, складати та подавати для участі в публічних закупівлях документи у неповному обсязі;

-за результатами тендерних закупівель, укладання договорів поставки медичного обладнання між КНП «ОЦО» та визначеними ними ФОП та ціною;

-закупівлю медичного обладнання за ринковою ціною у виробника або постачальника;

-після отримання грошових коштів за постачання медичного обладнання, переведення коштів на рахунки підконтрольних ФОП з послідуючим переведенням у готівкову форму та розподіл грошових коштів, отриманих злочинним шляхом між учасниками організованої групи.

Розробивши вказаний вище план злочинної діяльності ОСОБА_9 та ОСОБА_6 запропонували членам створеного ними «офісу»: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та ОСОБА_12 разом з ними та згідно розробленого плану здійснювати у складі організованої групи дії, направлені на заволодіння бюджетними коштами.

ОСОБА_10 ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , ознайомившись із злочинним планом ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_9 , усвідомлюючи переваги вчинення злочинів у складі організованої групи, діючи умисно із корисливих мотивів, переслідуючи мету особистого збагачення злочинним шляхом, прийняли пропозицію та виразили свою готовність підпорядковуватися та вчиняти злочини у складі організованої групи під керівництвом ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_9 .

Крім того, ОСОБА_9 залучив до складу організованої групи невстановлених досудовим розслідуванням посадових осіб КНП «ОЦО» та відвів їм роль, з використанням наданих їм службових повноважень, забезпечувати безперешкодну діяльність організованої групи під час вчинення запланованих злочинів.

При цьому усі учасники організованої групи розуміли механізм її злочинної діяльності, були обізнані про наявність керівників та координаторів, в особі ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 визнавали їх авторитет, були об'єднані єдиним злочинним планом та усвідомлювали, що вони діють як учасники організованої групи.

Здійснюючи керівництво організованою групою, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , з урахуванням якостей та рис характеру членів групи, здатності їх до певних дій, розподілили ролі кожного з її учасників при вчиненні злочинів.

Відповідно до плану злочинної діяльності ОСОБА_9 , будучи організатором та активним учасником створеної організованої групи та згідно з розподілом, визначеним злочинним планом, виконував в ній роль організатора та керівника до функцій якого входило:

-спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_6 здійснював керівництво та координацію організованої групи, розподіляючи функції та обов'язки кожного з них;

-розробляв і погоджував з учасниками організованої групи план вчинення кримінальних правопорушень, визначаючи місце, час, спосіб, обстановку їх вчинення;

-надавав вказівки ОСОБА_6 щодо залучення до злочинної діяльності осіб, які готували документи для внесення КНП «ОЦО» змін щодо вартості медичного обладнання та документи для прийняття участі у тендерних закупівлях медичного обладнання;

-здійснював контроль за веденням ОСОБА_10 . бухгалтерського обліку;

-контролював рух грошових коштів, отриманих від злочинної діяльності;

-з використанням корупційних зав'язків, вживав заходи протидії як зовнішнім так і внутрішнім факторам, які можуть дезорганізувати діяльність групи;

- спільно зі співорганізаторами вирішував питання про розмір грошової винагороди учасників організованої групи;

-отримував свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Відповідно до плану злочинної діяльності ОСОБА_8 , будучи співорганізатором та активним учасником створеної організованої групи та згідно з розподілом, визначеним злочинним планом, виконувала в ній роль організатора, керівника, та безпосереднього виконавця до функцій якого входило:

-спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_6 здійснювала керівництво організованої групи;

- розробляла і погоджувала з учасниками організованої групи план вчинення кримінальних правопорушень, визначаючи місце, час, спосіб, обстановку їх вчинення, обговорюючи і вживаючи заходи безпеки і конспірації під час вчинення злочинів;

-використовуючи свої повноваження голови тендерного комітету:

забезпечувала внесення змін до фінансового та річного плану закупівель щодо вартості предмету закупівлі на оговорену з ОСОБА_6 та погоджену з ОСОБА_9 суму;

забезпечувала прийняття тендерним комітетом рішення щодо переможців тендерних закупівель;

- спільно зі співорганізаторами вирішувала питання про розмір грошової винагороди учасників організованої групи;

- отримувала свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Відповідно до плану злочинної діяльності ОСОБА_6 , будучи співорганізатором та активним учасником організованої групи, та згідно з розподілом, визначеним злочинним планом, виконував в ній роль організатора, керівника, та безпосереднього виконавця до функцій якого входило:

-спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 здійснював керівництво та координацію організованої групи;

-розробляв і погоджував з учасниками організованої групи план вчинення кримінальних правопорушень, визначаючи місце, час, спосіб, обстановку їх вчинення, обговорюючи і вживаючи заходи безпеки і конспірації під час вчинення злочинів;

-за вказівкою ОСОБА_9 залучав до злочинної діяльності осіб, які готували документи для внесення КНП «ОЦО» змін щодо вартості медичного обладнання та документи для прийняття участі у тендерних закупівлях медичного обладнання;

-визначав істотні умови договору на поставку медичного обладнання медичних установ;

-здійснював контроль за веденням ОСОБА_10 . бухгалтерського обліку;

-контролював рух грошових коштів, отриманих від злочинної діяльності;

-розробляв заходи протидії як зовнішнім так і внутрішнім факторам, які можуть дезорганізувати діяльність групи;

-спільно зі співорганізаторами вирішував питання про розмір грошової винагороди учасників організованої групи;

