Постанова від 26.07.2024 по справі 192/1739/24

Справа № 192/1739/24

Провадження № 3/192/699/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2024 року

Суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Н.В.,

за участю:

прокурора Карпенка Р.І.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт Солоному Солонянського району Дніпропетровської області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,

встановила:

Комунальне некомерційне підприємство «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області (далі - також КНП «Солонянський ЦПМСД») є закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає медичну допомогу населенню в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом, вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров'я, створений з метою забезпечення потреб населення Солонянської селищної територіальної громади у первинній медико-санітарній допомозі.

КНП «Солонянський ЦПМСД» створений за рішенням Солонянської селищної ради від 26.07.2018 № І-30/VII «Про реорганізацію шляхом перетворення комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Солонянської селищної ради Дніпропетровської області» у Комунальне некомерційне підприємство «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області» та підпорядковується та підзвітне Засновнику.

КНП «Солонянський ЦПМСД» є юридичною особою, має самостійний баланс, відповідні рахунки в органах Державного казначейства України, установах банків, печатку зі своїм найменуванням, а також штампи та печатки, необхідні для виконання покладених на нього завдань, бланки та інші реквізити.

КНП «Солонянський ЦПМСД» є комунальним некомерційним підприємством, заснованим на комунальній власності Солонянської селищної територіальної громади.

Розпорядженням селищного голови Солонянської селищної ради Копейка М. від 15.11.2021 № К-527 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області» терміном на 5 років із 17 листопада 2021 року по 16 листопада 2026 року як таку, що пройшла за конкурсом на дану посаду.

16 листопада 2021 року т.в.о. директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 видала наказ № 50-ОС, згідно з яким на виконання розпорядження селищного голови Солонянської селищної ради від 15.11.2021 № К-527 вона приступає до виконання обов'язків директора КНП «СЦПМСД» на умовах контракту терміном на 5 років із 17 листопада 2021 року по 16 листопада 2026 року та 17 листопада 2021 року між Виконавчим комітетом Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та ОСОБА_1 було укладено контракт.

Відповідно до наказів директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 04.01.2022 № 2-ОС, 02.01.2023 № 1-ОС, 01.01.2024 № 2-ОС про надання сумісництва, доплат відповідно на 2022, 2023 та 2024 роки надано внутрішнє сумісництво працівникам КНП «Солонянський ЦПМСД», в тому числі ОСОБА_1 , директору КНП «Солонянський ЦПМСД», 0,25 посади лікаря загальної практики - сімейного лікаря Солонянської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини з оплатою за фактично відпрацьовані години.

