Ухвала від 22.07.2024 по справі 646/7970/24

Справа № 646/7970/24

№ провадження 1-кс/646/2144/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.07.2024 м. Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , захисника - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100000029 від 05.01.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України у відношенні:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Куп'янськ Харківської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100000029 від 05.01.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у відношенні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що 24.02.2022 військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та інших областях, і здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою змін меж території та державного кордону України всупереч порядку, встановленому Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.

Воєнний стан на території України неодноразово продовжувався. Відтак, з 24.02.2022 року по теперішній час діє правовий режим воєнного стану на території України.

Відповідно до Закону України № 2265-IX від 22.05.2022 «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» визначено, що російська федерація (далі - рф) є державою-терористом, однією з цілей політичного режиму якої є геноцид Українського народу, фізичне знищення, масові вбивства громадян України, вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, руйнування цивільних об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури, штучне створення гуманітарної катастрофи в Україні або окремих її регіонах.

Відповідно до п. 6 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

В результаті ведення агресивної війни з боку російської федерації проти України, точного часу за результатами досудового розслідування не встановлено, але не раніше 01 березня та не пізніше 20 березня 2022 року збройними формуваннями рф окуповано м. Куп'янськ Куп'янського району Харківської області з встановленням контролю над життєдіяльністю вказаного населеного пункту.

20 червня 2022 року ОСОБА_6 , будучи громадянкою України, маючи досвід роботи у сфері державного управління праці та соціального захисту, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії проти України, перебуваючи на тимчасово окупованій території Харківської області, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою надання допомоги державі-агресору рф, вступила у контакт з невстановленими в ході досудового розслідування представниками збройних формувань рф на території міста Куп'янськ Харківської області та зайняла посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме посаду «исполняющего обязанности начальника отдела кадрового обеспечения Временной гражданской администрации Харьковской области».

Перебуваючи на вказаній посаді в період часу з 20 червня 2022 року по вересень 2022 року, більш точний час в ході досудового розслідування не було встановлено з об'єктивних причин, ОСОБА_6 , використовуючи свої знання та досвід у сфері державного управління, з метою забезпечення становлення і функціонування управління на території тимчасово окупованого Куп'янського району Харківської області та наближених до нього населених пунктів, здійснювала організаційно-розпорядчі функції, а саме:

- організовувала і керувала діяльністю відділу із приймання документів у мешканців м. Куп'янськ і Куп'янського району для працевлаштування до незаконного органу владу, підготовки трудових договорів, формування особових справ співробітників «Временной гражданской администрации Харьковской области»;

- здійснювала погодження кандидатур на призначення на посаду в відділ кадрового забезпечення « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- виконувала накази, розпорядження і вказівки керівництва управління і звітувала про їх виконання; віддавала накази, розпорядження і вказівки працівникам відділу і контролювала їх виконання;

- керувала роботою відділу;

- координувала та налагоджувала діяльність відділу у складі окупаційного органу влади - «Временной гражданской администрации Харьковской области» та виконувала інші функції згідно посадових обов'язків.

Отже, своїми умисними протиправними діями ОСОБА_6 , будучи громадянкою України, добровільно зайняла посаду «исполняющего обязанности начальника отдела кадрового обеспечения Временной гражданской администрации Купянского района Харьковской области» в незаконно створеному органі окупаційної влади, так званому «отделе кадрового обеспечения Временной гражданской администрации Купянского района Харьковской области».

Враховуючи викладене та з метою забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_6 покладених на неї процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, у органу досудового розслідування виникла необхідність звернутися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно підозрюваної.

Прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Захисник проти задоволення клопотання заперечувала.

Слідчий суддя, з'ясувавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

У відповідності до ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.

Слідчим суддею встановлено, що 05.01.2023 до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за №12023221100000029, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Рішенням Вищої Ради Правосуддя «Про зміну територіальної підсудності судових справ окремих судів Харківської області» за №399/0/15-23 від 20.04.2023 з 1 травня 2023 року територіальну підсудність судових справ Куп'янського міськрайонного суду Харківської області змінено на Червонозаводський районний суд міста Харкова.

27.06.2024 у відповідності до ст. ст. 276-278 КПК України складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

У зв'язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням територій України та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України або на території рф та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик останній, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» від 29.06.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 на 04.07.2024, 05.07.2024 і 06.07.2024 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12023221100000029 від 05.01.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваної тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію. Повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи.

Главою 11 КПК України визначається порядок виклику слідчим, прокурором, судовий виклик і привід.

Відповідно до ч. 8 ст. 135 КПК України повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

27.06.2024 підозрювану ОСОБА_6 в рамках кримінального провадження № 12023221100000029 від 05.01.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, оголошено у розшук.

Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Так, згідно з інформацією, наданою оперативним підрозділом, ОСОБА_6 не перетинала кордон України через діючі пункти пропуску та після початку деокупації Куп?янського району Харківської області виїхала на територію держави-агресора російської федерації, що обґрунтовує неможливість вручити повістку про виклик особи, у зв'язку з чим, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) від ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 на 04.07.2024, 05.07.2024, 06.07.2024 за зазначеною в повістках адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12023221100000029 від 05.01.2023 для отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваної тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- допитом свідка ОСОБА_7 , яка повідомила, що їй відома гр. ОСОБА_6 , яка займала посаду в окупаційній адміністрації держави агресора «в.о. начальника відділу кадрового забезпечення військово-цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області», а також добровільно погодилась співпрацювати з окупантами. Вказана особа здійснювала роботу, пов'язану з підготовкою трудових договорів та формування особистих справ співробітників військово-цивільної адміністрації Куп'янського району під керівництвом ОСОБА_8 . Під керівництвом ОСОБА_6 був штат співробітників в кількості декількох осіб, яким вона під особистий підпис у відповідних відомостях щодо видачі заробітної плати видавала грошові кошти, надавала усні вказівки щодо виконання робочих питань, а також особисто приймала участь у робочих нарадах керівників ВГА Куп'янського району, про що складались відповідні протоколи, де по окремим питанням, які мають відношення до роботи відділу кадрового забезпечення, ОСОБА_6 визначалась відповідальною за організацію їх виконання;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_9 , яка повідомила, що з 2020 року до червня 2022 року вона працювала старостою Нечволодівського старостинського округу Кіндрашівської сільської територіальної громади Куп'янського району Харківської області. Після чого вона звільнилась із вказаної посади за власним бажанням, тобто на момент окупації вона ще працювала на даній посаді, заяву про звільнення із посади вона подавала ОСОБА_10 , яка на той час працювала начальником загального відділу Кіндрашівської СТГ. З червня 2022 року по вересень 2022 року вона працювала на посаді виконуючого обов'язки завідуючої сектору адміністративно - господарського відділу Кіндрашівської СТГ, тобто вона працювала на даній посаді з моменту окупації та до деокупації Кіндрашівської СТГ. В червні 2022 року голова Кіндрашівської СТГ ОСОБА_11 запропонував їй влаштуватися на роботу на посаду виконуючого обов'язки завідуючої сектору адміністративно - господарського відділу Кіндрашівської СТГ, на що вона погодилась. Після цього, в цьому ж місяці було створено тимчасову цивільну адміністрацію Куп'янського району Харківської області і тоді вона принесла свої документи та заяву про прийняття на роботу до відділу кадрів даної тимчасової адміністрації. Вказані документи у неї приймала, на той час начальник відділу кадрового забезпечення тимчасової цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області ОСОБА_6 . Всі документи заповнювались на ім'я виконуючого обов'язки голови тимчасової цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області ОСОБА_8 . Після того, як ОСОБА_6 прийняла у неї документи на працевлаштування, то на протязі тижня вона приступила до виконання своїх службових обов'язків. До моменту коли вона надала свої документи на працевлаштування ОСОБА_6 , вона не знала. Документи ОСОБА_6 вона надавала в приміщенні Куп'янської міської ради, яка розташовувалася на той час по вул. 1-го Травня (нинішня Захисників Куп'янська), а саме в її службовому кабінеті на 3 - му поверсі. Її документи про прийом на роботу особисто приймала ОСОБА_6 , вона їй передала копію свого паспорту та коду та написала заяву на ім'я ОСОБА_12 про прийом на роботу до відділу кадрів. Так після підготовки її пакету документів, ОСОБА_6 передала цей пакет з документам, своїм підлеглим. Їх було 3 в її кабінеті, на її думку ці жінки були на посадах спеціалістів в відділі кадрів та працювали під керівництвом ОСОБА_6 та виконували її вказівки. Прізвища даних осіб: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 . Так ОСОБА_6 на своєму робочому місці виконувала певну роботу: приймала документи на працевлаштування, звільняла із посад керівників. Також повідомила, шо їй відома гр. ОСОБА_16 , яка працювала в відділі кадрів Кіндрашівської сільської ради, приблизно раз в тиждень вона ходила до начальника відділу кадрового забезпечення ОСОБА_6 та носила для узгодження документи по кадровій роботі;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_17 , яка повідомила, що м. Куп'янськ перебувало з лютого 2022 року під окупацією, виїзду не було, була тільки російська армія, вона живе недалеко від траси, просто цілими сутками машини йшли. Літом вже було військова адміністрація. Окупаційну адміністрацію, вона начала працювати влітку, тому що почались об'яви - работу начали предлагать людям і висіли об'яви на остановках, на магазинах. Тому адміністрації, якщо якісь наприклад у них моменти були, правопорушення або якісь люди звертались - то казали, шо є адміністрація. Або адміністрація, або прийомна та де казанчейство, на куті по проспекту Конституції. Також остання повідомила, що їй відома гр. ОСОБА_6 , вона з нею працювала в управлінні праці та соціального захисту населення ІНФОРМАЦІЯ_4 працювали в одному кабінеті сиділи. Знайомі як колеги.