-отримував свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Відповідно до плану злочинної діяльності організованої групи ОСОБА_10 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_6 організованої групи, у відповідності з єдиним планом вчинення злочинів та відведеною їй ролі, виконувала функцію виконавця злочинів, а саме:

-особисто приймала активну участь в організованій групі;

-беззаперечно виконувала доручення ОСОБА_6 , щодо перерахування грошових коштів отриманих злочинним шляхом та підготовки документів необхідних для прийняття участі підконтрольних ФОП в тендерних закупівлях;

-здійснювала бухгалтерський облік підприємницької діяльності підконтрольних ФОП;

-керувала діями ОСОБА_11 при підготовці документів необхідних для прийняття участі підконтрольних ФОП в тендерних закупівлях;

-контролювала зняття ОСОБА_12 грошових коштів з розрахункових рахунків, підконтрольних ФОП на які перераховувались грошові кошти за медичне обладнання;

-здійснювала зняття готівкових коштів з розрахункових рахунків підконтрольних ФОП;

-вживала заходи протидії як зовнішнім так і внутрішнім факторам, які можуть дезорганізувати діяльність групи;

-отримувала свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Відповідно до плану злочинної діяльності організованої групи ОСОБА_11 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_6 організованої групи, у відповідності з єдиним планом вчинення злочинів та відведеною їй ролі, виконувала функцію виконавця злочинів, а саме:

-особисто приймала активну участь в організованій групі;

-беззаперечно виконувала доручення ОСОБА_10 , щодо підготовки документів необхідних для прийняття участі підконтрольних ФОП в тендерних закупівлях;

-готувала та надавала податкову звітність підконтрольних ФОП;

-здійснювала пошук та готувала документи, необхідні для прийняття участі підконтрольних ФОП в тендерних закупівлях;

-вживала заходи протидії як зовнішнім так і внутрішнім факторам, які можуть дезорганізувати діяльність групи;

-отримувала свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Відповідно до плану злочинної діяльності організованої групи ОСОБА_12 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_6 організованої групи, у відповідності з єдиним планом вчинення злочинів та відведеною їй ролі, виконував функцію виконавця злочинів, а саме:

-особисто приймав активну участь в організованій групі;

-беззаперечно виконував доручення ОСОБА_10 , щодо пошуку документів необхідних для прийняття участі підконтрольних ФОП в тендерних закупівлях які в подальшому надавав ОСОБА_20 ;

-за вказівкою ОСОБА_10 здійснював зняття та перерахування готівкових коштів з розрахункових рахунків підконтрольних ФОП;

-вживав заходи протидії як зовнішнім так і внутрішнім факторам, які можуть дезорганізувати діяльність групи;

-отримувала свою частку грошової винагороди від діяльності організованої групи.

Вказані обставини свідчать про те, що ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_9 , перебуваючи в м. Харків, у серпні 2020 року, точна дата під час досудового розслідування не встановлена, створили та очолили організовану групу, що представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання шести осіб: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення злочинів, що виразилися у незаконному заволодінні бюджетними грошовими коштами шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників організованої групи, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Так у грудні 2020 року, в невстановлений слідством день, ОСОБА_8 , будучи членом організованої групи, діючи з відома та згоди всіх її членів та реалізуючи спільний злочинний умисел на незаконне заволодіння бюджетними грошовими коштами усвідомлюючи, що до її повноважень, як заступника генерального директора КНП «ОЦО» входить керівництво фінансово-господарською діяльністю КНП «ОЦО», зокрема щодо матеріально-технічного забезпечення, внаслідок чого вона має вплив на співробітників КНП «ОЦО» в частині організації та проведення процедур державних закупівель обладнання, діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою заволодіння коштами обласного бюджету, діючи відповідно до заздалегідь розробленого та погодженого плану надала ОСОБА_6 інформацію щодо предметів закупівель медичного обладнання КНП «ОЦО» в 2021 році для визначення та погодження з ОСОБА_9 предмету закупівлі та його вартості.

Так, відповідно до фінансового плану КНП «ОЦО» на 2021 рік, затвердженого 19.10.2020 заступником голови Харківської обласної ради, заплановано закупівлю медичного обладнання - Код рядка 3260 «Придбання (створення)» основних засобів на загальну суму 31 183 000 грн., серед яких: бронхоскоп санаційний вартістю 120 000 грн, УЗД апарат мобільний вартістю 600 000 грн, портативний УЗД апарат з двома датчиками (лінійний та конвексний) для виконання провідникової анестезії, вартістю 500 000 грн, комп'ютерний томограф вартістю 10 000 000 грн, гематологічний аналізатор вартістю 406 000 грн, мікротом ротаційний РМ60 вартістю 570 000 грн., станція заливки в парафін ЕС5 вартістю 180 000 грн.

Після цього. ОСОБА_6 , виконуючи свою роль у злочинному плані, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, надав вказівку ОСОБА_10 проаналізувати можливість поставки підконтрольними ФОП медичного обладнання, визначеного у наданому ОСОБА_8 фінансовому плані закупівель та, після погодження переліку обладнання та його вартості з ОСОБА_8 , та ОСОБА_9 , підготувати відповідну документацію для визначення вартості предмету закупівель та для участі у тендерних торгах.

ОСОБА_10 , перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, виконуючи свою роль у злочинній змові, проаналізувавши перелік медичного обладнання, впевнившись що від імені підконтрольних ФОП можна здійснити поставку хемілюмінесцентного аналізатору, погодивши з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 завищену вартість вказаного обладнання, надала вказівку ОСОБА_20 та ОСОБА_12 підготувати комерційні пропозиції від імені суб'єктів підприємницької діяльності щодо вартості хемілюмінесцентного аналізатору.

ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , у червні 2021 року, в невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою ОСОБА_10 виготовили комерційні пропозиції від імені ТОВ «Лабпартнер» код ЄДРПОУ 38877184 щодо вартості хемілюмінесцентного аналізатору у розмірі 1 120 000 грн., які ОСОБА_6 передав ОСОБА_8 для внесення змін до фінансового та річного плану закупівель щодо збільшення вартості.

07.06.2021 ОСОБА_8 , діючи згідно розробленого плану, перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , в невстановлений в ході досудового слідства час, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння коштами обласного бюджету, зловживаючи своїм службовим становищем голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель щодо вартості медичного обладнання - хемілюмінесцентний аналізатор, визначивши вартість у розмірі 1 120 000 грн та подала на розгляд надану ОСОБА_6 комерційну пропозицію ТОВ «Лабпартнер» щодо вартості вказаного медичного обладнання.

07.06.2021 члени тендерного комітету КНП «ОЦО», будучи необізнаними про злочинні наміри ОСОБА_8 , на засіданні тендерного комітету прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік щодо збільшення вартості предмету закупівлі - хемілюмінесцентного аналізатору до 1 120 000 грн, затвердження тендерної документації та оголошення проведення тендерних торгів.

ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, виконуючи свою роль у злочинній змові, усвідомлюючи, що тендерним комітетом КНП «ОЦО» погоджено запропоновану ОСОБА_8 вартість хемілюмінесцентного аналізатору, реалізуючи злочинний план, надав вказівку ОСОБА_10 підготувати від імені підконтрольної ФОП ОСОБА_13 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - хемілюмінесцентний аналізатор, з визначеною ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , вартістю 1 100 000 грн.

Упродовж червня 2021 року, точна дата в ході слідства не встановлена, ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_3 , виконуючи кожен свою роль та діючи відповідно до розробленого плану, за вказівкою ОСОБА_10 склали від імені підконтрольної ФОП ОСОБА_13 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - хемілюмінесцентний аналізатор вартістю 1 100 000 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ФОП ОСОБА_13 , ОСОБА_6 надав ОСОБА_8 тендерну документацію другого учасника тендерних торгів - ТОВ «Євромедпроект» з завідомо вищою вартістю предмета закупівлі.

24.06.2021 ОСОБА_8 , в продовжуючи реалізацію злочинного плану, виконуючи свою роль, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визнання ФОП ОСОБА_13 переможцем та укладання договору на поставку обладнання - хемілюмінесцентний аналізатор, внаслідок чого між КНП «ОЦО» та ФОП ОСОБА_13 укладено договір №193 від 16 липня 2021 року щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання вартістю 1 100 000 грн.

22.09.2021 хемілюмінесцентний аналізатор поставлено до КНП «ОЦО» та 09.11.2021 на рахунок ФОП ОСОБА_13 проведено оплату в загальній сумі 1 100 000 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися грошовими коштами, що надійшли на рахунок ФОП ОСОБА_13 за договором №193 від 16.07.2021, ОСОБА_12 , виконуючи свою роль у злочинному плані, зняв грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності організованої групи, які в подальшому передав ОСОБА_10 для передачі ОСОБА_9 , з метою їх розподілу між учасниками організованої групи у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - хемілюмінесцентного аналізатора та ринковою вартістю цього обладнання в сумі 195 880 грн. 67 коп.

Внаслідок злочинної діяльності, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_20 , ОСОБА_12 та невстановлені особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 195 880 грн 67 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у вказаному розмірі.

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою.

Крім того, у вересні 2021 року, ОСОБА_8 , будучи обізнаною про необхідність КНП «ОЦО» у придбанні спектрофотометру, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою заволодіння коштами обласного бюджету, діючи відповідно до заздалегідь розробленого та погодженого плану з метою встановлення можливості поставити вказане обладнання організованою групою за завищеною вартістю та погодження з ОСОБА_9 . цієї вартості, надала ОСОБА_6 інформацію щодо планування КНП «ОЦО» у 2021 році придбати спектрофотометр.

ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи повторно, надав вказівку ОСОБА_10 проаналізувати можливість поставки підконтрольними ФОП спектрофотометру та, після погодження його вартості з ОСОБА_8 , та ОСОБА_9 , підготувати відповідну документацію для участі у тендерних торгах.

ОСОБА_10 , у вересні 2021 року, у невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, діючи повторно та виконуючи свою роль у злочинній змові, впевнившись що від імені підконтрольних ФОП можна здійснити поставку спектрофотометра, погодивши з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 завищену вартість вказаного обладнання, надала вказівку ОСОБА_20 та ОСОБА_12 підготувати комерційні пропозиції від імені суб'єктів підприємницької діяльності щодо вартості спектрофотометру.

ОСОБА_20 та ОСОБА_12 у вересні 2021 року, в невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, діючи повторно з корисливих мотивів, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою ОСОБА_10 виготовили комерційні пропозиції від імені ФОП ОСОБА_21 та ФОП ОСОБА_17 щодо вартості спектрофотометра у розмірі 168 000 грн., які ОСОБА_6 передав ОСОБА_8 для внесення відповідних змін до фінансового та річного плану закупівель.

15.09.2021, ОСОБА_8 , діючи повторно, згідно розробленого плану, перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , в невстановлений в ході досудового слідства час, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння коштами обласного бюджету, зловживаючи своїм службовим становищем голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель, доповнивши його придбанням спектрофотометру за ціною 168 000 грн та подала на розгляд надану ОСОБА_6 комерційну пропозицію ФОП ОСОБА_21 та ФОП ОСОБА_17 щодо вартості вказаного медичного обладнання.