Згідно з пп. «а» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповнов ажені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, Голова та інші члени Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений із захисту державної мови, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 29.07.2022, з моменту видання наказу № 51-ОС від 28.07.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 51-ОС від 28.07.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 01.09.2022, з моменту видання наказу № 57-ОС від 31.08.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 57-ОС від 31.08.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 29.09.2022, з моменту видання наказу № 52-ОС від 28.09.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 52-ОС від 28.09.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 31.10.2022, з моменту видання наказу № 69-ОС від 28.10.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 69-ОС від 28.10.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 25.11.2022, з моменту видання наказу № 62-ОС від 24.11.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 62-ОС від 24.11.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 28.12.2022, з моменту видання наказу № 83-ОС від 27.12.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 83-ОС від 27.12.2022 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 01.02.2023, з моменту видання наказу № 8-ОС від 31.01.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 8-ОС від 31.01.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 28.02.2023, з моменту видання наказу № 14-ОС від 27.02.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 14-ОС від 27.02.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 30.03.2023, з моменту видання наказу № 19-ОС від 29.03.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 19-ОС від 29.03.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 01.05.2023, з моменту видання наказу № 24-ОС від 28.04.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 24-ОС від 28.04.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 30.05.2023, з моменту видання наказу № 36-ОС від 29.05.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 36-ОС від 29.05.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 29.06.2023, з моменту видання наказу № 38-ОС від 28.06.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 38-ОС від 28.06.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 27.07.2023, з моменту видання наказу № 42-ОС від 26.07.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 42-ОС від 26.07.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 30.08.2023, з моменту видання наказу № 47-ОС від 29.08.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 47-ОС від 29.08.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 29.09.2023, з моменту видання наказу № 52-ОС від 28.09.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 14000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 14000 грн; видала наказ № 52-ОС від 28.09.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 30.10.2023, з моменту видання наказу № 56-ОС від 27.10.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 8000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 8000 грн; видала наказ № 56-ОС від 27.10.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 27.11.2023, з моменту видання наказу № 63-ОС від 24.11.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 12000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 12000 грн; видала наказ № 63-ОС від 24.11.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 01.01.2024, з моменту видання наказу № 66-ОС від 29.12.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 12000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 12000 грн; видала наказ № 66-ОС від 29.12.2023 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 31.01.2024, з моменту видання наказу № 8а-ОС від 30.01.2024 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 12000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 12000 грн; видала наказ № 8а-ОС від 30.01.2024 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше наступного робочого дня, а саме, 29.02.2024, з моменту видання наказу № 14-ОС від 28.02.2024 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого встановила собі, як лікарю ЗПСМ премію в розмірі 12000 грн, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні інший, визначений законом орган (посадову особу), до повноважень якого належить звільнення (ініціювання звільнення) особи з посади - Солонянського селищного голову, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального некомерційного підприємства «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області та будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: оцінила власні результати роботи та особистий вклад в кінцеві результати роботи підприємства; визначила розмір премії собі, як лікарю ЗПСМ - 12000 грн; видала наказ № 14-ОС від 28.02.2024 «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», відповідно до якого і здійснювалась виплата премії, таким чином своїми умисними діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Реальний конфлікт інтересів ОСОБА_1 полягає в наявності суперечності між приватним майновим інтересом особи, обумовленим бажанням покращити своє матеріальне становище шляхом отримання премії у визначеному розмірі, як лікаря, та наявними службовими повноваженнями директора КНП «Солонянський ЦПМСД» щодо можливості призначення премії та визначення її розміру, які впливають на її об'єктивність та неупередженість при прийнятті вказаного рішення.

У судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, підтримав, посилався на те, що нарахування премій залежало від ОСОБА_1 та накази підписані нею одноособово.

ОСОБА_1 вину у вчинення зазначених адміністративних правопорушень визнала, запевнила, що у вчиненому розкаюється, за змістом її пояснень, вона не була обізнана з вказаних питань, розмір премії погоджувався з профспілковою організацією за поданням завідувача амбулаторії, накази про преміювання підписувала вона, директор, також пояснила, що вона, як сімейний лікар, підпорядковується завідувачу амбулаторії та завідувач подає пропозиції відповідно до виконаної роботи та кількості укладених декларацій щодо кожного працівника. ОСОБА_1 також надала суду копії подань завідуючої Солонянської АЗПСМ Владімірової Л. голові первинної профспілкової організації КНП «Солонянський ЦПМСД» та директору КНП «Солонянський ЦПМСД» про преміювання працівників Солонянської АЗПСМ у січні та лютому 2024 року.

Суд зазначає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується такими доказами:

протоколом від 27.06.2024 № 999 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1000 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1001 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1002 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1003 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1004 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1005 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1006 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1007 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1008 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1009 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1010 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1011 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1012 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1013 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1014 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1015 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1016 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1017 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1018 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1019 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1020 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1022 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1023 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1024 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1027 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1028 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1029 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1030 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1031 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1032 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1033 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1034 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1035 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1036 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1037 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

протоколом від 27.06.2024 № 1038 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення;

копіями статуту КНП «Солонянський ЦПМСД», затвердженого рішенням Солонянської селищної ради від 31.03.2021 № 208-8/ VIIІ, та статуту, затвердженого рішенням селищної ради від 15.12.2022 № 1047-28/VIIІ;

копією Колективного договору КНП «Солонянський ЦПМСД» на 2019 - 2023 роки;

копіє Положення про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», затвердженого наказом директора КНП «Солонянський ЦПМСД» від 01.01.2024 № 62;

копією розпорядження голови Солонянської селищної ради про призначення ОСОБА_1 на посаду директора КНП «Солонянський ЦПМСД»;

копією наказу т.в.о. директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 16.11.2021 № 50-ОС про призначення її директором КНП «Солонянський ЦПМСД»;

копією контракту Виконавчого комітету Солонянської селищної ради Дніпропетровської області із директором КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 , датованим 17.11.2021;

копіями наказів директора КНП «Солонянський ЦПМСД» від 04.01.2022 № 2-ОС, від 02.01.2023 № 1-ОС, від 01.01.2024 № 2-ОС про надання сумісництва, доплат;

