Справа № 567/1233/24
Провадження №3/567/765/24
25 липня 2024 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №3 РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
15.07.2024 о 08 год. 58 хв. в м.Острог по пр.Незалежності, 14 Рівненської області ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом Peugeot 301, реєстраційний номер НОМЕР_3 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
ОСОБА_1 на виклик суду не з'явився, про час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, подав суду заяву, в якій просить здійснювати розгляду справи за його відсутності.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, надавши оцінку всім доказам в їх сукупності та взаємозв'язку, доходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та необхідність притягнення його до адміністративної відповідальності з огляду на наступне.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 15.07.2024 серії ЕПР1 №102192, схемою місця ДТП від 15.07.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а також іншими матеріалами справи.
З письмових пояснень ОСОБА_1 встановлено, що 15.07.2024 близько 08 год. 58 хв. він, керуючи транспортним засобом Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 , в м.Острог по пр.Незалежності, побачивши, що увімкнувся червоний сигнал світлофора, почав гальмувати, однак йому це не вдалося зробити, у зв'язку з чим здійснив зіткнення з транспортним засобом Peugeot 301, реєстраційний номер НОМЕР_3 , який стояв попереду, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 , 15.07.2024 близько 08 год. 58 хв. в м.Острог по пр.Незалежності вона рухалася автомобілем Peugeot 301, реєстраційний номер НОМЕР_3 , та зупинилася на червоний сигнал світлофору. Вказує, що стоявши на світлофорі, відчула удар в автомобіль ззаду та вийшовши, побачила, що з її транспортним засобом допустив зіткнення автомобіль Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 . Зазначає, що в результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.
З схеми місця ДТП від 15.07.2024 вбачається, що ДТП мала місце в м.Острог по пр.Незалежності, 14 Рівненської області, на ній зазначені місця розташування автомобілів Peugeot 301, реєстраційний номер НОМЕР_3 , та Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 , а також вказані механічні пошкодження, які отримали автомобілі в результаті ДТП.
Заперечень щодо порушень поліцейськими законодавства при складанні протоколу, невідповідності внесених відомостей до протоколу, схеми місця ДТП ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не вказували.
Відповідно до довідки ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.
Статтею ст.124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
В судовому засіданні встановлено, що 15.07.2024 о 08 год. 58 хв. в м.Острог по пр.Незалежності, 14 Рівненської області ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом Peugeot 301, реєстраційний номер НОМЕР_3 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.12.1, п.13.1 ПДР України.
Пунктом 12.1 ПДР України визначено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п.13.1 ПДР України, водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Зібрані у справі про адміністративне правопорушення докази суд визнає належними, допустимими та такими, що відповідають вимогам ст.251 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Застосовуючи вид адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення та особу правопорушника, який за віком є працездатною особою, непрацюючий, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, визначеному санкцією ст.124 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, постанова судді про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Таким чином, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.24, 40-1, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
У разі несплати штрафу в 15-ти денний термін, штраф підлягає примусовому стягненню з ОСОБА_1 в порядку ст.308 КУпАП у подвійному розмірі, а саме в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.