15.09.2021 члени тендерного комітету КНП «ОЦО», будучи необізнаними про злочинні наміри ОСОБА_8 , на засіданні тендерного комітету прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік щодо придбання спектрофотометру за ціною 168 000 грн, затвердження тендерної документації та оголошення проведення тендерних торгів.

ОСОБА_6 , у вересні 2021 року, перебуваючи у не встановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, виконуючи свою роль у злочинній змові, усвідомлюючи, що тендерним комітетом КНП «ОЦО» погоджено запропоновану ОСОБА_8 вартість спектрофотометру, реалізуючи злочинний план, надав вказівку ОСОБА_10 підготувати від імені ФОП ОСОБА_14 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - спектрофотометру, з визначеною ОСОБА_8 ОСОБА_9 та ОСОБА_6 вартістю у сумі 167 450 грн.

Упродовж вересня 2021 року, точна дата в ході слідства не встановлена, ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_3 , виконуючи кожен свою роль та діючи відповідно до розробленого плану, за вказівкою ОСОБА_10 склали від імені підконтрольного ФОП ОСОБА_14 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - спектрофотометру вартістю 167 450 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ФОП ОСОБА_14 , ОСОБА_6 надав ОСОБА_8 тендерну документацію другого учасника тендерних торгів - ФОП ОСОБА_15 з завідомо вищою вартістю предмета закупівлі.

04.10.2021 ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, виконуючи свою роль, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визнання ФОП ОСОБА_14 , переможцем та укладання договору на поставку обладнання - спектрофотометр внаслідок чого між КНП «ОЦО» та ФОП ОСОБА_14 укладено договір №271 від 27 жовтня 2021 року щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання на суму 167 450 грн.

09.11.2021 медичне обладнання - спектрофотометр поставлено до КНП «ОЦО» та 12.11.2021 на рахунок ФОП ОСОБА_14 проведено оплату в загальній сумі 167 450 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися грошовими коштами, що надійшли на рахунок ФОП ОСОБА_14 за договором № 271 від 27.10.2021, ОСОБА_12 , виконуючи свою роль у злочинному плані, зняв грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності організованої групи, які в подальшому передав ОСОБА_10 для передачі ОСОБА_9 з метою їх розподілу між учасниками організованої групи у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - спектрофотометра по договору про закупівлю товарів від 27.10.2021 № 271 та ринковою вартістю в сумі 43 510 грн.78 коп.

Внаслідок злочинної діяльності ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та невстановлені особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 43 510 грн. 78 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у вказаному розмірі.

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, організованою групою.

Крім того, у вересні 2021 року, у невстановлений слідством день, ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи повторно, надав вказівку ОСОБА_10 проаналізувати можливість поставки підконтрольними ФОП медичного обладнання, визначеного у наданому ОСОБА_8 фінансовому плані закупівель та, після погодження переліку обладнання та його вартості з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , підготувати відповідну документацію для визначення вартості предмету закупівель та для участі у тендерних торгах.

ОСОБА_10 у вересні 2021 року, у невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, діючи повторно та виконуючи свою роль у злочинній змові, проаналізувавши перелік медичного обладнання, впевнившись що від імені підконтрольних ФОП можна здійснити поставку ротаційного мікротому та станції заливки в парафін, погодивши з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 завищену вартість вказаного обладнання, надала вказівку ОСОБА_20 та ОСОБА_12 підготувати комерційні пропозиції від імені суб'єктів підприємницької діяльності щодо вартості ротаційного мікротому та станції заливки в парафін.

ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , у вересні 2021 року, в невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, повторно маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою ОСОБА_10 виготовили комерційні пропозиції від імені ТОВ «Лабпартнер» та ФОП ОСОБА_15 , щодо вартості ротаційного мікротому у розмірі 242 000 грн та станції заливки в парафін у розмірі 296 000 грн., які ОСОБА_6 передав ОСОБА_8 для внесення змін до фінансового та річного плану закупівель щодо збільшення вартості.

17.09.2021, ОСОБА_8 , діючи повторно, згідно розробленого плану, перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , в невстановлений в ході досудового слідства час, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння коштами обласного бюджету, зловживаючи своїм службовим становищем голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель щодо вартості медичного обладнання - ротаційний мікротом, визначивши вартість у розмірі 242 000 грн, станція заливки в парафін, визначивши вартість у розмірі 296 000 грн. та подала на розгляд надані ОСОБА_6 комерційні пропозиції ТОВ «Лабпартнер» та ФОП ОСОБА_15 щодо вартості вказаного медичного обладнання.

17.09.2021 члени тендерного комітету КНП «ОЦО», будучи необізнаними про злочинні наміри ОСОБА_8 , на засіданні тендерного комітету прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік щодо збільшення вартості предмету закупівлі - ротаційний мікротом до 400 000 грн та станція заливки в парафін до 200 000 грн, затвердження тендерної документації та оголошення проведення тендерних торгів..

ОСОБА_6 , у вересні 2021 року, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, виконуючи свою роль у злочинній змові, усвідомлюючи, що тендерним комітетом КНП «ОЦО» погоджено запропоновану ОСОБА_8 вартість ротаційного мікротому та станції заливки в парафін, реалізуючи злочинний план, надав вказівку ОСОБА_10 підготувати від імені підконтрольного ФОП ОСОБА_14 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» з визначеною ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_6 вартістю медичного обладнання - ротаційний мікротом у сумі 40 000 грн та станція заливки в парафін у сумі 200 000 грн.

