Справа № 462/6001/24
24 липня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали подання начальника ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області щодо
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимого,
про встановлення адміністративного нагляду,
начальник ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 із наступними обмеженнями: заборонити залишати місце постійного проживання з 22.00 год. до 06.00 год., з'являтись для реєстрації в відділ поліції №1 ЛРУП №2 ГУ НП два рази на місяць; заборонити відвідувати місця (підприємства, установи, організації), де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїзд за межі м. Львова без дозволу посадових осіб ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, мотивуючи тим, що останній, будучи раніше судимим, на шлях виправлення не став, ігнорує вимоги чинного законодавства України, неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, що дає підстави вважати, що він і в майбутньому може вчиняти правопорушення.
У судовому засіданні представник ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 подання підтримав з підстав та мотивів наведених ньому, просив таке задовольнити.
ОСОБА_2 не заперечив щодо встановлення йому адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення учасників справи, вивчивши матеріали подання, суд приходить до переконання, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 вироком Залізничного районного суду м. Львова від 07.12.2020 року був засуджений за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на п'ять років. 16.02.2024 року ОСОБА_2 звільнений з місць позбавлення волі, судимість не погашена.
Після звільнення із місць позбавлення волі, ОСОБА_2 було поставлено на профілактичний облік у ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області.
За час здійснення індивідуально-профілактичної роботи працівниками встановлено, що ОСОБА_2 на шлях виправлення ставати не бажає, постійно ігнорує вимоги чинного законодавства України, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.
Так, 02.03.2024 року ОСОБА_2 притягнено до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
12.06.2024 року ОСОБА_2 притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
12.06.2024 року ОСОБА_2 притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
17.06.2024 року ОСОБА_2 притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
17.06.2024 року ОСОБА_2 притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, на заходи індивідуально-профілактичного впливу не реагує, продовжує вчиняти правопорушення, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Відповідно до пункту «в» статті 3 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що подання є підставним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
подання начальника ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 1 /один/ рік та застосувати наступні обмеження:
1.Заборонити вихід з місця постійного проживання з 22:00 год. до 06:00 год., крім випадку необхідності забезпечення особистої безпеки в умовах воєнного стану.
2.З'являтися для реєстрації у ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць.
3.Заборонити відвідувати місця (підприємства, установи, організації), де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив;
4.Заборонити виїзд за межі міста Львова без дозволу посадових осіб ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області.
Копію постанови направити начальнику ВП №1 ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області - для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд міста Львова протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1