У них були суперечки постійно, коли почалась війна у 2014 році і вона весь час підтримувала росію. У неї російське телебачення було, у неї родичи були в росії і вона підтримувала росію завжди. І коли був сепаратизм усе все - і у них були такі сутички. Коли була тимчасова окупація з ОСОБА_6 вона спілкувались пару раз і то перший раз, коли вона до неї приїхала, у них були робочі питання, ще вони були всі офіційно працевлаштовані в районному управлінні. Вони цю тему не затрагівали. Вона знає її позицію, вони боялись також щось сказати, не дай Бог щось випливе і тоді чи подвали, чи… ну трошки налякані були. А другий раз - вони з ней стикнулись і вона каже: - « Шо нам робити, виїжджати чи що воно буде дальше ?». А вона сказала, що вона вже речі розпаковала і не збираюсь нікуди їхати. І в случаї чого є куди їхати. Там у них в Валуйках родичі, роботу запропонували в випадку чого. Вона працевлаштувалась в окупаційній орган влади. Агітувала людей працювати на окупаційну владу.

- протоколом допиту свідка ОСОБА_16 , яка повідомила, що після 24 лютого 2022 року перебувала в місті Куп'янськ, але на 2 неділі вона з чоловіком та дітьми виїжджали в село до його батьків але потім повернулися до м. Куп'янськ і знаходилися в дома за місцем реєстрації. В травні місяці ОСОБА_11 повідомив їй, що треба виходити на роботу. Також останні повідомила, що їй відома гр. ОСОБА_6 . Це не були близькі відносини, це були робочі відносини, коли її керівництво надавало вказівки, віднести табелі обліку робочого часу, вона ходила підписувала ці табелі до кабінету відділу кадрів, в будівлі адміністрації на другому поверсі з лівого боку. Під час окупації ОСОБА_18 обійняла посаду в.о. начальника відділу кадрів, у неї була табличка на дверях та ОСОБА_19 повідомив, що вона керівник. Також в неї в підпорядкуванні були люди. Я до неї приходила з табелями раз на тиждень.

Останній раз в кінці серпня 2022 року. В будівлі де працювала ОСОБА_6 , висів російський прапор. Також вона бачила документи з підписом ОСОБА_6

Керівником у ОСОБА_18 був ОСОБА_20 . Також відділ Кардаш разом з нею видавав договори на працю, тобто трудові договори, які були на російській мові.

- наказ про призначення на посаду ОСОБА_6 від 27.06.2022 року;

- трудовий договір від 20.06.2022 року між ОСОБА_6 та ОСОБА_21 ;

- згода на обробку персональних даних від 20.06.2022 року;

- заява про прийняття на посаду ОСОБА_6 від 27.06.2022 року;

- особиста карточка робітника ОСОБА_6 .

Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на цей час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.

Також, в ході досудового розслідування встановлені ризики, передбачені пунктами 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:

- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_6 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється;

- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення;

- неприбуття на виклики до слідчого три рази у статусі підозрюваного та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрюваний на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;

- спосіб вчинення злочину (вчинила умисно, під час воєнного стану, що має негативні наслідки для всіх територіальних громад та України в цілому, знаходиться на тимчасово окупованій території, де продовжує свою протиправну діяльність, що з великою часткою ймовірності спонукатиме її до втечі у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу).

Про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, які викривають злочинну діяльність ОСОБА_6 свідчить те, що остання разом зі свідками проживала та тимчасово окупованій території м. Куп'янськ Харківської області та може здійснювати тиск та схиляти свідків як особисто, так і через інших осіб до дачі неправдивих показань, шляхом погроз, умовлянь, відання злочинних наказів, тощо, тим саме перешкоджати встановленню об'єктивної істинну кримінальному провадженні.

Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення свідчить:

- тимчасова окупація території України, де ОСОБА_6 здійснює протиправну діяльність, що дає їй можливість продовжувати здійснювати злочинну діяльність;

- поведінка підозрюваної ОСОБА_6 , яка своїми діями підтримує окупаційну політику рф, щодо територій незалежної України.

Всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрювана зможе продовжити кримінальні правопорушення, у яких підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті, а саме тримання під вартою.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, до неї може бути застосований виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Згідно з абз. 7 ч. 4 ст. 183 КК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою- агресором, розмір застави не визначається.

Отже, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної слідчий суддя вважає за необхідне обрати підозрюваній запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 196, 197, 205, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_22 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100000029 від 05.01.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у відношенні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, - задовольнити.

У порядку ч. 6 ст. 193 КПК України обрати щодо підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою в Державній установі «Харківський слідчий ізолятор», без визначення застави.

Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України після затримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у виді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.

Згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України зобов'язати компетентних службових осіб органу досудового розслідування після затримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження, звернутися до слідчого судді, суду для розгляду питання за участю ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про застосування обраного їй запобіжного заходу у виді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід.

Ухвала може бути оскаржена на безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення, а підозрюваним в той же строк, але з моменту вручення йому копії ухвали.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя - ОСОБА_1