Рішення від 23.07.2024 по справі 160/10125/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2024 рокуСправа №160/10125/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Савченка А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул.Кобилянської Ольги, буд.1, м.Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

установив:

18 квітня 2024 року позивачка звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій заявлені вимоги:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 з 24 липня 2023 року без урахування статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 24.07.2023 перерахунок та виплату пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 у розмірі відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків її заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачка зазначила, що на виконання рішення суду Головним управлінням ПФУ в Чернівецькій області на виконання судового рішення призначено їй пенсію. Позивачка звернулась до Головного управління ПФУ в Чернівецькій області та Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області із заявою щодо виплати пенсії на пільгових умовах за Списком №1 у розмірі 80% середньої заробітної плати, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність з дня призначення пенсії. Проте, відповідач зазначив, що зобов'язань щодо обчислення розміру пенсії, в порядку, визначеному ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» рішення суду не містить. Вважаючи протиправними дії відповідача щодо невиплати йому пенсії у розмірі 80% середньої заробітної плати, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.04.2024 р. вирішено прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачі правом на подачу відзиву не скористались, у зв'язку з чим суд, на підставі ч. 6 ст. 162 КАС України, вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд виходить із такого.

Суд встановив, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2023 р. у справі №160/20589/23 вирішено:

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 31 липня 2023 року № 046150013123 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24 липня 2023 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції відповідно до рішення Конституційного Суду України у справі № 1-р/2020 від 23 січня 2020 року, з урахуванням висновків суду.

Як вбачається з перерахунку пенсії ОСОБА_1 , пенсію згідно з рішенням суду їй призначено з 21.07.2023 р.

Головне управління ПФУ в Дніпропетровській області листом від 09.04.2023 на звернення позивачки від 11.03.2024 р. повідомило, що рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2023 р. у справі №160/20589/23 зобов'язань щодо обчислення розміру його пенсії в порядку, визначеному ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», не містить.

Отже, під час обчислення пенсії позивачці відповідачем не враховано ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Також, судом встановлено, що згідно з трудовою книжкою від 20.11.2002 р. та як встановлено судовим рішенням у справі № 160/20589/23, позивачка працювала:

ДВАТ «Шахта» «Благодатна»:

- 09.12.2002 р. по 12.06.2003 р. - гірник поверхні;

- 13.06.2003 р. по 22.06.2003 р. - курси по професії гірник підземний;

- 23.07.2003 р. - 18.08.2003 р. - виробнича практика по професії гірник підземний з повним робочим днем у шахті;

- 21.08.2003 р. по 15.02.2004 р. - гірник підземний з повним робочим днем у шахті;

- 16.02.2004 р. по 16.02.2004 р. - учень машиніста підземних установок з повним робочим днем у шахті;

- 17.02.2004 р. по 09.03.2004 р. - виробнича практика учнем машиніста підземних установок з повним робочим днем у шахті;

- 10.03.2004 р. по 19.03.2004 р. - гірник підземний з повним робочим днем у шахті;

- 20.03.2004 р. по 05.08.2004 р. - машиніст підземних установок з повним робочим днем у шахті;

- 06.08.2004 р. по 19.09.2004 р. - гірник підземний з повним робочим днем у шахті;

- 20.09.2004 р. по 25.10.2004 р. - курси гірничого очисного вибою з повним робочим днем у шахті;

- 26.10.2004 р. по 01.12.2004 р. - виробнича практика учнем гірничого очисного вибою з повним робочим днем у шахті;

- 04.12.2004 р. по 18.07.2006 р. - гірник очисного вибою з повним робочим днем у шахті.

ВСП «Шахта «Павлоградська» ВАТ «Павлоградвугілля»:

- 18.08.2008 р. по 01.12.2015 р. - гірник очисного вибою з повним робочим днем у шахті;

- 02.12.2015 р. по 14.02.2016 р. - виробнича практика учнем машиніста гірничих виїмкових машин з повним робочим днем у шахті;

- 17.02.2016 р. по 10.10.2017 р. - гірник очисного вибою з повним робочим днем у шахті;

- 11.10.2017 р. по 05.07.2021 р. - машиніст гірничих виїмкових машин з повним робочим днем у шахті.

На вказаних посадах позивачка була зайнята повний робочий день на підземних роботах.

Не погоджуючись з діями відповідача щодо застосування ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, позивачка звернулась до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Згідно з абзацом 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком (в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені пільги, належать працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.

При цьому, таке право не пов'язано з поданням заяви про перерахунок пенсії, воно також кореспондується з нормою, викладеною у ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка встановлює, що мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до положень Постанов КМУ «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» вказані посади віднесено до Списку № 1.