Упродовж вересня 2021 року, точна дата в ході слідства не встановлена, ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_3 , виконуючи кожен свою роль та діючи відповідно до розробленого плану, за вказівкою ОСОБА_10 склали від імені підконтрольного ФОП ОСОБА_14 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - ротаційний мікротом вартістю 400 000 грн та станція заливки в парафін вартістю 200 000 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ФОП ОСОБА_14 , ОСОБА_6 надав ОСОБА_8 тендерну документацію другого учасника тендерних торгів - підконтрольну ФОП ОСОБА_16 з завідомо вищою вартістю предметів закупівлі.

04.10.2021 ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, виконуючи свою роль, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визнання ФОП ОСОБА_14 переможцем та укладання договору на поставку обладнання - ротаційний мікротом та станція заливки в парафін, внаслідок чого між КНП «ОЦО» та ФОП ОСОБА_14 укладено договір №272 від 27 жовтня 2021 щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання на загальну суму 538 000 грн.

24.11.2021 ротаційний мікротом та станція заливки в парафін поставлено до КНП «ОЦО» та 24.12.2021 на рахунок ФОП ОСОБА_14 проведено оплату на загальну суму 538 000 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися грошовими коштами що надійшли на рахунок ФОП ОСОБА_14 за договором № 272 від 27.10.2021 ОСОБА_12 , виконуючи свою роль у злочинному плані, зняв грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності організованої групи, які в подальшому передав ОСОБА_10 для передачі ОСОБА_9 з метою їх розподілу між учасниками організованої групи у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - ротаційний мікротом та станція заливки в парафін по договору про закупівлю товарів від 27.10.2021 № 272 та ринковою вартістю цього обладнання в сумі 135 712 грн.74 коп.

Внаслідок злочинної діяльності, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та невстановлені особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 135 712 грн. 74 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у вказаному розмірі.

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, організованою групою.

Крім того, у листопаді 2021 року, ОСОБА_8 , будучи обізнаною про необхідність КНП «ОЦО» у придбанні автоматичного коагулометру, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою заволодіння коштами обласного бюджету, діючи відповідно до заздалегідь розробленого та погодженого плану надала ОСОБА_6 інформацію щодо планування КНП «ОЦО» у 2021 році придбати автоматичний коагулометр для встановлення можливості поставити вказане обладнання організованою групою за завищеною вартістю та погодження з ОСОБА_22 вартості обладнання.

ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи повторно, надав вказівку ОСОБА_10 проаналізувати можливість поставки підконтрольними ФОП автоматичного коагулометру та, після погодження його вартості з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , підготувати відповідну документацію для участі у тендерних торгах.

ОСОБА_10 у листопаді 2021 року, у невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, діючи повторно та виконуючи свою роль у злочинній змові, впевнившись що від імені підконтрольних ФОП можна здійснити поставку автоматичного коагулометру, погодивши з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 завищену вартість вказаного обладнання, надала вказівку ОСОБА_20 та ОСОБА_12 підготувати комерційні пропозиції від імені суб'єктів підприємницької діяльності щодо вартості автоматичного коагулометру.

ОСОБА_20 та ОСОБА_12 у листопаді 2021 року, в невстановлений слідством день, перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою ОСОБА_10 виготовили комерційні пропозиції від імені ФОП ОСОБА_17 та ФОП ОСОБА_18 , щодо вартості автоматичного коагулометру у розмірі 1 100 000 грн., які ОСОБА_6 передав ОСОБА_8 для внесення змін до фінансового та річного плану закупівель щодо збільшення вартості.

01.11.2021 ОСОБА_8 , діючи згідно розробленого плану, перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , в невстановлений в ході досудового слідства час, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння коштами обласного бюджету, зловживаючи своїм службовим становищем голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель доповнивши його придбанням автоматичного коагулометру за ціною 1 100 000 грн та подала на розгляд надану ОСОБА_6 комерційні пропозиції ФОП ОСОБА_17 та ФОП ОСОБА_18 щодо вартості вказаного медичного обладнання.

01.11.2021 члени тендерного комітету КНП «ОЦО», будучи необізнаними про злочинні наміри ОСОБА_8 , на засіданні тендерного комітету прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік щодо придбання автоматичного коагулометру вартістю 1 100 000 грн, затвердження тендерної документації та оголошення проведення тендерних торгів.

ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці та у невстановлений час, виконуючи свою роль у злочинній змові, усвідомлюючи, що тендерним комітетом КНП «ОЦО» погоджено запропоновану ОСОБА_8 вартість автоматичного коагулометру, реалізуючи злочинний план, надав вказівку ОСОБА_10 підготувати від імені підконтрольної ФОП ОСОБА_13 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - автоматичного коагулометру, з визначеною ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 вартістю 1 100 000 грн.

Упродовж листопада 2021 року, точна дата в ході слідства не встановлена, ОСОБА_20 та ОСОБА_12 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_3 , виконуючи кожен свою роль та діючи відповідно до розробленого плану, за вказівкою ОСОБА_10 склали від імені підконтрольної ФОП ОСОБА_13 тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - автоматичного коагулометра вартістю 1 100 000 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ФОП ОСОБА_13 , ОСОБА_6 надав ОСОБА_8 тендерну документацію другого учасника тендерних торгів - ФОП ОСОБА_19 з завідомо вищою вартістю предмета закупівлі.

