Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
19 липня 2024 року Справа № 673/745/24 Провадження № 3/673/501/24
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ДОП СПД №1 ВП№3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №239734 від 02.07.2024 року складеного поліцейським ДОП СПД №1ВП №3ХРУП ГУНП в Хмельницькій області Приходьком В.В. відносно ОСОБА_1 , постановою Деражнянського районного суду Хмельницької області від 16.02.2024 року встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 1 рік, якою суд зобов'язав піднаглядну з'являтися для реєстрації до СПД №1 ВП №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області в останню суботу кожного місяця з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. Однак, протягом дня 29.06.2024 року ОСОБА_1 не з'явилася на реєстрацію, чим порушила правила адміністративного нагляду, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Ознайомившись зі змістом вказаного протоколу, суд вважає, що він не відповідає вимогам, визначеним Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Так, у відповідності до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
При цьому, частиною другою означеної статті передбачено адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення.
Дії ОСОБА_1 за обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення кваліфіковано за ч.2 ст.187 КУпАП.
При цьому, викладена в протоколі про адміністративне правопорушення, суть правопорушення не відповідає кваліфікації дій ОСОБА_1 , оскільки обов'язковою ознакою правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП є повторність, посилання на яку в акті обвинувачення відсутнє.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З огляду на наведене, вважаю за доцільне направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до СПД №1ВП №3Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області на доопрацювання.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
постановила:
Направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до СПД №1 ВП №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Т. В. Ягодіна