Рішення від 25.07.2024 по справі 380/13432/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2024 рокусправа № 380/13432/24

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування постанов,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 (далі - позивачі) звернулися до суду із позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (далі - відповідач) в якій просять суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551716 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551823 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551921 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552257 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552413 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552698 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553125 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати Постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553296 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати Постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553475 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

- визнати протиправною та скасувати Постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553591 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що на виконання остаточного судового рішення у справі № 1.380.2019.005706 відповідачем було відкрито десять виконавчих проваджень, однак 11.04.2024 оскаржуваними постановами було закінчено вказані виконавчі провадження. Підставою для закінчення виконавчих проваджень зазначено п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», тобто «фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом». Однак на думку позивачів оскаржувані постанови є незаконними та необґрунтованими, оскільки Львівська міська рада, як боржник у виконавчих провадженнях, насправді, не виконала належним чином остаточного судового рішення, оскільки не вчинила тих дій, що її зобов'язано вчинити остаточним судовим рішенням. Проте відповідач не врахував такої обставини, внаслідок чого прийняв оскаржувані постанови використавши підставу, якої на момент прийняття постанов не існувало.

Ухвалою від 01.07.2024 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 15.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження у судовому засіданні, з викликом сторін. Судове засідання призначено на 25 липня 2024 року о 11:30 год.

Вказаною ухвалою до розгляду справи залучено також Львівську міську раду як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Відповідач проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву (вх. № 55602 від 22.07.2024). Вказав, що відповідно до ст. 1, 5, 39 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження» описав хід усіх десяти виконавчих проваджень, й зазначив, що на розгляд Львівської міської ради подано пакети документів та проекти ухвал на кожну земельну ділянку, оформлені відповідно до Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання, затвердженого ухвалою міської ради від 24.12.2020 № 4 «Про затвердження Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання». За результатами голосування проекти ухвал про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність не набрали необхідної кількості голосів депутатського корпусу на підтримку та були відхилені. В контексті цього відповідач наголосив, що рішенням у справі № 1.380.2019.005706 судом не визначено, чи боржником має бути прийняте позитивне чи негативне рішення, а лише зазначено про прийняття рішення боржником. На підставі цього відповідач дійшов до висновку про те, що рішення Львівського окружного адміністративного суду в справі № 1.380.2019.005706 боржником виконано, а отже дії державного виконавця були вжиті в межах та в спосіб визначений Законом а наведені позивачем доводи та міркування не відповідають дійсності та спростовуються наявними матеріалами виконавчого провадження.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, не надала суду жодних письмових пояснень по суті справи.

У судовому засіданні представник позивачів позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Відповідач та третя особа у судове засідання не з'явилися; про час і дату судового засідання повідомлені належним чином засобами електронного зв'язку, що підтверджується довідками про доставку електронних листів.

Судом у судовому засіданні 25.07.2024 вирішено продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Суд заслухав пояснення представника позивачів, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

У 2019 році позивачі ініціювали судовий спір проти Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області, в якому оскаржували десять наказів «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки». Вказаний спір стосувався процедури безоплатної приватизації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами с. Малі Підліски згідно ст. 116-118 Земельного кодексу України.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі № 1.380.2019.005706 від 17.12.2019 визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Львівській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки» №13-6879/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6878/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6824/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6830/16-19-СГ від 17.10.2019 №13-6827/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6828/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6926/16-19-СГ від 21.10.2019, №13-6927/16-19-СГ від 21.10.2019, №13-6876/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6877/16-19-СГ від 18.10.2019.

Зобов'язано Головне Управління Держгеокадастру у Львівській області:

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0374, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0376, площею 2.0000 та для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; адреса: АДРЕСА_1 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0375, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_3 ; адреса: АДРЕСА_1 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0381, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_6 (РНОКПП: НОМЕР_4 ; адреса: АДРЕСА_2 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0379, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_8 (РНОКПП: НОМЕР_5 ; адреса: АДРЕСА_3 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0384, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_6 ; АДРЕСА_4 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0373, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_7 ; АДРЕСА_5 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0383, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_9 (РНОКПП: НОМЕР_8 ; АДРЕСА_6 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0372, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_11 (РНОКПП: НОМЕР_9 ; АДРЕСА_7 );

- прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0382, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_10 (РНОКПП: НОМЕР_10 ; АДРЕСА_8 ).

Вказане судове рішення набрало законної сили 21.01.2020 року.

