24.07.2024
Справа № 744/226/24
Провадження № 3/744/292/2024
24 липня 2024 року Семенівській районний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді Смаги С. В.,
при секретарі Бородіній В. В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи не повідомив,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Семенівського районного суду Чернігівської області з Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 063105 від 31 січня 2024 року особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 поставлено до вини те, що 31 січня 2024 року о 22 годині 58 хвилини в місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області по вулиці Центральній біля будинку № 6 гр. ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ-21099, д. н. з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6820» під запис на бодікамеру, що підтверджується тестом №251, результат становить 0,90 %о.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з'явився.
Відповідно до п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході підготовки справи до розгляду було виявлено, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали справи не відповідають вимогам встановленим законодавством.
За змістом правил, закладених у норму ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Обов'язок щодо належного складення протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених у протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проте у вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості про те, чи має особа, яка притягається до адміністративної відповідальності документ на право керування транспортними засобами (відомості про відсутність права керування транспортними засобами певної категорії є неповними відомостями для вирішення питання про можливість застосування до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами), що є важливим при визначенні виду адміністративного стягнення, яке має бути накладено на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, згідно його статусу учасника дорожнього руху.
З урахуванням вищевказаного недоліку, суд приходить до висновку про необхідність направити справу на доопрацювання з метою усунення порушення закону. Допущене порушення унеможливлює якісний, повний, об'єктивний розгляд справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Повернути на доопрацювання справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як неналежно оформлену до Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Смага