Справа № 361/7153/24
Провадження № 3/361/3578/24
25.07.2024
25 липня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Анікушин В.М., розглянувши адміністративні справи, які надійшли від начальника Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 ,
- за вчинення правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
До Броварського міськрайонного суду Київської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтями 173, 185 КУпАП.
Вивчивши матеріали вищезазначених справ про притягнення до адміністративної відповідальності, з урахуванням положень статті 36 КУпАП, з метою їх об'єктивного і повного розгляду, вважаю за доцільне об'єднати справи в одне провадження.
10 липня 2024 року, близько 22 години, по АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 нецензурно висловлювався на адресу мешканців села, кидався в бійку до громадян ОСОБА_2 , ОСОБА_3 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив дрібне хуліганство, відповідальність за яке передбачена статтею 173 КУпАП. При цьому
ОСОБА_1 того ж дня, о 23 годині 30 хвилин, по АДРЕСА_3 вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівників поліції припинити вчиняти протиправні дії, на неодноразові законні вимоги поліцейських припинити вчиняти протиправні дії не реагував, нецензурно висловлювався на адресу старшого сержанта поліції ОСОБА_4 , погрожував звільненням, шарпав за формений одяг, таким чином своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання на розгляд справи не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
За таких обставин, беручи до уваги скорочені строки на розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 277 КУпАП, вважаю за можливе розглядати справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази в їх сукупності і взаємозв'язку, суд зазначає таке.
Згідно зі статтею 1 КУпАП, завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, як зазначено у статтях 245, 252, 280 КУпАП є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог статті 251 КупАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 173, 185 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 201682 від 11 липня 2024 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 201681 від 11 липня 2024 року, протоколом прийняття заяви від 10 липня 2024 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , протоколом про адміністративне затримання АЗ № 083526 від 10 липня 2024 року.
Вказані документи відповідно до статті 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення, які узгоджуються між собою.
З наведеного вище суд дійшов висновку, як про наявність подій і складів правопорушень, передбачених статтями 173, 185 КУпАП, так і про доведеність вини ОСОБА_1 у їх вчиненні.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності судом не встановлено.
Згідно з положеннями статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, враховуючи, особу ОСОБА_1 , обставини та характер вчинених правопорушень, слід застосувати до нього адміністративні стягнення а статтею 173 КУпАП у виді штрафу в розмірі семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) грн, а за статтею 185 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП визначити остаточне адміністративне стягнення ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що забезпечить мету адміністративного стягнення. Підстав для застосування більш суворого адміністративного стягнення в межах санкції вказаної норми КУпАП, не вбачається.
Водночас відповідно до вимог статті 40-1 КУпАП, зі ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп., сплату якого передбачено пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір». Підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору не встановлено.
Керуючись пунктом 2 статті 24, статтями 27, 36, 221, 283, 284 КУпАП,
Об'єднати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173, 185 КУпАП відносно ОСОБА_1 , справу № 361/7153/24 провадження
№ 3/361/3578/24, справу № 361/7155/24 провадження № 3/361/3579/24 та присвоїти їм загальний номер справи № 361/7153/24 провадження № 3/361/3578/24.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 173,185 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення:
- за статтею 173 КУпАП у виді штрафу в розмірі семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) грн;
- за статтею 185 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП визначити остаточне адміністративне стягнення ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути зі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць, що становить 605 грн 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.
Суддя В.М. Анікушин