16.03.2020 року на підставі виконавчих листів відповідач прийняв відповідні постанови, якими відкрив 10 виконавчих проваджень, а саме:

1. № 61551823 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0372, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_11 .

2. № 61551921 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0374, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_3 .

3. № 61552257 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0376, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_4 .

4. № 61551716 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0373, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_1 .

5. № 61553296 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0382, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_10 .

6. № 61553475 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0383, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_9 .

7. № 61552413 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0375, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_5 .

8. № 61553125 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0379, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_8 .

9. № 61553591 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0384, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_7 .

10. № 61552698 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.005706 від 06.03.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0381, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_6 .

У 2020 році у зв?язку з невиконанням судового рішення у справі № 1.380.2019.005706 від 17 грудня 2019 року позивачі звернулись до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області щодо незатвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання таких земельних ділянок позивачам у власність протиправною та зобов?язання прийняти рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок позивачам у власність.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/9664/20 від 29 червня 2021 року визнано протиправною бездіяльність Львівської міської ради як правонаступника Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області щодо незатвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих на території Дублянської міської ради Жовківського району, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цих земельних ділянок у власність позивачам. Зобов?язано Львівську міську раду вирішити питання щодо затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність позивачам з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 380/9664/20 від 08 грудня 2021 року апеляційну скаргу Львівської міської ради залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року у справі № 380/9664/20 без змін.

28.06.2022 року Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу у справі №1.380.2019.005706, якою ухвалив замінити у вказаних виконавчих провадженнях боржника - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області на його правонаступника - Львівську міську раду. Вказана ухвала мотивована тим, що спірні земельні ділянки, на які претендують позивачі згідно із законодавчими змінами (доповнення у 2021 році розділу Х Перехідні положення» Земельного кодексу України новим пунктом 24) перейшли до комунальної власності, розпорядження яким здійснює Львівська міська рада.

04.10.2022 року відповідач у всіх згаданих виконавчих проваджень на виконання ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2022 року у справі №1.380.2019.005706 прийняв постанови якими боржника - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області - замінено на його правонаступника - Львівську міську раду.

12.03.2024 року до відповідача надійшов лист Львівської міської ради №2403-вих-32745 у якому Львівська міська рада на виконання вимог відповідача повідомила, що відповідно до звернень ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_1 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність, враховуючи рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року у справі №380/9664/20 підготовлено проекти ухвал про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність. На розгляд міської ради подано пакети документів та проекти ухвал на кожну земельну ділянку, оформлені відповідно до Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання […]. За результатами голосування проекти ухвал про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність не набрали необхідної кількості голосів депутатського корпусу на підтримку та були відхилені.

25.03.2024 року державний виконавець звернувся до Львівської міської ради із вимогою №8062 стосовно виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 1.380.2019.005706 від 19.12.2019 року та про надання документального підтвердження виконання згаданого судового рішення (копії пакетів документів та проектів ухвал, рішень за результатами голосування).

12.04.2024 на виконання цієї вимоги відповідача Львівська міська рада надала лист №2901-вих-46053, у якому зазначила, що відповідно до звернень гр. ОСОБА_10 від 23.12.2021 року № 3- Я-151842/АП, гр. ОСОБА_6 від 23.12.2021 року № 3-М-151699/АП, гр. ОСОБА_4 від 23.12.2021 року № 3-К-151736/АП, гр. ОСОБА_5 від 23.12.2021 року № 3-К -151725/АП-24, гр. ОСОБА_3 від 23.12.2021 року № 3-К-151732/АП-24, гр. ОСОБА_2 від 23.12.2021 року № 3-К-151714/АП-24, гр. ОСОБА_7 від 23.12.2021 року № 3-П-151687/АП-24, гр. ОСОБА_9 від 23.12.2021 року № 3-Х-151751/АП-24, гр. ОСОБА_8 від 23.12.2021 року № 3-Г-151868/АП-24, гр. ОСОБА_13 від 23.12.2021 року № 3-В-151818/АП-24 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність, а також на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року у справі № 380/9664/20, підготовлено наступні проекти ухвал, а саме:

- «Про затвердження гр. ОСОБА_10 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0382) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_6 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0381) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_4 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0376) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- « Про затвердження гр. ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0375) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски(кадастровий номep 4622710200:10:000:0374) y власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_2 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0372) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_7 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0384) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_9 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0383) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_8 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0379) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

- «Про затвердження гр. ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски (кадастровий номер 4622710200:10:000:0382) у власність для ведення особистого селянського господарства»;

Відповідно до порядку денного пленарних засідань від 23.08.2023 року (п. п. 159, 161, 163, 165, 169, 171, 173, 175, 177, 179, 181, 183) та від 28.09.2023 року (п. п. 79, 81, 83), розміщеного на офіційному сайті «Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради», вищезазначені проекти ухвал були винесені на розгляд сесій міської ради.

