29 липня 2024 року м. Чернігів справа № 927/885/17
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши клопотання Акціонерного товариства «Полікомбанк» про витребування доказів, поданого в межах справи за заявою КРЕДИТОРА: Публічного акціонерного товариства «Полікомбанк» (код 19356610) 14000, м. Чернігів, вул. О.Молодчого, 46 (info@policombank.com)
БОРЖНИК: Публічне акціонерне товариство Виробничо-торгова фірма «Сіверянка» (код 00310143)
14020, м. Чернігів, вул. Шевченка, 246-а (Siveryanka@i.ua)
про визнання боржника банкрутом
Публічним акціонерним товариством «Полікомбанк» (надалі - Кредитор) подана заява про порушення справи про банкрутство Публічного акціонерного товариства Виробничо-торгова фірма «Сіверянка» (надалі - Боржник) на підставі ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон про банкрутство), яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 22.09.2017 була прийнята до розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 04.10.2017 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства Виробничо-торгова фірма «Сіверянка», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру розпорядження майном боржника.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 25.08.2021, залишеною без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 10.11.2021, припинено процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства Виробничо-торгова фірма «Сіверянка»; боржника визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Бандолу О.О.
22 липня 2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшло клопотання від 22.07.2024 № 1-06/1546 Акціонерного товариства «Полікомбанк» про витребування доказів (надалі - Клопотання) в якому кредитор просить:
1. витребувати у ОСОБА_1 документи, що підтверджують джерела походження коштів, перерахованих на рахунок ПАТ ВТФ «Сіверянка» 04.07.2024, для погашення вимог кредиторів, зокрема, але не виключно:
- документи, які підтверджують отримання заробітної плати на території України (зокрема, довідки ОК-7 або ОК-5 тощо);
- документи, які підтверджують отримання заробітної плати за кордоном (зокрема, виписку з іноземного банку з відображенням надходжень за контрактом - за наявності митної декларації про ввезення готівки в Україну; виписку з українського банку - якщо кошти надійшли на рахунок та в подальшому зняті готівково, трудовий контракт тощо);
- документи, які підтверджують отримання пенсії (зокрема, довідка з органів ПФУ тощо);
- документи, які підтверджують дохід підприємця (зокрема, податкова декларація платника єдиного податку з доказами реєстрації у контролюючому органі тощо);
- документи, які підтверджують дохід від продажу, купівлі (корпоративних прав) або оренди майна, чи отримання спадщини (зокрема, договори продажу корпоративних прав та фінансова звітність юридичної особи за останній період з відміткою про прийняття податковим органом, договір оренди нерухомості з фізичною або юридичною особою, укладені за останній рік (за попередні періоди - доходи повинні бути задекларовані) - за умови надання банківської виписки з відображенням зарахувань відповідно до договору; договори про продаж майна - за умови надання банківської виписки з відображенням зарахувань відповідно до договору; договори дарування з підтвердженням джерела походження готівкових коштів дарувальника у вигляді декларації або інших джерел походження коштів, свідоцтво про право на спадщину засвідчене нотаріально, тощо);
- документи, що підтверджують декілька типів доходів (зокрема, декларація про майновий стан і доходи; декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; документи про нарахування відсотків в банках за депозитними договорами, документ уповноваженого банку про надходження на рахунок особи а коштів, одержаних на території України як оплата праці, авторські гонорари, премії, призи, відшкодування шкоди, заподіяної працівникам унаслідок каліцтва, відшкодування за страховими випадками та за рішенням судів; документи виконавчого або судового провадження з підтвердженням зарахування суми на рахунок; банківська виписка по рахунку компанії, що підтверджує виплату дивідендів; договір фінансової допомоги, що отримана від юридичної або фізичної особи - за умови надання документів, що свідчать про фінансові можливості фізичної або юридичної особи надати таку допомогу, тощо).?
2. Уповноважити ліквідатора ПАТ ВТФ «Сіверянка» - арбітражного керуючого Бандолу О.О. на отримання таких документів.
