10.07.2024 Справа № 756/3170/24
Унікальний № 756/3170/24
Провадження № 3/756/1872/24
Іменем України
10 липня 2024 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Жежера О.В. розглянувши матеріал, який надійшов від Управління Патрульної Поліції у м. Києві Департаменту Патрульної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №726970, ОСОБА_1 23.02.2024, близько 09:35 год. в м. Києві по вул. Полярній, 7, керував автомобілем марки «CHEVROLET», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився за згодою ОСОБА_1 із застосуванням газоаналізатора «Драгер», результат огляду позитивний - 0,48% проміле. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнавав, та просив закрити справу, у зв'язку із відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те що у справі відсутні належні і допустимі докази, а протокол про адміністративне правопорушення є незаконним з огляду на грубе порушення поліцейськими положень КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортного засобу ознак сп'яніння. Оскільки інспектор поліції повинен був запропонувати водієві пройти огляд на стан сп'яніння в медичній установі. Однак зазначені вимоги поліцейським не виконані, на прохання пройти огляд в закладі охорони здоров'я, працівниками поліції не було взято до уваги, а тому з результатом «Драгеру» не погоджується.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що у вказаних матеріалах пошкоджений диск з відеозаписом з нагрудної камери працівника патрульної поліції.
На вимогу ОСОБА_1 , суд неодноразово направляв запит про витребування носія відеозапису з нагрудної камери патрульного. Однак, станом на 10.07.2024 від працівників поліції відповіді не надійшло.
З урахуванням вказаного, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Згідно ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Таким чином, беручи до уваги відсутність відеозапису проведення огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння, суд приходить до висновку, що протокол стосовно останнього за ч. 1 ст. 130 КУпАП, складений безпідставно та необґрунтовано.
Крім того, суд ураховує, що ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Приписи статті 62 Конституції України передбачають, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За вищевикладених обставин, керуючись ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд приймає рішення про закриття провадження у справі стосовно ОСОБА_1 за відсутності у його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ст. 7, ч. 1 ст. 130, 245, 251, 256, 266 КУпАП, суд,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Олена ЖЕЖЕРА