копією довідки КНП «Солонянський ЦПМСД» від 03.04.2024 № 73, згідно з якою повідомлень від працівників та директора про реальний конфлікт інтересів не надходило;

копією листа Солонянської селищної ради на лист Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 06.06.2023 № 3271/55/103/01-2023, відповідно до якого станом на дату отримання листа - 06.06.2024 від директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 до Солонянської селищної ради не надходили повідомлення про наявність конфлікту інтересів;

копією письмового пояснення директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 , за змістом якого процес преміювання відбувається відповідно до умов колективного договору, їй, як директору, головний бухгалтер надає відомості про наявність фонду економії заробітної плати, вона, ОСОБА_1 , створюю проект наказу про преміювання з урахуванням кількісного показника укладених декларацій з пацієнтами, крім показника кількісного враховується показник якісний, тобто виконавча дисципліна, трудова дисципліна, своєчасне подання звітності, загальний внесок в результати діяльності КНП; на засіданні профспілкового комітету проект наказу погоджується, члени профспілкового комітету слідкують за дотриманням трудового законодавства та законодавства про оплату праці, аби працівників не було безпідставно позбавлено премій, виплат, доплат, матеріальних допомог; після погодження наказу здійснюються нарахування; остаточне рішення про встановлення розмірів премій приймаю вона, директор; рішення щодо її преміювання як директора КНП приймається головою Солонянської селищної ради, рішення щодо встановлення розмірів премій їй як лікарю ЗПСМ приймаю вона особисто, профспілковий комітет не впливає на процес встановлення розмірів премій; відповідно до умов колективного договору рішення про матеріальне стимулювання приймає головний лікар, тобто вона, у межах фонду оплати праці; лікарі преміюються відповідно до кількісних показників укладених декларацій та якісних показників трудової діяльності, рішення про встановлення розмірів премій приймаю вона, як директор; випадків наявності конфлікту інтересів в КНП «Солонянський ЦПМСД» не було; вона не повідомляла голову Солонянської селищної ради, НАЗК чи інший уповноважений орган про наявність у неї конфлікту інтересів при визначенні розмірів премій собі, як лікарю ЗПСМ за сумісництвом;

копіями письмових пояснень голови профспілкового комітету первинної профспілкової організації ОСОБА_2 та члену профспілкового комітету первинної профспілкової організації ОСОБА_3 , за змістом яких засідання профспілкового комітету проходять щомісячно, в кінці відпрацьованого місяця; на засідання профспілкового комітету приходить директор з проектом наказу про преміювання, директор відповідно до положень колективного договору ініціює преміювання працівників, лікарів ЗПСМ, медичних сестер та інших працівників; у проекті наказу директор вказує конкретні розміри премій конкретному лікарю, медичній сестрі з урахуванням кількості укладених декларацій з пацієнтами, якісних показників в роботі, виконавчої дисципліни, своєчасного подання звітів та особистого внеску в результати діяльності КНП; роль профспілкового комітету в процесі преміювання полягає в відслідковуванні дотриманням трудового законодавства та законодавства про оплату праці, аби працівники не були безпідставно позбавлені премій, виплат, надбавок, матеріальних допомог; у процесі засідання наказ обговорюється та погоджується шляхом голосування, у процесі засідання профспілковим комітетом може бути винесено пропозицію про підвищення розмірів надбавок, виплат, премій, однак фінальне рішення про встановлення розмірів приймає керівник КНП; випадків не погодження проекту наказу директора на засіданнях профкому не було;

