Постанова від 20.06.2024 по справі 761/21371/24

Справа № 761/21371/24

Провадження № 3/761/5150/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2024 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, за участі особи, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної установи «Київський слідчий ізолятор», про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Малої Олександрівки Бориспільського району Київської області, яка здобула середню освіту, працює прибиральницею у магазині «Старий», одружена, має на утриманні одну малолітню та одну неповнолітню дитину, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

05 березня 2024 року о 14 год. 30 хв. за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 13, в кімнаті прийому та видачі посилок в приміщенні Державної установи «Київський слідчий ізолятор» під час огляду посилки, яка надійшла на ім'я ув'язненого ОСОБА_2 , було виявлено та вилучено в пачці з насінням сухі хлібопекарські дріжджі приблизно вагою 100 (сто) грамів. Згідно з п. 5 Глави 4 Розділу І Наказу Міністерства юстиції України №1769/5 від 14.06.2019 року, вилучені дріжджі є забороненим предметом харчування. Вказана посилка надійшла від ОСОБА_1 .

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, визнала у повному обсязі та додала, що не знала про те, що дріжджі є забороненим для передачі ув'язненим продуктом.

Вислухавши думку ОСОБА_1 , ретельно вивчивши матеріали провадження стосовно ОСОБА_3 , суддя прийшла до таких висновків.

Адміністративним правопорушенням (проступком) відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Так, ст. 280 КУпАП закріплює, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями ст. 188 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за приховану від огляду передача або спроба передачі будь-яким способом особам, яких тримають у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, алкогольних напоїв, лікарських та інших засобів, що викликають одурманювання, а так само інших заборонених для передачі предметів.

Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ №11 від 22.05.2024, складеним стосовно ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.05.2024; висновком за фактом вилучення заборонених предметів під час огляду посилки від 07.03.2024; актом про знищення заборонених предметів, речей, речовин і виробів від 07.03.2024, відповідно до якого вилучені 05.03.2024 хлібопекарські дріжджі шляхом висипання до сміттєвого контейнеру були знищені; рапортами старших інспекторів ВРіО к-н в/с Савон Д.Ю. та Лозінського П.Й. від 05.03.2024 року.

Отже, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП.

Разом з тим, як вбачається із протоколу, датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, є 05.03.2024 року. Відтак, враховуючи, що розгляд протоколу здійснюється судом, то у відповідності до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Таким чином, тримісячний строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, сплинув 05.06.2024 року.

У свою чергу, вказаний протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 надійшов до Шевченківського районного суду м. Києва 10.06.2024, а був переданий судді Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк М.С. для розгляду 11.06.2024, тобто після спливу тримісячного строку.

Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП України.

Таким чином, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, підлягає закриттю.

Керуючись ст. 1, 9, 38, ст. 188, 245, 251, 252, п. 7 ст. 247, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.

Суддя Шевченківського

районного суду міста Києва М.С. Антонюк