Постанова від 25.07.2024 по справі 156/837/24

Справа № 156/837/24

Провадження № 3/156/591/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2024 року сел. Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Малюшевська І.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від ПОГ СВГ ВП Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, приватного підприємця, мешканки АДРЕСА_1 , розлученої, зі слів - протягом року притягалася до адміністративної відповідальності,

за ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

учасники справи:

особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

про права передбачені ст. 268 КУпАП, ст.ст. 10, 63 Конституції України особі роз'яснено,

ВСТАНОВИВ:

На адресу суду 18.07.2024 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №968101 від 17.07.2024 року відносно ОСОБА_1 про притягнення останньої до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Згідно з даним протоколом про адміністративне правопорушення працівниками ПОГ СВГ ВП Володимирського РВП ГУНП у Волинській області встановлено, що 17.07.2024 року приблизно о 12-30 год в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 зберігала тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку, а саме, цигарки марки «ЛМ» червоного кольору в кількості 7 штук, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, та враховуючи положення п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованому їй адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Органами поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Разом з тим, ч. 1 ст. 164-5 КУпАП встановлює відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Таким чином об'єктивна сторона ч. 1 ст. 164-5 КУпАП за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 встановлює відповідальність виключно за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, що не є тотожним поняттю перевезення (зберігання) тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Отже, перевезення, зберігання тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку та зберігання таких без марок акцизного податку є не тотожними поняттями, а з матеріалів справи неможливо встановити які саме пачки сигарет було виявлено. Адже у протоколі зазначено про зберігання сигарет з підробленим марками акцизного збору, а з пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вона зберігала цигарки без акцизного податку, а також з фабули рапорту №1507 слідує, що на лінію «102» надійшло повідомлення під час операції «Акциз» було виявлено факт зберігання безакцизних товарів, а саме цигарок без марок акцизного збору. Тобто, зібрані докази є між собою суперечливими.

Разом з цим, слід зазначити, що із зазначених пояснень, дії ОСОБА_1 щодо зберігання тютюнових виробів, на яких відсутні марки акцизного збору не утворюють склад зазначеного адміністративного правопорушення, а з вказаної у протоколі фабули правопорушення про підробленім марки: будь-яких доказів на підтвердження того, що вилучені у ОСОБА_1 тютюнові вироби містять на собі підроблені або фальсифіковані марки акцизного податку, матеріали справи не містять, тобто відсутня об'єктивна сторона правопорушення, передбачена ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Крім того, суб'єкт правопорушення за ч.1 ст. 164-5 КУпАП є спеціальний, тобто до відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП можуть бути притягнуті лише особи, що прямо визначені диспозицією статті, а саме: посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.

За таких обставин ОСОБА_1 не може бути суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Таким чином, всупереч вимог ст. 251 КУпАП, посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення не надано жодних доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 , тому у даному випадку відсутня подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, яке їй інкриміноване.

Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

За правилами ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, оскільки на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю.

Вилучені, згідно Квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення 7 пачок сигарет марки «LM», підлягають конфіскації.

Оскільки, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 221, 247, 276-280, 283 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 164-5 ч.1 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, на підставі ч.1ст. 247 КУпАП.

Вилучені цигарки марки «LM» червоного кольору в кількості 7 (сім) пачок - знищити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Волинського апеляційного суду.

Суддя І. Є. Малюшевська