В обґрунтування заявленого Клопотання АТ «Полікомбанк» вказує, що 01.07.2024 на електронну пошту банку від арбітражного керуючого Бандоли О.О. надійшов лист від 01.07.2024 № 02-105/201 з проханням протягом 5 днів з дати отримання листа надати банківські реквізити для погашення кредиторських вимог.
Згідно ст. 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність», клієнтом банку є будь - яка фізична чи юридична особа, що користується послугами банку.
Відповідно до п. 19 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», діловими відносинами є відносини між клієнтом та банком, пов'язані з діловою, професійною чи комерційною діяльністю банка, що виникли на підставі договору, в тому числі публічного, про надання (використання) фінансових або інших послуг, здійснення банком іншої діяльності та передбачають тривалість існування після їх встановлення.
ПАТ ВТФ «Сіверянка» є клієнтом АТ «Полікомбанк» на підставі наявних ділових відносин, що виникли згідно кредитного договору від 08 вересня 2008 року № 451, який відповідно до п. 7.1 є діючим до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
На виконання вимог ч. 2 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», додатку 1 до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.05.2020 № 65 (далі - Положення НБУ № 65), АТ «Полікомбанк», як суб'єкт первинного фінансового моніторингу, зобов'язаний проводити належну перевірку клієнта ПАТ ВТФ «Сіверянка», забезпечувати моніторинг фінансових операцій клієнта ПАТ ВТФ «Сіверянка», зокрема, здійснювати аналіз відповідності фінансових операцій, що проводяться клієнтом, наявній інформації про його фінансовий стан та встановлювати джерело коштів, пов'язаних з фінансовими операціями.
Пунктом 16 додатку 1 Положення НБУ № 65 передбачено наступне: по клієнтам, які не підтримують ділових відносин з банком протягом останніх шести місяців, банк проводить актуалізацію даних про клієнтів до моменту ініціювання ними проведення фінансових операцій.
Також, на виконання Постанови Правління НБУ «Про розкриття інформації щодо зв'язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України» від 16.03.2023 № 26 (далі - постанова Правління НБУ № 26), АТ «Полікомбанк» зобов'язаний проводити виявлення та документування інформації про зв'язки клієнтів, їх контрагентів та фінансових операцій із державою, що здійснює збройну агресію проти України.
Відповідно до п.п. 14 п. 1 постанови Правління НБУ № 26, банк має встановити чи має джерело коштів клієнта походження з держави, що здійснює збройну агресію проти України. Також, п. 13 розділу І Положення про реалізацію спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), затверджене постановою Правління НБУ від 11.05.2023 № 65, банкам заборонено проводити фінансові операції, які порушують, сприяють або можуть сприяти порушенню/уникненню обмежень, установлених санкціями.
У відповідності з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», банк має право витребувати, а клієнт зобов'язаний надати інформацію (офіційні документи), необхідну (необхідні) для здійснення належної перевірки клієнта, а також для виконання банком інших вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зазначені документи мають бути чинними (дійсними) на момент подання та включати всі необхідні дані.
Пунктом 9 додатку 15 Положення НБУ № 65 встановлено обов'язок банку документувати всі заходи, вжиті ним щодо спростування/підтвердження своїх підозр під час здійснення аналізу фінансових операцій клієнтів, зокрема для встановлення відповідності фінансових операцій клієнта його фінансовому стану, установлення джерела коштів, пов'язаних з фінансовими операціями.
Саме на виконання АТ «Полікомбанк» вимог законодавства України, для підтвердження законності походження коштів, скасування підозр щодо кримінальних джерел коштів, зв'язку коштів із державою, що здійснює збройну агресію проти України, недопущення можливості порушення АТ «Полікомбанк» санкційного законодавства, відповідний лист від 05.07.2024 за № 1-06/1439 про надання документів, письмових пояснень було надано арбітражному керуючому ПАТ ВТФ «Сіверянка».