18.11.2021 ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію злочинного плану, виконуючи свою роль, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визнання ФОП ОСОБА_13 переможцем та укладання договору на поставку обладнання - автоматичний коагулометр, внаслідок чого між КНП «ОЦО» та ФОП ОСОБА_13 укладено договір №310 від 06 грудня 2021 року щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання вартістю 668 000 грн.

09.12.2021 автоматичний коагулометр поставлено до КНП «ОЦО» та 09.11.2021 на рахунок ФОП ОСОБА_13 . КНП «ОЦО» проведено оплату на загальну суму 668 000 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися грошовими коштами що надійшли на рахунок ФОП ОСОБА_13 за договором №310 від 06.12.2021 ОСОБА_12 , виконуючи свою роль у злочинному плані, зняв грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності організованої групи, які в подальшому передав ОСОБА_10 для передачі ОСОБА_9 з метою їх розподілу між учасниками організованої групи у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - автоматичного коагулометру та ринковою вартістю цього обладнання на суму 130 067 грн 20 коп.

Внаслідок злочинної діяльності, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_20 , ОСОБА_12 та невстановлені особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 130 067 грн 20 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у вказаному розмірі.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, організованою групою.

Крім того 18.08.2021 ОСОБА_8 , повторно, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , маючи умисел, спрямований на заволодіння коштами обласного бюджету, використовуючи свої повноваження голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель щодо необхідності збільшення вартості медичного обладнання - відеобронхоскоп до 1 100 000 грн. 00 коп., та в обґрунтування необхідності надала членам тендерного комітету підготовлені ОСОБА_6 від імені ТОВ «Альянс-2013» та ТОВ «Білімед» комерційні пропозиції суб'єктів господарювання з ціновою пропозицією медичного обладнання - відеобронхоскоп.

Будучи необізнаними про справжні наміри ОСОБА_8 , члени тендерного комітету КНП «ОЦО» прийняли надані останньою комерційні пропозиції за належні та відповідно до протоколу засідання тендерного комітету № 123 від 18.08.2021 прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік про затвердження тендерної документації по предмету закупівлі - відеобронхоскоп та внесення змін до річного плану закупівель збільшивши вартість вказаного обладнання - відеобронхоскоп до 1 100 000 грн.

18.08.2021 КНП «ОЦО» оголосило тендерну закупівлю шляхом проведення тендерних торгів.

З метою реалізації загального з ОСОБА_8 злочинного умислу, ОСОБА_6 , діючи умисно з корисливих мотивів, виконуючи свою роль у злочинній змові, склав від імені афілійованого ТОВ «Альянс-2013» тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - відеобронхоскоп, з визначеною ОСОБА_8 вартістю у сумі 1 099 853 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ТОВ «Альянс-2013», ОСОБА_6 , виконуючи свою роль у злочинній змові, склав від імені афілійованого ТОВ «Техмед Кардіо» тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - відеобронхоскоп, з завідомо вищою вартістю предмета закупівлі, після чого вказану тендерну документацію направив до тендерного комітету КНП «ОЦО».

06.09.2021 ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію злочинного умислу, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визначення ТОВ «Альянс-2013», переможцем та укладання договору на поставку обладнання - відеобронхоскопу, внаслідок чого між ТОВ КНП «ОЦО» та ТОВ «Альянс-2013» укладено договір №245 від 20 вересня 2021 та додаткову угоду до нього від 04.11.2021 щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання вартістю 1 027 900 грн.

04.11.2021 медичне обладнання - відеобронхоскоп поставлено до КНП «ОЦО» та 09.11.2021 на рахунок ТОВ «Альянс-2013» проведено оплату в загальній сумі 1 027 900 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися незаконно отриманими бюджетними грошовими коштами, що надійшли на рахунок ТОВ «Альянс-2013» за договором № 245 від 20.09.2021 ОСОБА_6 , реалізуючи злочинний умисел, здійснив зняття їх у готівковій формі, який розподілив їх між ОСОБА_8 та іншими невстановленими на даний час в ході досудового розслідування особами у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - відеобронхоскопу по договору про закупівлю товарів від 20.09.2021 № 245 та ринковою вартістю цього обладнання в сумі 249 617 грн. 67 коп.

Внаслідок злочинної діяльності, ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та невстановлені досудовим розслідуванням особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 249 617 грн. 67 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у вказаному розмірі

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. ст. 191 КК України, тобто пособництві заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб.

Крім того 26.11.2021 ОСОБА_8 , повторно, продовжуючи реалізацію злочинного умислу спрямованого на заволодіння коштами обласного бюджету, використовуючи своїх повноваження голови тендерного комітету, запропонувала членам тендерного комітету внести зміни до фінансового та річного плану закупівель щодо необхідності закупівлі медичного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного вартістю 1 175 000 грн та в обґрунтування необхідності надала членам тендерного комітету підготовлені ОСОБА_6 від імені ТОВ «БіліМед» та ТОВ «Сучасна лікарня» комерційні пропозиції суб'єктів господарювання з ціновою пропозицією медичного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного.

Будучи необізнаними про справжні наміри ОСОБА_8 , члени тендерного комітету КНП «ОЦО» прийняли надані останньою комерційні пропозиції за належні та відповідно до протоколу засідання тендерного комітету № 175 від 26.11.2021 прийняли рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2021 рік про затвердження тендерної документації по предмету закупівлі - сепаратору аутотрансфузійного та внесення змін до річного плану закупівель щодо необхідності придбання вказаного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного. за 1 175 000 грн. 00 коп.