За результатами голосувань пленарних засідань від 23.08.2023 року та від 28.09.2023-29.09.2023 року вищезазначені проекти ухвал про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність не набрали необхідної кількості голосів депутатського корпусу на підтримку та були відхилені.

Львівська міська рада повідомила, що Львівським окружним адміністративним судом розглядалася справа № 380/9664/20 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 до Львівської міської ради (правонаступника Дублянської міської ради), Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за участі 3-ї особи без самостійних вимог на стороні відповідача: Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов?язання вчинити дії. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року у справі № 380/9664/20 позов задоволено частково та зобов?язано Львівську міську раду вирішити питання щодо затвердження вказаних проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у с. Малі Підліски для ведення особистого селянського господарства та надати їх у власність позивачів з урахуванням правової оцінки наданої судом у рішенні.

Щодо виконання рішення у справі № 1.380.2019.005706, то третя особа повідомила, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 17.12.2019 рок у справі № 1.380.2019.005706 визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Львівській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки» та зобов?язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність позивачам.

Також, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2022 року у справі № 1.380.2019.005706 заяву Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про заміну сторони виконавчого провадження - задоволено та замінено боржника - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області на його правонаступника Львівську міську раду у виконавчих провадженнях № 61553591, № 61552257, № 61551716, № 61553475, № 61552413, № 61551823, № 61551921, № 61553125, № 61553296, № 61552698 з примусового виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17.12.2019 року у справі № 1.380.2019.005706. Враховуючи те, що ухвала Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2022 року у справі № 1.380.2019.005706 про заміну сторони виконавчого провадження була прийнята без повідомлення та без залучення стороною у справі Львівської міської ради, то міською радою підготовлено вищезазначені проекти ухвал саме на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року у справі № 380/9664/20.

Додатково повідомляємо, що 07.04.2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» № 2145-IX від 24.03.2022 року (далі - Закон № 2145-1X). Законом № 2145-IX від 24.03.2022 року Розділ Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України було доповнено п. 27 відповідно до якого під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням особливостей.

Зокрема, пп. 5 п. 27 Розділу X «Перехідні положення» встановлено, що безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Тобто, Закон № 2145-IX від 24.03.2022 року встановлює абсолютну заборону під час дії воєнного стану на вчинення дій уповноваженими органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування стосовно безоплатної передачі земель державної та комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою безоплатної передачі та формування земельної ділянки.

Враховуючи зазначене, дія правового режиму воєнного стану на території України унеможливлює затвердження Львівською міською радою проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та надання їх у власність громадянам».

До вказаного Листа від 04.04.2024 року № 2901-вих-46053 Львівська міська рада надала, зокрема: звернення позивачів, копії проєктів вищезгаданих ухвал Львівської міської ради «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у с. Малі Підліски у власність для ведення особистого селянського господарства», копію порядку денного пленарного засідання Львівської міської ради від 23.08.2023 року та від 28.03.2023 року, копію результатів голосувань пленарних засідань від 23.08.2023 року, 28.09.2023 року та 29.09.2023 року.

На підставі одержаних матеріалів, 11.04.2024 року державний виконавець відповідача прийняв 10 оскаржуваних постанов, якими закінчено виконавчі провадження №61551823, №61551921, №61552257, №61551716, №61553296, №61553475, №61552413, №61553125, №61553591, №61552698.

Вказані постанови прийняті на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 та ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» й вмотивовані тим, що листом від 12.03.2024 за № 2403-вих-32745 боржником повідомлено про виконання рішення суду, та листом від 04.04.2024 за № 2901-вих-46053 надано документальне підтвердження. На розгляд міської ради подано пакети документів та проекти ухвал на кожну земельну ділянку, оформлені відповідно до Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання, затвердженого ухвалою міської ради від 24.12.2020 № 4 «Про затвердження Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання». За результатами голосування проекти ухвал про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у власність не набрали необхідної кількості голосів депутатського корпусу на підтримку та були відхилені.

04.06.2024 року представник позивачів звернувся до відповідача із адвокатським запитом в якому просив надати матеріали вказаних виконавчих проваджень, зокрема ті, що стосуються прийняття постанов про закінчення виконавчих проваджень. 11.06.2024 року на електронну адресу представника позивачів надійшов відповідь на адвокатський запит.

