Постанова від 25.07.2024 по справі 166/1045/24

Справа № 166/1045/24

Провадження № 3/166/603/24

код категорії 290

ст. КУпАП 172-7

ПОСТАНОВА

іменем України

25 липня 2024 року смт.Ратне

Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна,

з участю секретаря Приймачук О. М.,

прокурора Шептура А.М.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши скеровані управлінням стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, вчителя КЗЗСО «Луцький ліцей №4»(в період з 30.06.2020 по 13.11.2023 року директор Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ),за ч.2 ст.172-7, ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ратнівського районного суду Волинської області від 25.07.2024 року справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ч.2 ст.172-7 КУпАП (справа №166/1045/24 провадження 3/166/603/24), ч.1 ст.172-7 КУпАП (справа №166/1046/24 провадження 3/166/604/24),ч.1 ст.172-7 (справа №166/1047/24 провадження 3/166/605/24),ч.2 ст.172-7(справа №166/1048/24 провадження 3/166/606/24),ч.1 ст.172-7(справа №166/1049/24 провадження 3/166/607/24),ч.2 ст.172-7(справа №166/1050/24 провадження 3/166/608/24), ч.1 ст.172-7(справа №166/1051/24 провадження 3/166/609/24), ч.2 ст.172-7(справа №166/1052/24 провадження 3/166/610/24), ч.1 ст.172-7(справа №166/1053/24 провадження 3/166/611/24), ч.2 ст.172-7(справа №166/1054/24 провадження 3/166/612/24), ч.1 ст.172-7(справа №166/1056/24 провадження 3/166/613/24), ч.2 ст.172-7(справа №166/1057/24 провадження 3/166/614/24) об'єднано в одне провадження №166/1045/24 провадження 3/166/603/24.

ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради та суб'єктом згідно до п.п."а" п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ( далі Закону) ,на якого поширюється дія цього Закону , вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів,чим порушив вимоги п. 3, п.2 ч. 1 ст. 28 Закону.

30 червня 2020 року між сектором освіти Ратнівської районної державної адміністрації з однієї сторони, та гр. ОСОБА_1 з іншої сторони, було укладено контракт про призначення ОСОБА_1 на посаду директора навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Гірники з 01.07.2020 по 30.06.2026.

В подальшому управлінням гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 27.01.2022 укладена додаткова угода до контракту від 30.06.2020 з директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , у зв'язку з перейменуванням навчального закладу у Гірниківський ліцей Ратнівської селищної ради.

ОСОБА_1 звільнено з посади виконуючого обов'язки директора Опорного закладу освіти " Гірниківський ліцей Ратнівської селищної ради 14 листопада 2023 року в зв'язку із закінченням строку трудового договору , відповідно до п.2 ст. 36 КЗпПУ , що вбачається із наказу № 132 -ос від 13.11.2023 року начальника управління гуманітарної політики Ратнівської селишної ради Ковельського району Волинської області.

12.10.2022 року ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради одноособово підписав та видав наказ №116-к-тр «Про надання щорічної грошової винагороди педпрацівникам ліцею », на підставі якого його близькій особі,а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 3611,85 грн, тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того , ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, одноособово підписав та видав наказ №132-к-тр від 23.11.2022 «Про надання премій педпрацівникам ліцею », на підставі якого його близькій особі,а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2889,48 грн, тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того , ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, одноособово підписав та видав наказ №132-к-тр від 23.11.2022 «Про надання премії педпрацівникам ліцею », на підставі якого його близькій особі,а саме сину ОСОБА_3 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2316,6 грн, тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того , ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, одноособово підписав та видав наказ №87-к-тр від 29.08.2022 року «Про призначення ОСОБА_3 », на підставі якого його близьку особу,а саме сина працевлаштовано на посаду вчителя інформатики,тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того , ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, одноособово підписав та видав наказ №138-к-тр від 23.12.2022 «Про надання премії керівнику та педпрацівникам ліцею », на підставі якого його близькій особі,а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 3611,85 грн, тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того , ОСОБА_1 ,будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, одноособово підписав та видав наказ №138-к-тр від 23.12.2022 «Про надання премії керівнику та педпрацівникам ліцею », на підставі якого його близькій особі,а саме сину ОСОБА_3 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2895,75 грн. тобто прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, громадянка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дружиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, громадянин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

На підставі абз.3 ч.1 ст. 1 Закону , близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного в частині 1 ст.3 Закону, а також зокрема дружина та син.

