Справа №2-331/07
(заочне)
30 жовтня 2007 року смт. Любешів
Любешівський районний суд Волинської області під головуванням
судді
Гапончука В.В.
за участю секретаря
Літвинчук І.М.
представника позивача -
Борейко Н.Г.
Любешівського виробничого управління житлово-комунального господарства представника позивача -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Любешів цивільну справу № 2-331/07 за позовом Любешівського виробничого управління житлово-комунального господарства до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за надані комунальні послуги, -
Любешівське ВУЖКГ звернулось до суду з позовною заявою доОСОБА_1в якій вказано, що остання є наймачем квартири НОМЕР_1 в будинку, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1. Відповідач користується комунальними послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, водопостачання та водовідведення, які надає Любешівське ВУЖКГ. Оплату за надані послуги відповідач проводить не в повному обсязі та несвоєчасно, а саме станом на 01 вересня 2007 року заборгованість по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій становить 397,38 грн.
Оскільки відповідач добровільно сплатити борг не бажає, ставиться вимога про стягнення суми заборгованості в примусовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача Любешівського ВУЖКГ - Борейко Н.Г. позовні вимоги із зазначених підстав змінила та просила стягнути з ОСОБА_1заборгованість за надані комунальні послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій в межах трирічного строку позовної давності в сумі 223,67 грн. та судові витрати в сумі 81 грн., сплачені при подачі позову.
Відповідач в судове засідання не з'явилась хоча про час та місце слухання справи була повідомлена у відповідності до ст. 74 ЦПК україни. Про причини своєї неявки суд не повідомила.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення за наступних обставин.
В суді встановлено, що ОСОБА_1на праві приватної власності належить квартира НОМЕР_1 в будинку №73 по вул. Незалежності в смт. Любешів.
Відповідач користується комунальними послугами з утримання будинків і споруд, які надає Любешівське ВУЖКГ.
Нарахування за надані послуги здійснюється відповідно до затверджених в установленому законом порядку тарифів та розцінок.
Згідно особистого рахункуОСОБА_1та довідки, виданої Любешівським ВУЖКГ, заборгованість відповідача починаючи з 20.09.2004 року становить суму в розмірі 223,67 грн.
Доказів, які б свідчили про ненадання або неналежне надання Любешівським ВУЖКГ послуг споживачам в судовому засіданні не здобуто, тому суд приходить до висновку, що нарахування проведено у відповідності із чинним законодавством і сума підлягає стягненню.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Як вказано в ст. 32 зазначеного вище закону плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору.
Згідно ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 67 ЖК Української РСР плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) стягується згідно затверджених в установленому порядку тарифів.
В ст. 68 ЖК Української РСР вказано, що наймач зобов'язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги.
Керуючись ст.68 ЖК Української РСР, 526 ЦК України суд, п.5 ч.3 ст.20, ст.32 Закону України “Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 10, 60, 209, 213, 214, 215, 224, 227, 228 ЦПК України
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1на користь Любешівського виробничого управління житлово-комунального господарства 223 (двісті двадцять три) гривень 67 (шістдесят сім) копійок заборгованості за надані комунальні послуги, 81 (вісімдесят одну) гривню судових витрат, що складаються з 51 грн. державного мита та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, сплачених позивачем при подачі позову.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, встановлений Кодексом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Волинської області.
Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду. Крім цього, апеляційна скарга на дане рішення може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: /підпис/ В.В. Гапончук
З оригіналом вірно.
РАЙОННОГО СУДУ В.В. ГАПОНЧУК