Провадження № 3/742/1813/24
Єдиний унікальний № 742/3825/24
Постанова
іменем України
25 липня 2024 року м. Прилуки Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Фетісової Н.В., за участю секретаря судового засідання Сороки Ю.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст.126 КУпАП,
установив:
В провадженні судді Прилуцького міськрайонного суду Фетісової Н.В. перебували матеріали справи (провадження №3/742/1815/24 (єдиний унікальний №742/3828/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП.
Постановою від 25 липня 2024 року матеріали справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за чинення правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП повернуто до Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення та подальшого направлення до суду в межах строків накладення адміністративного стягнення.
Крім того, в провадженні судді Фетісової Н.В. перебувають матеріали справ відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП.
Справу призначено до розгляду на 02 вересня 2024 року.
25 липня 2024 року суддею Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Циганком М.О. винесено постанову про передачу в порядку ст.36 КУпАП, матеріалів справи (провадження №3/742/1921/24 (єдиний унікальний №742/4118/24) про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП, для вирішення питання про об'єднання з матеріалами справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП (провадження №3/742/1815/24 (єдиний унікальний №742/3828/24).
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
Проте відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
7 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до частини 1 статті 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі вищенаведеного вказані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ч.1 ст.130 КУпАП, суд
постановив:
Об'єднати адміністративні провадження (провадження №3/742/1813/24 (єдиний унікальний №742/3825/24) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та №3/742/1921/24 (єдиний унікальний №742/4118/24) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП, в одне провадження та присвоїти спільний номер провадження (провадження №3/742/1813/24 (єдиний унікальний №742/3825/24).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Наталія ФЕТІСОВА