ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
24.07.2024Справа № 910/23859/16
За заявою Ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд» арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича
до 1) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 );
2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 )
3) ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 );
4) ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 )
про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника
в межах справи № 910/23859/16
За заявою публічного акціонерного товариства "УКРГАЗБАНК"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд" (ідентифікаційний код 31482028)
про банкрутство
Суддя Яковенко А.В.
Представники сторін: не викликалися.
Заявник звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд" (ідентифікаційний код 31482028), оскільки останнє неспроможне сплатити борг.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.03.2017 порушено провадження у справі № 910/23859/16. Визнано публічне акціонерне товариство "УКРГАЗБАНК" (ідентифікаційний код 23697280) кредитором товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд" (ідентифікаційний код 31482028) на суму 196.392.005, 18 грн., з яких: 16.000, 00 грн. - вимоги першої черги, 93.413.431, 48 грн. - вимоги четвертої черги, 15.622.067, 65 грн. вимоги шостої черги, а 87.340.506, 05 грн. - як такі, що забезпечені заставним майном боржника. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 14.03.17. Введено процедуру розпорядження майном боржника з 14.03.2017. Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Васильцова А.А. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1124 від 07.06.13). Оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд" (ідентифікаційний код 31482028). Призначено наступне - попереднє засідання суду у справі на 23.05.2017.
24.10.2023 ліквідатор боржника звернувся до суду з заявою про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника в розмірі 723.371.754, 38 грн.
Розпорядженням керівника апарату Господарського суду міста Києва від 02.04.2024 № 01.3-16/684/24 призначено повторний автоматизований розподіл справи № 910/23859/16 у зв'язку із звільненням судді ОСОБА_5 .
За результатами повторного автоматизованого розподілу справу № 910/23859/16 передано на розгляд судді Яковенко А.В.
Судом встановлено, що у поданій заяві від 23.10.2023 ліквідатор просить суд покласти субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд» на керівника та засновників боржника, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Наразі, як вбачається з поданої ліквідатором заяви колишніми керівником та учасниками боржника визначено фізичних осіб, що не є підприємцями.
Відповідно до частини 6 статті 176 Господарського процесуального кодексу разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Частиною 8 статті 176 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" Єдиний державний демографічний реєстр - це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення визначеної цим Законом інформації про особу та про документи, що оформлюються із застосуванням засобів Реєстру, із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України свободи пересування і вільного вибору місця проживання, заборони втручання в особисте та сімейне життя, інших прав і свобод людини та громадянина.
Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів. Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування.
Згідно положень статті 2 зазначеного Закону уповноваженими суб'єктами згідно з цим Законом є, зокрема розпорядник Реєстру - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів та державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту, до складу якого входить капітан морського порту, або центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпеки на морському і річковому транспорті, до складу якого входить капітан морського порту.
Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції) є Державна міграційна служба України (пункт 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 360).
У відповідності до пункту 7 Порядку електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами та передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 № 265 (далі - Порядок), органи державної влади, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень можуть отримувати інформацію про зареєстроване/задеклароване місце проживання (перебування), що міститься в Реєстрі та відомчій інформаційній системі ДМС. Надання такої інформації здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини або за згодою самої особи. Інформація про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) передається шляхом запровадження електронної інформаційної взаємодії засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" від 10.12.2015 № 888-УІІІ, повноваження ДМС у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб з 04.04.2016 делеговані утвореним органам реєстрації (об'єднані територіальні громади, виконавчі органи сільських, селищних або міських рад, сільські голови (у випадку, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).
На виконання вимог пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону реєстраційні обліки територіальних підрозділів ДМС (картотеки, що складаються з відомостей про реєстрацію у формі картки реєстрації особи та адресної картки) передані відповідним органам реєстрації.
Згідно з частиною 7 статті 176 Господарського процесуального кодексу інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність звернення із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичних осіб ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) та ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) на території України до Державної міграційної служби України.
Керуючись частиною 6 статті 176, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Звернутися до Державної міграційної служби України із запитом щодо доступу до персональних даних наступних фізичних осіб, а саме:
- фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якого є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якого є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якої є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якої є: АДРЕСА_2 .
2. Зобов'язати Державну міграційну службу України протягом П'ЯТИ днів з моменту отримання запиту суду надати інформацію про місце проживання (перебування) наступних фізичних осіб, а саме:
- фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якого є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якого є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якої є: АДРЕСА_1 ;
- фізичної особи ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ), останнє відоме місце реєстрації (проживання) якої є: АДРЕСА_2 .
Ухвала набирає законної сили 24.07.2024, оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Яковенко