Справа № 191/3011/24
Провадження № 3/191/1145/24
25 липня 2024 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Твердохліб А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровської області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117), юридична адреса: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Георгіївка, вул. Агропромислова, буд. 1-С, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
У протоколі про адміністративне правопорушення №41638/04-36-04-09/03563117 від 12 червня 2024 року зазначено, що за результатами перевірки ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117), юридична адреса: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Георгіївка, вул. Агропромислова, буд. 1-С, проведеної головним державним інспектором Новомосковського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області Анкудіновою В.В., встановлено, що посадовою особою ОСОБА_1 , яка займає посаду керівника ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117), несвоєчасно подано платіжні доручення на перерахування належних до сплати сум єдиного податку четвертої групи по терміну сплати 08.05.2023 року, чим порушено пп.295.9.2 п.295.2 ст. 295 Податкового кодексу України та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.
Суддя, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.
Диспозиція ч.1 ст.163-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
В протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , як керівнику ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117), юридична адреса: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Георгіївка, вул. Агропромислова, буд. 1-С, ставиться у провину несвоєчасне надання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум єдиного податку четвертої групи по терміну сплати 08.05.2023 року.
Такий виклад обставин цілком відповідає диспозиції ч. 1 ст. 163 КУпАП, а саме, ОСОБА_1 є посадовою особою - керівником ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117) та з огляду наданих матеріалів, зокрема результатів камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів, нею несвоєчасно подано платіжне доручення на перерахування узгодженого податкового зобов'язання.
Протокол про адміністративне правопорушення у справі складений уповноваженою на те особою, з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП, а викладені в ньому відомості відповідають фактичним обставинам справи, які були встановлені належними, допустимими та достатніми доказами.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частинах третій шостій цієї статті.
До протоколу долучено акт перевірки №32263/04-36-04-09/03563117 від 29.04.2024 року, з якого вбачається, що уточнююча податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи за 2023 рік мала бути сплаченою у граничний термін до 08.05.2023 року, але її фактично сплачено 11.05.2023 року.
Виходячи з наведеного, днем вчинення адміністративного правопорушення є наступний день за днем настання граничного строку сплати грошового зобов'язання, тобто, у даній справі 09.05.2023 року.
В протоколі зазначена дата вчинення правопорушення 29.04.2024 року, що є датою камеральної перевірки та датою складання акту.
Але, суд не може погодитися, що зазначена дата 29.04.2024 року є дійсно датою вчинення адміністративного правопорушення, суть якого викладена в протоколі, і саме з цієї дати відраховується строк накладення стягнення, визначений ч.2 ст.38 КУпАП.
Так, чиним законодавством передбачено, що зазначений строк з дня виявлення правопорушення починає свій відлік у разі скоєння триваючого правопорушення.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов'язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим, до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Отже, адміністративне правопорушення, що викладене в протоколі №41638/04-36-04-09/03563117 від 12 червня 2024 року відносно керівника ОСОБА_1 та яке полягає в несвоєчасному поданні платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), не відноситься до триваючого правопорушення, і відповідно стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як зазначалося вище, днем вчинення адміністративного правопорушення є 09.05.2023 року, і саме з цієї дати почав перебіг строку, визначений ч. 2 ст.38 КУпАП.
Таким чином, як на час складання протоколу, так і на час надходження протоколу до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення був складений лише 12 червня 2024 року, тобто поза межами строків накладення адміністративного стягнення, визначених ч. 2 ст. 38 КУпАП, тому провадження у справі не могло бути розпочато та підлягає закриттю, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 7 ст. 247, ст. 294 КУпАП, -
Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ «Агротехсервіс-Синельникове» (код 03563117), за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП провадженням закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А. В. Твердохліб