Справа №621/2589/24
Провадження № 3/621/697/24
Іменем України
29 липня 2024 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Комсомольське Зміївського району Харківської області, проживаючого в АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності притягувався:
- постановою відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 05.07.2024 за частиною 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення піддавався стягненню у виді штрафу в розмірі 3 400 грн 00 к.,;
- постановою відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 09.07.2024 за частиною 6 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення піддавався стягненню у виді штрафу в розмірі 850 грн 00 к.,;
за частиною 1 статті 130, частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
05 липня 2024 року о 23:15 годині в смт Слобожанське Чугуївського району Харківської області, по вул. Миру поблизу будинку № 3, ОСОБА_1 керував транспортним засобом Viper, без номерних знаків, з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини, незв'язна мова, порушення координації рухів та почервоніння очей. На вимогу працівників поліції пройти у встановленому порядку огляд на стан сп'яніння, під відеозапис відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху, яким передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Крім того, 09 липня 2024 року о 13:00 годині в с. Лиман Чугуївського району Харківської області, по вул. Монастирська поблизу будинку № 96, ОСОБА_1 на порушення вимог пункту 2.1 а) Правил Дорожнього руху України, керував транспортним засобом Viper (49,9 м3), без номерних знаків, не маючи права керування транспортним засобом та вчинив правопорушення повторно протягом року.
12.07.2024 матеріал надійшов до суду. Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи для розгляду матеріалу визначено суддю ОСОБА_2 .
Розгляд матеріалів призначено на 29.07.2024.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 29.07.2024 обставини викладені в протоколах підтвердив, щиро розкаявся.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ознайомившись з наданими матеріалами, дійшов наступного висновку.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень за вказаних обставин підтверджується наступними доказами, дослідженими під час судового розгляду:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, серії ААД № 804853 від 05.07.2024 в якому викладено зазначені вище обставини правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а. с. 1);
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, серії ААД № 804096 від 09.07.2024 в якому викладено зазначені вище обставини правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а. с. 2);
- відомостями рапорту інспектора СРПП ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківської області Волжова Р. від 09.07.2024 щодо виявлення та зупинки транспортного засобу - мопеду Viper (49,9 м3), без номерних знаків, водій якого під час руху перебував без мотошолому та подальшої зупинки транспортного засобу в ході спілкування з водієм, яким виявився ОСОБА_1 було встановлено що транспортний засіб не зареєстрований у встановленому законом порядку, а водій не має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії (а.с. 4);
- відомостями рапорту інспектора СРПП ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківської області Срібного В.О. від 05.07.2024 щодо виявлення та зупинки транспортного засобу - мопеду Viper, без номерних знаків, водій якого під час руху перебував без мотошолому, подальшої зупинки транспортного засобу вході спілкування з водієм було виявлено що водій вказаного транспортного засобу має ознаки алкогольного сп'яніння, однак огляд на стан алкогольного сп'яніння водій відмовився (а.с. 5);
- направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 05.07.2024, складеного о 23:53 годині, яким підтверджується, що ОСОБА_1 відмовився від проходження такого огляду (а. с. 6);
- даними копії постанови відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 05.07.2024, серії ЕНА № 2545591 відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 126 Кодексу України з накладенням на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 3 400 грн 00 к. (а.с. 7);
- відеозаписами на DVD-диску де зафіксовано обстановку на місці зупинки транспортного засобу 09.07.2024 під відеозапис ОСОБА_1 , повідомив про відсутність у нього права на керування транспортним засобом та відмовився від надання пояснень та підписання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 8);
- відеозаписами на DVD-диску де зафіксовано обстановку на місці зупинки транспортного засобу 05.07.2024, зафіксовано факт пропозиції та відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку, крім того, під відеозапис ОСОБА_1 , повідомив про відсутність у нього права на керування транспортним засобом та відмовився від надання пояснень та підписання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 9);
Відповідно до статі 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
У рішенні по справі "О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства" від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Таким чином, ОСОБА_1 реалізував своє право керувати транспортним засобом, тим самим погодився нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі згідно встановлених норм закону держави Україна.
Відповідно до пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 №11 "Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де зазначено, що згідно зі статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Оцінивши надані докази, суддя дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених:
- частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
- частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення частини 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статей 34, 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, відсутні.
Відповідно до вимог частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до статті 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення суддя враховує положення частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає можливим накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції частини 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення з позбавлення права керування транспортними засобами на строк п'ять років без оплатного вилучення транспортного засобу, а також, відповідно до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", стягнути з нього судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень:
1) передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
2) передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн 00 к., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Остаточно на ОСОБА_1 накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн 00 к., які перерахувати на р/р UA168999980313020149000020001, отримувач коштів ГУК Харківська обл./ 21081300, код ЄДРПОУ: 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Строк сплати штрафу не пізніш як через 15 днів з дня отримання копії постанови.
У разі несплати штрафу у вказаний строк особою, яку притягнуто до відповідальності, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави (стягувач Державна судова адміністрація України) в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 к., які перерахувати на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві / м. Київ / 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
На постанову може бути подана апеляція до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя: