Ухвала від 22.07.2024 по справі 320/33154/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 липня 2024 року м. Київ № 320/33154/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Бучанської районної державної адміністрації Київської області про виплату коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; паспорт громадянина України серія номер НОМЕР_1 , виданий Бердичівським MB УМВС України в Житомирській області, 25 липня 2012 року; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/адреса для листування: АДРЕСА_2 ) з позовом до Управління соціальної та ветеранської політики Бучанської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 44370884, місцезнаходження: 08001, Київська обл., селище Макарів, Бучанський район, вулиця Довженка Олександра, будинок 18), в якому просить суд зобов'язати відповідача виплатити невиплачену обов'язкову виплату 100% середньої заробітної плати за кожен місяць під час декретної відпустки на користь позивача.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання процесуальних норм щодо її форми та змісту, суд констатує її невідповідність та вважає за необхідне залишити позов без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

З аналізу зазначених положень ст. 5 КАС України, судом вбачається, що позовній вимозі зобов'язати вчинити певні дії, в тому числі виплатити кошти, передує вимога визнати дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень протиправними.

Цим способам повинні відповідати і позовні вимоги особи, яка звертається до адміністративного суду.

Натомість, позивач формулюючи позовну вимогу про зобов'язання відповідача виплатити невиплачену обов'язкову виплату 100% середньої заробітної плати за кожен місяць під час декретної відпустки на користь позивача не надає жодних доказів того, що відповідачем не сплачувалися відповідні кошти або сплачувалися в іншому розмірі, ніж передбачено законодавством; доказів того, чи отримувала позивач протягом спірного періоду інші виплати від інших органів, оскільки як вбачається із приєднаної позивачем довідки, грошові кошти вона також отримувала і від інших суб'єктів публічного права; чи зверталась позивач до відповідача з відповідними заявами щодо роз'яснень стосовно на її думку наявних розбіжностей, проведення акту звірки; із заявами про надання пояснень стосовно таких невідповідностей тощо.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно виправити недоліки позовної заяви в цій частині. Зокрема, необхідно надати докази та їх підтвердження щодо протиправних дій саме відповідача по справі.

Крім цього, згідно з ч. 7 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Однак, до позовної заяви не долучений індивідуальний акт, який підтверджує відмову у здійсненні відповідних виплат або які б засвідчували протиправну бездіяльність.

Отже, до позовної заяви не доданий індивідуальний акт, який засвідчує протиправну бездіяльність відповідача або дії щодо відмови у проведенні таких виплат.

Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.

Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:

- розрахунку в табличному вигляді скільки позивачка отримала по факту, скільки мала отримати та скільки не доотримала з відповідним нормативно - правовим обґрунтуванням та доказами;

- уточненої позовної заяви (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи та один для суду), яка відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме уточнити позовні вимог шляхом їх конкретизації (зазначенням способу захисту порушеного права (свободи, законного інтересу), визначеними частиною першою статті 5 КАС України);

- індивідуального акту, який засвідчує протиправну бездіяльність відповідача та/або інші докази звернення з спірними питаннями до відповідача та отримані від нього відповіді.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Бучанської районної державної адміністрації Київської області про виплату коштів залишити без руху.

Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачеві необхідно усунути недоліки позовної заяви у спосіб, визначений даною ухвалою.

Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) позивачу (його представнику), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панченко Н.Д.