копією письмового пояснення головного бухгалтера КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_4 (у поясненні зазначено прізвище головного бухгалтера Дев'ятка, пояснення підписане ОСОБА_4 , у судовому засіданні ОСОБА_1 повідомила, що правильним є прізвище - ОСОБА_5 ), за змістом якого процес преміювання відбувається відповідно до умов колективного договору на підприємстві на 2019 - 2023 роки, строк дії колективного договору подовжено до моменту укладання нового, на даний час новий колективний договір знаходиться на погодженні; процес преміювання починається з того, що вона, як головний бухгалтер, повідомляє директору розмір фонду економії заробітної плати, директор розподіляє фонд відповідно до особистого вкладу кожного працівника в результат роботи закладу, виконання заходів та завдань закладу, передбачених планами, дисципліни тощо; потім директор разом з проектам наказу приходить на засідання профспілкового комітету, на якому профком слідкує за дотриманням трудового законодавства та законодавства про оплату праці, оголошують директору, які є зауваження про роботу персоналу, якщо такі були, та погоджують наказ директора; кінцеве рішення щодо розмірів премій, надбавок, доплат приймає лише директор; після затвердження наказу, він разом з протоколом профспілкового комітету надходить до бухгалтерії і відповідно до наказу вона здійснюю розрахунки та нарахування; матеріальне стимулювання відповідно до колективного договору - це всі матеріальні заохочення, які директор може ініціювати відносно працівників, а саме: премії, виплати, доплати, надбавки, матеріальна допомога; всі працівники закладу належним чином ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції»; директор КНП ОСОБА_1 працює за сумісництвом на посаді 0,25 ставки лікаря загальної практики сімейної медицини з 2021 року; випадків конфлікту інтересів на підприємстві не траплялось; повідомлень від працівників чи від директора про наявний конфлікт інтересів не надходило;

копіями листа Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 06.06.2024 № 3270/55/103/03-2024 та листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 21.06.2024 № 93-06/45650-24, за змістом яких ОСОБА_1 не повідомляла Національне агентство про реальний конфлікт інтересів за період з 01.01.2022 по 21.06.2024;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.07.2022 № 51-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 31.08.2022 № 57-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.09.2022 № 52-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.10.2022 № 69-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 24.11.2022 № 24-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 27.12.2022 № 83-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 31.01.2023 № 8-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 27.02.2023 № 14-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 29.03.2023 № 19-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.04.2023 № 24-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 29.05.2023 № 36-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.06.2023 № 38-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 26.07.2023 № 42-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 29.08.2023 № 47-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.09.2023 № 52-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 27.10.2023 № 56-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 24.11.2023 № 63-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 29.12.2023 № 66-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 08.01.2024 № 8а-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 ;

копією наказу директора КНП «Солонянський ЦПМСД» ОСОБА_1 від 28.02.2024 № 14-ОС «Про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», у тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 .

Наявні у матеріалах справи копії виписок з протоколів засідання ПК ППО КНП та подань завідуючої Солонянської АЗПСМ Владімірової Л. голові первинної профспілкової організації КНП «Солонянський ЦПМСД» та директору КНП «Солонянський ЦПМСД» про преміювання працівників Солонянської АЗПСМ не спростовують вчинення ОСОБА_1 зазначених адміністративних правопорушень, оскільки за змістом п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 28 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, в тому числі посадові особи юридичних осіб публічного права, зобов'язані повідомляти про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Окрім того, що стосується подань завідуючої Солонянської АЗПСМ Владімірової Л. голові первинної профспілкової організації КНП «Солонянський ЦПМСД» та директору КНП «Солонянський ЦПМСД» про преміювання працівників Солонянської АЗПСМ, в тому числі лікаря ЗПСМ ОСОБА_1 , то суд також зазначає, що вони носять рекомендаційний характер, та рішення про преміювання працівників приймає директор КНП «Солонянський ЦПМСД».

Так, згідно з додатком № 5 «Положення про матеріальне стимулювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД» до Колективного договору КНП «Солонянський ЦПМСД» на 2013 - 2023 роки рішення про матеріальне стимулювання приймає головний лікар у межах фонду оплати заробітної плати, відповідно до Положення про преміювання працівників КНП «Солонянський ЦПМСД», затвердженого наказом директора КНП «Солонянський ЦПМСД» від 01.01.2024 № 62, рішення (наказ) про преміювання приймає директор у межах фонду заробітної плати.

Таким чином, заслухавши учасників справи, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та 2 ст. 172-7 КУпАП, доведена повністю і тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених адміністративних правопорушень, неодноразове вчинення правопорушень, обставини вчинення правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, - щире розкаяння винного.

Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Зважаючи на викладені обставини, суд доходить висновку, що до ОСОБА_1 потрібно застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та складає 4250,00 грн, що відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП та буде необхідним і достатнім для виховання особи та запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день розгляду справи становить 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 23, 33, 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-7, 2 ст. 172-7 КУпАП,

постановила:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та складає 4250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Солонянський районний суд Дніпропетровської області.

Суддя Н.В. Ковальчук