Справа № 357/8482/24
3/357/4089/24
08 липня 2024 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Ірина Дубановська
розглянувши в м. Біла Церква справу про адміністративне правопорушення за протоколом ВАД № 097014 від 19 квітня 2024 року та ВАВ № 937345 від 19 квітня 2024 року стосовно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (далі - протокол),
згідно із протоколом, неповнолітній ОСОБА_1 , 18 квітня 2024 року близько 23 год 50 хв перебуваючи на території навчального закладу БМЕФК, м. Біла Церква, просп. Незалежності, 52/4, з мотивів явної неповаги до суспільної моралі, вчинив сварку та бійку з неповнолітнім ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якої лаявся нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173 КУпАП.
згідно із протоколом, неповнолітній ОСОБА_1 , 18 квітня 2024 року, близько 23 год 30 хв перебуваючи в гуртожитку навчального закладу БМЕФК, що за адресою м. Біла Церква, просп. Незалежності, 52/4, палив цигарки «Chester», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, розгляд справи проведений за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки вона про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином, за допомогою СМС-повідомлення, на номер вказаний у письмових поясненнях, будь-яких клопотань від нього не надходило.
Статтею 173 КУпАП передбачена відповідальність за дрібне хуліганство.
Згідно із ст. 173 КУпАП, дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно з ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 1 ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, … ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суддя, дослідивши протокол, надані до нього докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, що стверджується:
- протоколом, де зазначено, що «неповнолітній ОСОБА_1 , 18 квітня 2024 року близько 23 год 50 хв перебуваючи на території навчального закладу БМЕФК, АДРЕСА_1 , з мотивів явної неповаги до суспільної моралі, вчинив сварку та бійку з неповнолітнім ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якої лаявся нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173 КУпАП»;
- протоколом, де зазначено, що «неповнолітній ОСОБА_1 , 18 квітня 2024 року, близько 23 год 30 хв перебуваючи в гуртожитку навчального закладу БМЕФК, що за адресою м. Біла Церква, просп. Незалежності, 52/4, палив цигарки «Chester», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП»;
- письмовим поясненням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 від 19 квітня 2024 року;
- заявою ОСОБА_6 від 19 квітня 2024 року;
Отже, ОСОБА_1 має бути підданий адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до з ст. 24-1 КУпАП, за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:
1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;
2) попередження;
3) догана або сувора догана;
4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Отже, зважаючи на характер вчинених адміністративних правопорушень, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують стягнення та те, що ОСОБА_1 є неповнолітнім, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, суддя вважає, що досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної у ст. 23 КУпАП, а саме виховання винного в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню ним та іншими особами нових правопорушень, можливе шляхом застосування заходу впливу, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 24-1 КУпАП, у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Отже, судовий збір сплачує тільки у разі, якщо суддею виноситься постанова про накладення адміністративного стягнення.
Отож, оскільки до ОСОБА_1 застосовуються заходи впливу, а не накладається адміністративне стягнення, він не має сплачувати судовий збір.
Згідно із п. 6 розділу ІІІ «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Керуючись ст. 24-1 КУпАП, суддя
матеріали справ про адміністративні правопорушення ЄУН 357/8482/24, 3/357/4089/24, ЄУН 357/8485/24, 3/357/4091/24 об'єднати в одну, присвоївши їй ЄУН 357/8482/24, 3/357/4089/24.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та застосувати до нього захід впливу, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 24-1 КУпАП, у виді попередження.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської областіІрина ДУБАНОВСЬКА