Справа №752/15362/24
Провадження №2-а/752/239/24
22 липня 2024 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Кордюкова Ж.І., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Кротюка Євгена Сергійовича капрала поліції 2 взводу 7 роти 3 батальйону Полк-2 Управління патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення,-
ОСОБА_1 звернувся до Голосіївського районного суду міста Києва з позовною заявою до Кротюка Євгена Сергійовича капрала поліції 2 взводу 7 роти 3 батальйону Полк-2 Управління патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі відповідно до приписів ст. 171 КАС України, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
У відповідності до положень п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП розгляд справ про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення відбувається за правилами адміністративного судочинства, застосуванню підлягають приписи КАС України та Закону України «Про судовий збір».
Статтею 19 КАС України визначено справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів. Положеннями статті 20 КАС України розмежовано юрисдикцію адміністративних судів між місцевими загальними судами та окружними адміністративними судами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з абз.1 ч.1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною першою ст. 286 КАС України визначено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У позовній заяві позивач вказав адресу проживання:
АДРЕСА_1 оскаржуваній постанові зазначена адреса місця проживання позивача: АДРЕСА_2 .
До позовної заяви позивачем взагалі не надано відомостей про його зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування, знаходження).
При цьому відповідач Кротюк Євген Сергійович капрала поліції 2 взводу 7 роти 3 батальйону Полк-2 Управління патрульної поліції знаходяться за адресою: м. Київ, Солом'янський район, вул. Святослава Хороброго, буд. 9.
Зазначене дає підстави для висновку, що справа не належить до територіальної (підсудності) Голосіївського районного суду міста Києва, оскільки відсутні відомості про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування, знаходження) позивача на території Голосіївського району міста Києва. Відтак, позов мав бути поданий позивачем до Солом'янського районного суду м. Києва за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне передати вищевказану справу за підсудністю для розгляду до Солом'янського районного суду м. Києва, у зв'язку з тим, що позовна заява подана позивачем з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Керуючись ст.ст. 5-7, 25, 26, 29, 241-243, 248, 256, 286, 292-295 КАС України, суд, -
Передати за підсудністю для розгляду до Солом'янського районного суду м. Києва адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кротюка Євгена Сергійовича капрала поліції 2 взводу 7 роти 3 батальйону Полк-2 Управління патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала складена 22.07.2024.
Суддя Ж. І. Кордюкова