У вказаному листі також зазначено про необхідність надання пояснень щодо джерел походження коштів для погашення вимог кредиторів, адже згідно звіту ліквідатора від 25.01.2024 (міститься у матеріалах справи), листів від 28.03.2024 № 02-105/190 та від 09.04.2024 № 02-105/194 майна банкрута, яке можна включити до ліквідаційної маси і використати для погашення вимог кредиторів, ліквідатором не виявлено.
У відповідь, ліквідатор направив АТ «Полікомбанк» лист № 02-105/209 від 09.07.2024 в якому повідомив про намір акціонера ПАТ ВТФ «Сіверянка» ОСОБА_1 зберегти підприємство та відновити його платоспроможність шляхом погашення кредиторських вимог, відповідно до ч. 7 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, а також про направлення листа акціонеру з проханням надати АТ «Полікомбанк» необхідні документи та письмове пояснення щодо джерел надходження коштів.
З вказаного листа АТ «Полікомбанк» вперше дізналося про те, що ПАТ ВТФ «Сіверянка» збирається погашати кредиторські вимоги не за наслідками реалізації власного майна, а за кошти акціонера ПАТ ВТФ «Сіверянка» ОСОБА_1, при чому жодних документів щодо ідентифікації вказаної особи (навіть повного П.І.Б.) та доказів звернення такої особи до кредиторів (зборів кредиторів) з пропозицією погашення кредиторських вимог замість банкрута надано не було.
Крім того, ліквідатор з незрозумілих причин просив акціонера надати необхідні документи та письмове пояснення щодо джерел надходження коштів на адресу саме АТ «Полікомбанк», замість отримання таких документів самостійно, оскільки клієнтом АТ «Полікомбанк» є саме ПАТ ВТФ «Сіверянка», а арбітражний керуючий Бандола О.О. виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства.
Як дізнався банк, 17.07.2024, до матеріалів справи були долучені, зокрема, заява акціонера ОСОБА_1 до ліквідатора, до якої долучено роздруківки з сайту Youcontrol в мережі інтернет, виписки банку по рахунку ПАТ ВТФ «Сіверянка» та платіжні доручення про перерахування коштів від 10.07.2024.
З виписок банку вбачається, що на рахунок ПАТ ВТФ «Сіверянка» 04.07.2024 надійшли кошти від ОСОБА_1 у розмірі 16 746 607,94 грн, а ліквідатором Бандолою О.О. здійснено перерахування коштів собі та кредиторам: ГУ ДПС у Чернігівській області, ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України», АТ «ОТКЕ», ГУ ПФУ у Чернігівській області в порушення черговості задоволення вимог кредиторів.
15.07.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшло клопотання від 15.07.2024 ліквідатора ПАТ ВТФ «Сіверянка» арбітражного керуючого Бандоли О.О. про зобов'язання АТ «Полікомбанк» протягом трьох днів з дня отримання ухвали суду надати ліквідатору банківські реквізити для погашення заборгованості згідно реєстру вимог кредиторів.
Клопотання ліквідатора було розглянуто без участі сторін і призначення засідання. Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 17.07.2024 зазначене клопотання було задоволено.
У той же час, надання АТ «Полікомбанк» номеру рахунку на виконання ухвали Господарського суду Чернігівської області до отримання усіх належних документів, що підтверджують відсутність ознак легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, не призведе до досягнення цілей ч. 7 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства - погашення кредиторських вимог, адже отримані з рахунку ПАТ ВТФ «Сіверянка» на рахунок АТ «Полікомбанк» грошові кошти будуть одразу повернуті платнику.
Враховуючи вищевикладене, АТ «Полікомбанк» просить задовольнити Клопотання, витребувати у ОСОБА_1 документи, що підтверджують джерела походження коштів, перерахованих на рахунок ПАТ ВТФ «Сіверянка» для погашення вимог кредиторів та уповноважити ліквідатора ПАТ ВТФ «Сіверянка» - арбітражного керуючого Бандолу О.О. на отримання таких документів.
Згідно ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності з ч. 1 ст. 80, ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Суд може уповноважити на одержання витребуваних ним доказів заінтересовану сторону.
АТ «Полікомбанк» є кредитором у справі про банкрутство ПАТ ВТФ «Сіверянка». Вимоги даного кредитора були визнані ухвалами Господарського суду Чернігівської області від 04.10.2017 та від 12.12.2017.