Не погоджуючись із вказаними постановами відповідача, позивачі звернулися до суду із позовною заявою.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із такого.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписами ст. 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ч. 2 ст. 129-1 Конституції України встановлено, що держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Конституційний принцип обов'язковості виконання судового рішення, яке набрало законної сили, знайшов своє відображення й у відповідних положеннях КАС України.

Так, згідно з ч. 2-3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

За приписами ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб i підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або з принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання у добровільному порядку, є Закон України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до приписів ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» під виконавчим провадженням як завершальною стадією судового провадження розуміється сукупність дій, визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Виконавче провадження здійснюється з дотриманням засад 1) верховенства права; 2) обов'язковості виконання рішень; 3) законності; 4) диспозитивності; 5) справедливості, неупередженості та об'єктивності; 6) гласності та відкритості виконавчого провадження; 7) розумності строків виконавчого провадження; 8) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями; 9) забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців (ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження»).

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Це положення закону доповнене приписами п. 4 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень, що затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2832/5), згідно з якими Відділу примусового виконання рішень управлінь забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України підвідомчі рішення, за якими боржниками є, в тому числі, міські ради.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 14 Закону України «Про виконавче провадження» учасником виконавчого провадження є, зокрема, виконавець, який відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» зобов'язаний, зокрема 1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; 2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; 3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; 4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; 5) роз'яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов'язки.

Вичерпний перелік підстав для закінчення виконавчого провадження визначений приписами ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження». Так, згідно п. 9 ч. 1 ст. 39 вказаного Закону виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Згідно з ч. 2 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

Аналіз наведених правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави дійти висновку про те, що виконавець може прийняти постанову про закінчення виконавчого провадження лише у чітко встановлених законом випадках й лише внаслідок настання чітко передбачених умов. Одним із таких випадків є фактичне виконання судового рішення у повному обсязі згідно з виконавчим документом.

Суд встановив, що спірні правовідносини у цій справі стосуються законності та обґрунтованості постанов державного виконавця, якими закінчено виконавчі провадження, оскільки боржник виконав судове рішення в повному обсязі. Позивачі вважали такі висновки відповідача помилковими, оскільки судове рішення, насправді не було виконане у повному обсязі, натомість відповідач вважав, що у судовому рішенні не було вказано яке самі саме конкретно рішення повинна прийняти Львівська міська рада, а отже судове рішення у справі №1.380.2019.005706 від 19.12.2019 року виконане. Суд погоджується із доводами позивачів й відхиляє доводи відповідача, виходячи з наступного.

Суд вище з'ясував, що остаточне судове рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №1.380.2019.005706 від 19.12.2019 року стосувалося процесу безоплатної приватизації 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства й що таким рішенням зобов'язано (після заміни боржника у виконавчому провадження) Львівську міську раду затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу земельних ділянок площею у власність для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до ч. 9 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Таким чином за остаточним судовим рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №1.380.2019.005706 від 19.12.2019, на виконання якого було відкрито 10 виконавчих проваджень, Львівська міська рада зобов'язана була прийняти конкретні рішення про затвердження проектів землеустрою та передачу земельних ділянок у власність.

Зрештою, аналогічного змісту в частині прийняття конкретного рішення були й видані Львівським окружним адміністративним судом виконавчі листи у вказаній справі №1.380.2019.005706.

Натомість з наданих листів Львівської міської ради (від 12.03.2024 за № 2403-вих-32745 та 04.04.2024 за № 2901-вих-46053) слідує, що остання лише підготувала відповідні проекти ухвал, які в подальшому були винесені на розгляд сесії Львівської міської ради 23.08.2023 та 20.09.2023-29.09.2023, однак відносно яких не було набрано достатньої кількості голосів. Отже, станом на 04.04.2024 року Львівська міська рада не прийняла конкретних рішень про затвердження проектів землеустрою та передачу земельних ділянок у власність позивачів.

В контексті цього суд враховує доводи позивачів про те, виконавчі провадження №61551823, №61551921, №61552257, №61551716, №61553296, №61553475, №61552413, №61553125, №61553591, №61552698 відкриті на виконання рішення суду про зобов'язання Львівську міську раду прийняти конкретні рішення саме про затвердження проектів землеустрою щодо відведення та надання таких земельних ділянок у власність позивачам, а не підготувати відповідні проекти ухвал та винести їх на розгляд ради.