07.06.2021 КНП «ОЦО» оголосило тендерну закупівлю шляхом проведення тендерних торгів.

З метою реалізації загального з ОСОБА_8 злочинного умислу ОСОБА_6 , діючи умисно з корисливих мотивів, виконуючи свою роль у злочинній змові, склав від імені афілійованого ТОВ «Техмед Кардіо» тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного, з визначеною ОСОБА_8 вартістю в сумі 1 730 190 грн.

Крім того, з метою придання законності процедурі тендерної закупівлі та забезпечення у ній перемоги ТОВ «Техмед Кардіо», ОСОБА_6 , виконуючи свою роль у злочинній змові, склав від імені афілійованого ТОВ «Топсервіс-Медтехніка» тендерну документацію для участі у закупівлі КНП «ОЦО» медичного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного, з завідомо вищою вартістю предмета закупівлі, після чого вказану тендерну документацію направив до тендерного комітету КНП «ОЦО».

13.12.2021 ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію злочинного умислу, забезпечила прийняття тендерним комітетом КНП «ОЦО» рішення про визначення ТОВ «Техмед Кардіо» переможцем та укладання договору на поставку обладнання - сепаратору аутотрансфузійного, внаслідок чого між ТОВ КНП «ОЦО» та ТОВ «Техмед Кардіо» укладено договір №334 від 29 грудня 2021 щодо поставки зазначеного вище медичного обладнання на суму 1 730 190 грн. 00 коп.

29.12.2021 медичне обладнання - сепаратор аутотрансфузійний поставлено до КНП «ОЦО» та 12.01.2022 на рахунок ТОВ «Техмед Кардіо» проведено оплату в загальній сумі 1 730 190 грн.

Після отримання реальної можливості розпорядитися незаконно отриманими бюджетними грошовими коштами що надійшли на рахунок ТОВ «Техмед Кардіо» за договором №334 від 29.12.2021 ОСОБА_6 , реалізуючи злочинний умисел, здійснив зняття їх у готівковій формі, який розподілив між ОСОБА_8 та іншими невстановленими на даний час в ході досудового розслідування особами у розмірах і за обставин, невстановлених досудовим розслідуванням.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №10038 від 14.11.2022, проведеної ТОВ «Незалежним Інститутом Судових Експертиз», документально підтверджується різниця між вартістю поставленого та оплаченого медичного обладнання - сепаратору аутотрансфузійного та ринковою вартістю цього обладнання в сумі 448 407 грн.75 коп.

Внаслідок злочинної діяльності, ОСОБА_8 , ОСОБА_6 та невстановлені досудовим розслідуванням особи заволоділи бюджетними грошовими коштами КНП «ОЦО», виділеними Харківською обласною радою на загальну суму 448 407 грн. 75 коп., спричинивши КНП «ОЦО» матеріальну шкоду у великому розмірі, так як вказана сума у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (1135 грн), встановлений на момент вчинення злочину.

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. ст. 191 КК України, тобто пособництві заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах.

11.04.2023 повідомлення про нову підозру ОСОБА_6 , в порядку ст. 135 КПК України, вручено голові ОСББ «Сухумська 24» за місцем його реєстрації.

25.07.2024 ОСОБА_6 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри в порядку ст. 135 КПК України, вручено голові ОСББ «Сухумська 24» за місцем його реєстрації.

Під час виконання доручення на проведення слідчих дій (згідно ст. 40 КПК України), були проведені заходи, щодо встановлення місцеперебування підозрюваного ОСОБА_6 , однак в результаті проведених заходів його місце перебування встановлено не було.

Згідно даних системи «Аркан», 20.02.2022 ОСОБА_6 перетнув Державний кордон України на пункті пропуску «Харків» до Туреччини та до цього часу на територію України не повертався.

Постановою старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_23 від 12.07.2023 ОСОБА_6 оголошено у міжнародний розшук, у зв'язку з тим, що місцезнаходження підозрюваного невідоме та згідно даних «Аркан», 20.02.2022 ОСОБА_6 перетнув Державний кордон України на пункті пропуску «Харків» до Туреччини та до цього часу на територію України не повертався.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, просив про його задоволення.

Захисник в судовому засіданні при розгляді клопотання про застосування відносно ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою покладався на розсуд суду, просив врахувати всі наявні у матеріалах докази.

Клопотання розглядається слідчим суддею в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України за відсутності підозрюваного.

Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу та дослідивши надані докази, встановив, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні №12023220000000640 від 29.05.2023, за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

У відповідності до положень ст. 131 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження, які застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно положень ст. ст. 176, 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом.

Згідно положень ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Слідчим суддею встановлено, що 25.07.2024 у даному кримінальному провадженні Т.в.о старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області майором поліції ОСОБА_5 , складено повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Частиною 1 статті 42 КПК України встановлено, що підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Статтею 278 КПК України передбачено порядок вручення письмового повідомлення про підозру - письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень (ч. 1 ст. 278 КПК України).

Частиною 1 статті 111 КПК України передбачено, що повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.

Стаття 278 КПК України покладає на слідчого/прокурора обов'язок вручити підозрюваному в кримінальному провадження письмове повідомлення про підозру в день його складення слідчим прокурором, однак, якщо це неможливо зробити, повідомлення про підозру вручається у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень у кримінальному провадженні (ст. 111 КПК України), тобто, - у порядку здійснення виклику в кримінальному провадженні (ст. 135 КПК України) - в тому числі шляхом надіслання підозрюваному повідомлення про підозру поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення повідомлення про підозру по телефону або телеграмою, під розписку дорослому члену сім'ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.