Даними судовоми рішеннями було встановлено, що підставою виникнення кредиторських вимог АТ «Полікомбанк» до ПАТ ВТФ «Сіверянка» є кредитний договір від 08.09.2008 № 451.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 17.07.2024 задоволено клопотання від 15.07.2024 арбітражного керуючого Бандоли О.О. про витребування доказів, витребувано від АТ «Полікомбанк» реквізити банківського рахунку для погашення заборгованості ПАТ ВТФ «Сіверянка» перед АТ «Полікомбанк» згідно реєстру вимог кредиторів, уповноважено на одержання таких доказів ліквідатора ПАТ ВТФ «Сіверянка» - арбітражного керуючого Бандолу О.О.
Як вбачається з доданих до клопотання від 15.07.2024 арбітражного керуючого Бандоли О.О. про витребування доказів документів, 01.07.2024 ним отримана заява від 01.07.2024 ОСОБА_1 з повідомленням про те, що остання є акціонером ПАТ ВТФ «Сіверянка» і має намір зберегти підприємство та відновити його платоспроможність шляхом погашення кредиторських вимог відповідно до ч. 7 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства.
В цій заяві ОСОБА_1 просила ліквідатора надати їй реєстр вимог кредиторів та банківські реквізити для перерахування коштів на погашення кредиторських вимог.
01 липня 2024 року арбітражним керуючим Бандолою О.О. був направлений запит від 01.07.2024 № 02-105/201 кредиторам (АТ «Облтеплокомуненерго», ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України», ГУ ДПС у Чернігівській області, ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області, АТ «Полікомбанк») про надання банківських реквізитів для погашення кредиторських вимог.
На вказаний вище запит ліквідатором отримана запитувана інформація від всіх кредиторів за винятком АТ «Полікомбанк».
В листі від 05.07.2024 № 1-06/1439 АТ «Полікомбанк» висловив вимогу до ліквідатора про надання документів та письмових пояснень щодо джерел походження коштів ПАТ ВТФ «Сіверянка», які плануються спрямувати для погашення кредиторських вимог. Після отримання необхідного пакету документів, підтвердження законності походження коштів, скасування підозр щодо кримінальних джерел коштів, зв'язку коштів із державою, що здійснює збройну агресію проти України, та можливості порушення банком санкційного законодавства, банком будуть надані реквізити для погашення кредиторських вимог.
З метою отримання запитуваних банком документів ліквідатор Бандола О.О. 09.07.2024 звернувся з відповідним запитом (№ 02-105/208) до ОСОБА_1 , яка листом від 11.07.2024 повідомила, що, на її думку, відповідна вимога банку є неправомірною, оскільки вона не є клієнтом АТ «Полікомбанк», а тому фінансовий моніторинг щодо належних їй грошових коштів та їх походження має здійснюватися банківською установою, в якій відкритий рахунок клієнта і на якому знаходяться належні йому грошові кошти. При цьому, ОСОБА_1 вчергове акцентувала на прийняття нею рішення про погашення власними коштами вимог кредиторів, у т.ч. і банку (для чого і потрібні банківські реквізити) (про звернення до ОСОБА_1 банк був повідомлений ліквідатором листом від 09.07.2024 № 02-105/209).
Листом від 02.07.2024 № 02-105/205 ліквідатор Бандола О.О. направив ОСОБА_1 банківські реквізити для задоволення всіх вимог кредиторів (крім неустойки (штрафу, пені)) та реєстр вимог кредиторів станом на 01.07.2024.
Згідно ст. 2 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, органи місцевого самоврядування, правоохоронні та розвідувальні органи, інші державні органи України.
Статтею 6 цього Закону визначено, що система фінансового моніторингу складається з первинного та державного рівнів. Суб'єктами первинного фінансового моніторингу є, зокрема, банки.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний, зокрема, здійснювати належну перевірку нових клієнтів, а також існуючих клієнтів; забезпечувати моніторинг фінансових операцій клієнта (у тому числі таких, що здійснюються в інтересах клієнта) на предмет відповідності таких фінансових операцій наявній у суб'єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, його діяльність та ризик, включаючи в разі необхідності інформацію про джерело коштів, пов'язаних з фінансовою(ими) операцією(ями).
