Справа № 467/659/23
1-в/467/204/24
26.07.2024 року Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника Первомайського РС № 3 філії ДУ «Центр пробації» ОСОБА_4
засудженої ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Арбузинка кримінальне провадження у порядку виконання вироків за клопотанням начальника Первомайського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях ОСОБА_6 відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку смт. Арбузинка Арбузинського району Миколаївської області, громадянина України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , засудженої вироком Арбузинського районного суду Миколаївської області від 18.07.2023 року за ч. 4 ст. 185КК України до 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, з покладенням обов'язків, згідно ст. 76 КК України: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації,
про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням по закінченню іспитового строку,
Начальник Первомайського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях ОСОБА_6 звернулась до суду з клопотанням про звільнення ОСОБА_5 від призначеного покарання з випробуванням по закінченню іспитового строку, вказуючи, що її засуджено вироком Арбузинського районного суду Миколаївської області від 18.07.2023 року за ч. 4 ст. 185КК України до 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, з покладенням обов'язків, згідно ст. 76 КК України: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
ОСОБА_5 перебуває на обліку Первомайського районного сектору № 3 філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях, з 22.08.2023 року по теперішній час.
30.08.2023 року засуджену ОСОБА_5 було викликано до органу пробації та ознайомлено із порядком та умовами відбування покарання з випробуванням та попереджено про відповідальність у разі ухилення від відбування покарання, їй було роз'яснені наслідки невиконання покладених на нього вироком суду обов'язків, також про правові наслідки у разі систематичного притягнення до адміністративної відповідальності та скоєння злочину в період іспитового строку, про що останній склав письмову підписку. Цього ж дня була винесена постанова про встановлення днів явки на реєстрацію, згідно з якою засуджена зобов'язана з'являтись на реєстрацію до Первомайського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях - другий вівторок кожного місяця. ОСОБА_5 було ознайомлено із даною постановою під підпис.
Стосовно ОСОБА_5 07.09.2023 року було проведено Оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка не виявила жодної криміногенної потреби, ризик вчинення ОСОБА_5 повторного кримінального правопорушення залишився на низькому рівні.
В рамках соціально-виховної роботи, з метою профілактики ризиків вчинення повторних правопорушень із засудженою ОСОБА_5 були проведені профілактичні бесіди щодо недопущення вчинення нових правопорушень.
Під час перебування на обліку Первомайського РС №3 філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях засуджена ОСОБА_5 зарекомендувала себе з позитивної сторони, порушень порядку та умов відбування покарання з випробуванням не допускала. За місцем проживання характеризується добре.
Згідно інформації відділення поліції №1 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 у період іспитового строку до адміністративної відповідальності не притягувалася.
Відповідно до Вимоги про судимість відділення поліції №1 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 у період іспитового строку до кримінальної відповідальності не притягувалася, нових злочинів не вчиняла.
Іспитовий строк у засудженої ОСОБА_5 закінчився 18.07.2024 року.
Представник Первомайського РС № 3 філії ДУ «Центр пробації» в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання, вважає таке обґрунтованим.
Засуджена ОСОБА_5 просила суд задовольнити клопотання.
Вислухавши думку учасників справи, вивчивши матеріали провадження, суд приходить до наступного.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_5 засуджена вироком Арбузинського районного суду Миколаївської області від 18.07.2023 року за ч. 4 ст. 185КК України до 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, з покладенням обов'язків, згідно ст. 76 КК України: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
У відповідності з ч. 1 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Так, встановлений засудженому іспитовий строк закінчився, обов'язки, покладені на неї вироком суду, вона виконала, нового злочину не вчинила, а тому вона підлягає звільненню від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись п. 9 ч. 1 ст. 537, 539 КПК України, суд
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку смт. Арбузинка Арбузинського району Миколаївської області, засуджену вироком Арбузинського районного суду Миколаївської області від 18.07.2023 року за ч. 4 ст. 185КК України до 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, з покладенням обов'язків, згідно ст. 76 КК України: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, від призначеного покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її оголошення до Миколаївського апеляційного суду.
Суддя Арбузинського
районного суду ОСОБА_1