З матеріалів клопотання вбачається, що у зв'язку із неможливістю вручення ОСОБА_6 нарочно повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри у день її складення внаслідок не встановлення його місцезнаходження, стороною обвинувачення вжито заходів для вручення повідомлення про нову підозру ОСОБА_6 у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень згідно ч. 1 ст. 278 КПК України з урахуванням ст. 135 КПК України, зокрема, шляхом вручення повідомлення про підозру голові ОСББ «Сухумська 24» за місцем його реєстрації.

Постановою старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Харківській області майором поліції ОСОБА_23 від 12.07.2023 підозрюваного ОСОБА_6 оголошено у міжнародний розшук, у зв'язку з тим, що в результаті проведених заходів місце перебування ОСОБА_6 встановлено не було та відповідно до даних системи «Аркан» останній 20.02.2022 перетнув Державний кордон України на пункті пропуску «Харків» до Туреччини та до цього часу на території України не повертався.

Враховуючи, що повідомлення про підозру, як процесуальний документ, складено та підписано з дотриманням норм кримінального процесуального законодавства і стороною обвинувачення вжито заходів для його вручення підозрюваному ОСОБА_6 , у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень (частина 1 статті 42 КПК України), що підтверджується доказами, наданими стороною обвинувачення та дослідженими слідчим суддею, стороною обвинувачення доведено, що ОСОБА_6 набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, відповідно до положень ч. 1 ст. 42 КПК України.

Згідно ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики ЄСПЛ.

Зокрема, у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року зазначено, що «обґрунтована підозра» означає існування фактів або інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, крім того, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно пов'язують підозрюваного з певним злочином, вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

Обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.

Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях ЄСПЛ, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

У пункті 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» зазначено, що «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Факти, що підтверджують обґрунтовану підозру, не повинні бути такого ж рівня, що й факти, на яких має ґрунтуватися обвинувальний вирок.

Обґрунтованість повідомленої ОСОБА_6 підозри у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України підтверджується сукупністю зібраних у кримінальному провадженні доказів, зокрема, копіями документів КНП «ОЦО»: наказ про призначення на посаду ОСОБА_8 , статут КНП «ОЦО», посадові обов'язки ОСОБА_8 , наказ про створення тендерного комітету КНП «ОЦО»; показаннями свідків ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_13 , висновками судово-почеркознавчої, товарознавчих, судово - економічної експертиз, протоколами обшуків та оглядів, протоколами тимчасового доступу до руху коштів ФОП ОСОБА_13 , в АТ «СЕНС БАНК» та ФОП ОСОБА_14 в АТ «СЕНС БАНК» та іншими матеріалами досудового розслідування в їх сукупності.

Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (частина 1 статті 177 КПК).

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність, зокрема, ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною 1 статті 177 КПК (частина 2 статті 177 КПК).

Ризики, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені частиною 1 статті 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірності можливості здійснення підозрюваним зазначених дій. При цьому КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.

Так, у клопотанні сторона обвинувачення посилається на те, що наявні ризики, які свідчать про можливе вчинення ОСОБА_6 дій, передбачених пунктами 1, 3, 5 частини 1 статті 177 КПК, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Так, ризик переховування від органу досудового розслідування / суду є актуальним безвідносно до стадії кримінального провадження та обумовлений серед іншого можливістю притягненням до кримінальної відповідальності та пов'язаними із цим можливими негативними для особи наслідками (обмеженнями) і, зокрема, суворістю передбаченого покарання, у якому обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

При цьому, слідчий суддя при встановленні даного ризику враховує також існування інших факторів, які можуть свідчити про наявність у ОСОБА_6 можливості переховуватися від органу досудового розслідування та суду.

Так, органом досудового розслідування було встановлено, що 20.02.2022 ОСОБА_6 перетнув Державний кордон України на пункті пропуску «Харків» до Туреччини та до цього часу на територію України не повертався, у зв'язку з чим, останнього оголошено у міжнародний розшук.

Вищевикладені обставини свідчать про існування реальної можливості переховування підозрюваного від суду та органу досудового розслідування з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Також достатньо обґрунтованим є ризик вчинення іншого кримінального правопорушення, та незаконне впливання на свідків у кримінальному провадженні.

З урахуванням вище встановлених обставин кримінального правопорушення, наданих стороною обвинувачення доказів на підтвердження викладених у клопотанні доводів, що свідчать про набуття ОСОБА_6 статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення ОСОБА_6 інкримінованих йому кримінальних правопорушень, наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики вчинення ОСОБА_6 дій, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, оголошенням підозрюваного у міжнародний розшук, слідчий суддя, виходячи з положень ч. 6 ст. 193 КПК України, дійшов до висновку про наявність підстав для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 за його відсутності.

Таким чином, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 184, 193, 194, 196, 197, 200, 206, 211, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання Т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №12023220000000640 від 29.05.2023, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

В порядку ч. 6 ст. 193 КПК України обрати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення застави.

Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України, після затримання особи, яка виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або оголошена у міжнародний розшук і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця здійснення досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя за участю підозрюваного, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України, зобов'язати компетентних службових осіб органу досудового розслідування після затримання ОСОБА_6 і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки його до місця кримінального провадження звернутися до слідчого судді, суду для розгляду питання за участю ОСОБА_6 про застосування обраного йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення, а підозрюваним в той же строк, але з моменту вручення йому копії ухвали слідчого судді.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1