При цьому, ч. 7 ст. 11 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» передбачає, що суб'єкт первинного фінансового моніторингу має право витребувати, а клієнт, представник клієнта зобов'язані подати інформацію (офіційні документи), необхідну (необхідні) для здійснення належної перевірки, а також для виконання таким суб'єктом первинного фінансового моніторингу інших вимог законодавства у сфері запобігання та протидії.
За змістом п. 31, 63, 65 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону, клієнт - будь-яка особа, яка:
звертається за наданням послуг до суб'єкта первинного фінансового моніторингу;
користується послугами суб'єкта первинного фінансового моніторингу;
є стороною договору (для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, щодо яких Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до статті 18 цього Закону виконує функції державного регулювання і нагляду);
є гравцем в азартну гру чи учасником лотереї (для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, визначених у підпункті "з" пункту 7 частини другої статті 6 цього Закону).
фінансова операція - будь - які дії щодо активів клієнта, вчинені за допомогою суб'єкта первинного фінансового моніторингу або про які стало відомо суб'єктам первинного фінансового моніторингу, зазначеним у підпунктах "а"-"д" пункту 7 частини другої статті 6 цього Закону, у рамках ділових відносин з клієнтом, суб'єктам державного фінансового моніторингу, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним органам, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії, правоохоронним та розвідувальним органам України в рамках виконання цього Закону;
учасники фінансової операції - клієнт, контрагент, а також особи, які діють від їх імені або в їхніх інтересах, або особи, від імені або в інтересах яких діють клієнт, контрагент.
Звертаючись з даним Клопотанням АТ «Полікомбанк» вказує, що ПАТ ВТФ «Сіверянка» є клієнтом банку на підставі кредитного договору від 08 вересня 2008 року № 451. Тому, АТ «Полікомбанк», як суб'єкт первинного фінансового моніторингу, зобов'язане проводити належну перевірку клієнта ПАТ ВТФ «Сіверянка», забезпечувати моніторинг фінансових операцій клієнта ПАТ ВТФ «Сіверянка».
Втім, суд не може погодитися з такими твердженнями АТ «Полікомбанк», оскільки зі змісту поданого Клопотання вбачається, що ліквідатор просив надати банк (як кредитора боржника у справі про банкрутство) банківські реквізити для погашення кредиторських вимог ПАТ ВТФ «Сіверянка», тобто для проведення фінансової операції з перерахунку грошових коштів з банківського рахунку ПАТ ВТФ «Сіверянка», відкритого в АТ «Укрексімбанк», на банківський рахунок АТ «Полікомбанк».
Таким чином, виходячи зі змісту положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», в даному випадку для цілей фінансового моніторингу ПАТ ВТФ «Сіверянка» не є клієнтом АТ «Полікомбанк», і у відповідній фінансовій операції АТ «Полікомбанк» являється лише контрагентом ПАТ ВТФ «Сіверянка», а не суб'єктом первинного фінансового моніторингу. Функції суб'єкта первинного фінансового моніторингу повинно виконувати АТ «Укрексімбанк» - за допомогою якого вчиняється фінансова операція.
Це ж саме стосується і дотримання вимог законодавства щодо виявлення та документування інформації про зв'язки клієнтів, їх контрагентів та фінансових операцій із державою, що здійснює збройну агресію проти України.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає Клопотання необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 80, 81, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Клопотання від 22.07.2024 № 1-06/1546 Акціонерного товариства «Полікомбанк» про витребування доказів залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії цієї ухвали надіслати ліквідатору Бандолі О.О. ( АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1 )) та Акціонерному товариству «Полікомбанк» (14017, м. Чернігів, проспект Перемоги, 39 (info@policombank.com)).
Дата набрання ухвалою законної сили - 29.07.2024.
Суддя А.С.Сидоренко