У даному випадку суперечність між приватними та службовими інтересами директора Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , під час видачі та підписання даних наказів, полягав у можливості отримання додаткової винагороди близькій особі.

Окрім того встановлено, що ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, відповідно до п.п. «а», п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку (не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був даватись) Ратнівську селищну раду про наявність у його реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону .

Так, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 116-к/тр, від 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педпрацівникам ліцею», на підставі якого його близькій особі, а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 3 611,85 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім того, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 132-к/тр, від 23.11.2022 «Про надання премій педпрацівникам ліцею», на підставі якого його близькій особі, а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2889,48 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 116-к/тр, від 12.10.2022 «Про надання премій педпрацівникам ліцею», на підставі якого його близькій особі, а саме сину ОСОБА_3 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2316,60 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 87-к/тр, від 29.08.2022 «Про призначення ОСОБА_3 », на підставі якого його близьку особу, а саме сина ОСОБА_3 працевлаштовано на посаду вчителя інформатики, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 138-к/тр, від 23.12.2022 «Про надання премії керівнику та педпрацівникам ліцею», на підставі якого його близькій особі, а саме дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 3611,85 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради не повідомив Ратнівську селищну раду, про наявність у його реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу № 138-к/тр, від 23.12.2022 «Про надання премій керівнику та педпрацівникам ліцею», на підставі якого його близькій особі, а саме сину ОСОБА_3 нарахована та виплачена грошова винагорода в розмірі 2895,75 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно до абз. 13 ч. 1 ст. 1 Закону, реальний конфлікт інтересів -суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або не вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону, приватний інтерес - будь-який

майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи

юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Так, згідно п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону, особи, зазначені у

пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

За умовами Положенням про надання грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю,зразкове виконання службових обов'язків, грошова винагорода видається педагогічним працівникам на підставі наказу керівника навчального закладу чи установи освіти,і може виплачуватися до закінчення календарного року .

Таким чином , виключне право та остаточне рішення щодо преміювання працівників приймає керівник підприємства, як особа, уповноважеена на розпорядження коштами підприємства та є основним підписантом фінансово- розпорядчих документів.

Наявність рішення колегіального органу - комісії про надання грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю,зразкове виконання службових обов'язків, зокрема і для працівника, що є близькою особою , як і сам факт погодження розміру премій комісією з преміювання, не позбавляє керівника його дискреційних повноважень та не перетворює у формального підписанта розпорядчих документів, тому преміювання Дружина та сина ОСОБА_1 відбулося в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до інформації Ратнівської селищної ради № 862/01-07/2-24 від 24.05.2024 року від директора Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 повідомлення про наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів під час виконання своїх службових повноважень у період 2022-2023 років до управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради не надходило.

Отже, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів - прийняття на роботу сина ОСОБА_3 , надання щорічної грошової близьким особам,а саме дружині та сину та не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку ( не пізніше наступного робочого дня з моменту , коли дізнався чи повинен був дізнатися ) Ратнівську селищну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів - при видачі та підписанні даних наказів - при наданні грошової допомоги дружині , сину, пприйнятті на роботу останнього , тобто вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1, ст. 172-7 , ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, ствердив, що не повідомив селищну раду, займаючи посаду директора школи, про наявність у нього реального конфлікту інтерсів при прийнятті на роботу сина ОСОБА_3 та преміювання останнього та дружини ОСОБА_5 , а також вчинив дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту. Просив застосувати мінімальне покарання.

Суд, заслухавши прокурора , який надав висновок щодо наявності в діяннях ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,ч.2 ст.172-7 КУпАП, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,дослідивши письмові докази, дійшов наступного.

За ч.1 ст. 172-7 КУпАП наступає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів .

Частиною 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Згідно ч. 3 та 4 ст. 62 цього ж Кодексу, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

У ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Згідно розділу 1. «Загальні положення» Статуту Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, затвердженого рішенням Ратнівської селищної ради №15/3 від 21.01.2022, засновником, власником, органом управління підприємства є Ратнівська селищна рада.

Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України,законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конвенцією ООН «Про права дитини»,іншими нормативно-правовими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України прийнятими відповідно до Конституції та закоеів України,Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України,інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Ратнівської селищної ради,виконавчого комітету Ратнівської селищної ради,розпорядженням Ратнівського селищного голови,наказами управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради та Статутом.

Відповідно до розділу 1. «Загальні положення» Статуту Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, заклад освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку, штамп,ідентифікаційний код, бланк встановленого зразка,самостійний кошторис, інші реквізити відповідно до чинного законодавства України.

Отже, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону директор Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради є посадовою особою юридичної особи та відповідно суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Згідно розділу 4. «Управління закладом освіти та громадське самоврядування закладу освіти» Статуту Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, керівництво закладом освіти здійснює директор, повноваження якого визначаються законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,Статутом та трудовим договором(контрактом).Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління цим закладом і несе відповідальність за освітньою,фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Факт вчинення директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення: № 211, № 213,№ 215,№217,№219,№221 від 28.06.2024 за ч.2 ст. 172-7 КУпАП, № 210, №212,№ 214,№216,№218,№220 від 28.06.2024 за ч.1 ст. 172-7 КУпАП; наказами директора ОСОБА_1 : №116-к-тр від 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педпрацівникам » , №132-к-тр від 23.11.2022 ; " Про наддання премій педпрацівникам ліцею ", № 87-к-тр від 29.08.2022 " Про призначення ОСОБА_3 ";№138-к-тр віж 23.12.2022 року, Статутом Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради, який затверджений рішенням Ратнівської селищної ради № 15/3 від 21.01.2022 року,контрактом від 30.06.2020 року, укладеного сектором освіти Ратнівської районної державної адміністрації та директором ОСОБА_1 ;додатковою угодою до контракту з директором НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня -дитячий садок с.Гірники'від 13.01.2021 року, додатковою угодою № 2 до контракту від 30.06.2024 року , укладеною управлінням гуманітарної політики Ратнівської селищної ради та директором директором Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 , інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян,стверджено,що громадянка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дружиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, стверджено громадянин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інформаціїєю Ратнівської селищної ради № 862/01-07/2-24 від 24.05.2024 року від директора Гірниківського ліцею Ратнівської селищної ради ОСОБА_1 повідомлення про наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів під час виконання своїх службових повноважень у період 2022-2023 років до управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради не надходило, копією щорічної декларації за 2023 рік ОСОБА_1 .

За приписами ч.4 ст. 38 КУпАП ,адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення , передбачені за ч.1 ст. 172-7 , ч.2 ст. 172-7 КУпАП не минули, оскільки вчинені ним 12.10.2022 року, 23.11.2022 року, 29.08.2022 року, 23.12.2022 року та виявлені 28 червня 2024 року.

На підставі досліджених доказів суд приходить до висновку,що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень: за ч.1 ст.172-7 КУпАП,тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів ; за ч.2 ст.172-7 КУпАП , тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

За нормами ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується судовий збір у розмірі 605,6 грн.

Враховуючи характер, обставини вчинення та кількість вчинених правопорушень, дані про особу ОСОБА_1 - вперше притягається до адмінвідповідальності, виключно позитивно характеризується по місцю роботи, відсутність дисцмплінарних стягнень,має вагомі трудові досягнення в галузі освіти, на даний час не займає посаду директора школи, преміювання сина та дружини здійснював відповідно до Положення про надання грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків за погодженням профспілковим комітетом у розмірі як усім педагогічним працівникам школи, є доцільним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.2 ст.172-7 КУпАП .

Керуючись ст.ст. 36,40-1, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7,п.1 ч. 1 ст. 284 К УпАП, Закону України “Про запобігання корупції ”, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7, ч.1 ст.172-7 КУпАП , та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 3400 ( три тисячі чотириста ) грн гривень в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371,номер рахунку (IBAN) UA788999980313020106000003566, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.) .

Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП у разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 6800( шість тисяч вісімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 605(шістсот п'ять ) гривень 60 коп судового збору в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA898999980313111206000003566.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ратнівського

районного суду О.З.Фазан

25.07.24