Таким чином наявність у позивачки пільгового стажу роботи не менше 7,5 років за Списком №1 протягом повного робочого дня на підземних роботах дає позивачеві право на пенсію за віком у розмірі 80 відсотків її заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Як встановив суд, на виконання рішення суду проведено перерахунок пенсії позивачці. Пенсію обчислено з урахуванням страхового стажу 31 рік 1 місяць 5 днів, в тому числі до страхового стажу додатково враховано 9 повних років та 27 днів роботи за Списком №1.

Вимога щодо спеціального стажу для жінок встановлена 7,5 років, тому ОСОБА_1 , маючи понад вказаний розмір спеціального стажу, має право на врахування ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Однак, відповідач обчислив розмір пенсії позивачки без урахування ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідач у своєму листі посилався на те, що в рішення суду не містило зобов'язання Головного управління виплачувати позивачу пенсію за віком із застосуванням ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» .

Суд вважає такі доводи необґрунтованими, оскільки відсутність у судовому рішенні визначення обов'язку відповідача обчислити розмір пенсії з урахуванням положень цього закону не перешкоджає відповідачу діяти відповідно до вимог законодавства України та не звільняє його від цього обов'язку.

Щодо належного відповідача в частині вимог про зобов'язання перерахувати позивачці пенсію, суд зазначає таке.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина третя статті 44 Закону № 1058-IV).

За приписами частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07.07.2014) (далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до пунктів 1.1 та 1.3 Порядку № 22-1:

- заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб;

- заява про призначення пенсії може подаватись заявником разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (далі - вебпортал) з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 991/27436;

- заява про призначення пенсії може подаватись представником заявника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно із пунктом 1.8 Порядку № 22-1 звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до пункту 4.2 Порядку № 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 встановлено:

- рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи;

- рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Відповідно до пункту 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

За приписами пункту 4.10 Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Вищевказане свідчить про те, що розгляд документів та безпосередньо прийняття рішення про призначення або відмову у призначенні пенсії розглядає пенсійний орган за принципом екстериторіальності. Тобто, не за місцем проживання/реєстрації пенсіонера.

З матеріалів справи вбачається, що призначення пенсії за заявою позивачки здійснювало Головне управління ПФУ в Хмельницькій області, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до п. 4.2 Порядку.

Отже, належним відповідачем у спірних правовідносинах в частині вимог про перерахунок пенсії є саме Головне управління ПФУ в Чернівецькій області.

З огляду на неналежне виконання визначеним пенсійним органом його повноважень щодо врахування при призначенні пенсії ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», що потягло за собою порушення прав позивачки, суд вважає наявними підстави покласти обов'язок щодо перерахунку пенсії саме на Головне управління ПФУ в Чернівецькій області, як орган, що розглядав її заяву та призначав пенсію.

Таким чином, суд вважає за необхідним визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, які полягають у незастосування ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії, відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% його середньої заробітної плати, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність з дня, який просить позивач - 24.07.2023 р. (враховуючи межі позовних вимог), з урахуванням раніше виплачених сум.

У зв'язку із наведеним, відсутні підстави для задоволення позову в частині зобов'язання Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області призначити пенсію.

Щодо вимоги позивачки про виплату перерахованої пенсії суд зазначає таке.

Відповідно до п.4.2 Порядку №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

За приписами пункту 4.10 Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Отже, зі змісту вказаних норм вбачається, що після того, як пенсійний орган, визначений за принципом екстериторіальності призначає пенсію, він передає пенсійну справу до пенсійного органу за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Тому, на цей час, поки справа не надійшла до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області, підстав для виплати пенсії позивачці у Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області ще не було.

Таким чином, суд зобов'язує Головне управління ПФУ в Чернівецькій області після здійснення перерахунку пенсії направити до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи, а саме, Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області, для здійснення позивачці виплати пенсі.

З урахуванням викладеного, враховуючи підтвердження обґрунтованості позовних вимог відповідними доказами, суд вважає, що позов належить задовольнити частково.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як свідчать матеріали справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.

Керуючись ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул.Кобилянської Ольги, буд.1, м.Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул.Кобилянської Ольги, буд.1, м.Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345) щодо обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 з 24.07.2023 року без урахування статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул.Кобилянської Ольги, буд.1, м.Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345) здійснити з 24.07.2023 перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 у розмірі відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків її заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше виплачених сум та передати електронну пенсійну справу засобами програмного забезпечення до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи, а саме, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, для здійснення виплати ОСОБА_1 перерахованої пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум.

В решті позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул.Кобилянської Ольги, буд.1, м.Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) витрати на сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.ст.295, 297 КАС України.

Суддя А.В. Савченко