Більше того, у вказаних листах Львівська міська рада сама ж, фактично, визнала, що нею не вчиняються дії на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 1.380.2019.005706 від 17.12.2019, а згадані проекти ухвал підготовлені Львівською міською радою на підставі звернень позивачів та на виконання суду у іншій справі - рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/9664/20 від 29.06.2021

Врешті, доводи Львівської міської ради, викладені у листі від 04.04.2024 за № 2901-вих-46053 про те, що вона не була обізнана про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 1.380.2019.005706 й через те не могла виконувати вказане судове рішення не заслуговують на увагу, оскільки приписи ст. 379 КАС України не передбачають залучення до участі у розгляді заяви про заміну сторони виконавчого провадження правонаступника сторони виконавчого провадження. Разом з тим, зі змісту ухвали Львівського окружного адміністративного суду у справі № 1.380.2019.005706 від 28 червня 2022 року вбачається, що копія заяви про заміну сторони виконавчого провадження, подана Головним управління Держгеокадастру у Львівській області, надсилалась позивачам та Львівській міській раді, підтвердження були додані до заяви квитанції АТ «Укрпошта», однак станом момент розгляду такої заяви жодних заяв по суті справи від Львівської міської ради не надходило.

Окрім цього суд враховує правовий висновок Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, викладений у Постанові від 27 липня 2023 року у справі № 392/856/22 згідно з яким «Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» доповнено розділ X Перехідних положень Земельного Кодексу України пунктом 27, підпункт 5 якого передбачав, що під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей: безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Тлумачення вказаної норми, з урахуванням принципу розумності, свідчить, що така заборона не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили». Таким чином, не заслуговують на увагу доводи Львівської міської ради про те, що дія правового режиму воєнного стану на території України унеможливлює затвердження Львівською міською радою проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та надання їх у власність громадянам.

На підставі наведеного суд дійшов висновку, що ані в Листі Львівської міської ради від 12.03.2024 № 2403-вих-32745 ні в Листі Львівської міської ради від 04.04.2024 за № 2901-вих-46053 не наведено жодних обставин, які б свідчили про те, що Львівська міська рада виконала остаточне судове рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 року у справі № 1.380.2019.005706 згідно з виданими виконавчими документами.

Таким чином, на момент прийняття оскаржуваних 10 постанов відповідача про закінчення виконавчих проваджень не існувало, насправді, визначної положеннями п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» підстави для закінчення виконавчого провадження, оскільки остаточне судове рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 року у справі № 1.380.2019.005706 не було виконане у повному обсязі.

За змістом частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оскаржувані постанови відповідача про закінчення виконавчих проваджень не відповідають критеріям правомірного рішення суб'єкта владних повноважень, які встановлені ч. 2 ст. 2 КАС України, а тому наявні підстави для визнання їх протиправними та скасувати.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про задоволення позову повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, усі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

В силу приписів ст. 139 КАС України, з урахуванням висновків суду про задоволення позову, судові витрати у вигляді судового збору слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивачів.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262, 287 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Львівська міська рада про визнання протиправними та скасування постанов задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551716 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

3. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551823 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

4. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61551921 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

5. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552257 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

6. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552413 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

7. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61552698 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

8. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553125 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

9. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553296 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

10. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553475 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною;

11. Визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження № 61553591 від 11.04.2024, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарабан Оленою Олександрівною.

12. Стягнути на користь ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 за рахунок бюджетних асигнувань Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) судовий збір у розмірі по 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 25.07.2024.

Позивачі:

ОСОБА_1 (адреса: с. Залужжя, Львівський район, Львівська область, 81511; РНОКПП: НОМЕР_7 );

ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_7 ; РНОКПП: НОМЕР_9 ).

ОСОБА_3 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ).

ОСОБА_4 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ).

ОСОБА_5 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_3 ).

ОСОБА_6 (адреса: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ).

ОСОБА_7 (адреса: АДРЕСА_4 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ).

ОСОБА_8 (адреса: АДРЕСА_3 ; РНОКПП: НОМЕР_5 ).

ОСОБА_9 (адреса: АДРЕСА_6 ; РНОКПП: НОМЕР_8 ).

ОСОБА_10 (адреса: АДРЕСА_8 ; РНОКПП: НОМЕР_10 ).

Відповідач: Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса: пл. Маркіяна Шашкевича, 1, м. Львів, 79000; Код ЄДРПОУ: 43317547).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Львівська міська рада (адреса: площа Ринок, буд. 1, м. Львів, 79008; Код ЄДРПОУ: 04055896).

СуддяКачур Роксолана Петрівна