Справа № 567/1221/24
Провадження №3/567/758/24
29 липня 2024 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління Державної податкової служби у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючу продавцем у магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ФОП ОСОБА_2 , особу з інвалідністю ІІІ групи, РНОКПП НОМЕР_1
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
05.07.2024 о 13 год. 47 хв. в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", який знаходиться в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 допустила порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з порушенням використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, чим порушила вимоги п.1, 2, 11, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомила.
Зважаючи на викладене та, відповідно до правил ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе розглядати справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за її відсутності на підставі письмових доказів, наявних в матеріалах справи.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, надавши оцінку всім доказам в їх сукупності та взаємозв'язку, доходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та необхідність притягнення її до адміністративної відповідальності з огляду на наступне.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 05.07.2024 №4781/ж12/1700070524 та актом (довідкою) фактичної перевірки від 05.07.2024.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 , наявних у протоколі про адміністративне правопорушення, вказані порушення виникли внаслідок її неуважності.
З зазначених матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 допустила порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з порушенням використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, таким чином в її діях вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Застосовуючи вид адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
При накладенні адміністративного стягнення судом взято до уваги те, що ОСОБА_1 за віком є працездатною особою, працевлаштована, є особою з інвалідністю ІІІ групи, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася.
За таких обставин, до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, постанова судді про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Таким чином, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.24, 40-1, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
постановив:
визнати ОСОБА_1 такою, що вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 (шістдесят вісім) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
У разі несплати штрафу в 15-ти денний термін, штраф підлягає примусовому стягненню з ОСОБА_1 в порядку ст.308 КУпАП у подвійному розмірі, а саме в сумі 136 (сто тридцять шість) грн.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.