ун. № 759/11899/24
пр. № 3/759/4308/24
03 липня 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Новик В.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
25.05.2024 о 14 годині 00 хвилин ОСОБА_1 керував електроскутером по площі Чорнобаївській, 1 в м. Києві, в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку в Київській міській наркологічній клінічній лікарні «Соціотерапія».
ОСОБА_1 при розгляді справи пояснив, що 25.05.2024 о 14 годині 00 хвилин він рухався на електроскутері по площі Чорнобаївській в м. Києві та в якийсь момент руху втратив рівновагу. Після того, як приїхали працівники поліції, вказали, що вбачають ознаки сп'яніння, запропонували пройти огляд, він погодився. В медичному закладі здав біологічну речовину - сечу.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Згідно даних відеозапису із нагрудної камери працівників поліції, працівники поліції під час спілкування із ОСОБА_1 виявили в останнього ознаки наркотичного спяніння, з метою перевірки ознак провели первинний огляд, після чого запропонували пройти огляд на стан спяніння в медичному закладі. ОСОБА_1 погодився пройти огляд та в медичному закладі здав біологічну речовину. При цьому йому було повідомлено про дату, коли йому потрібно зявитись за результатами огляду.
Згідно висновку Київської міської клінічної лікарні "Соціотерапії" № 002739 від 29.05.2024, ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння (стимулятори -амфетамін). Огляд проводився 25.05.2024 о 14 год. 53 хв.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 721112 від 01.06.2024, в якому детально викладено суть порушення, вчиненого ОСОБА_1 , а також зазначено дату, час та місце вчинення правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, як того вимагає ст. 256 КУпАП.
Щодо керування ОСОБА_1 електроскутером, як транспортним засобом, суддя відмічає наступне.
Згідно пункту 1.10 ПДР України, транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.
У ПДР України відсутнє визначення електроскутера або скутера, разом з тим, аналізуючи визначення «транспортний засіб», можна дійти висновку, що електроскутер відповідає поняттю «транспортний засіб», оскільки призначений для перевезення людей, а ОСОБА_1 використовував його саме з цією метою.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 електроскутер використовувався як транспортний засіб, останній повинен був на вимогу поліцейського пройти огляд на стан сп'яніння оскільки, щодо нього у поліцейського були підстави вважати, що він перебуває у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Крім того, щодо процедури складання протоколу про адміністративне правопорушення, суддя зазначає наступне
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 259 КУпАП визначено, що з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено, зокрема в поліцію.
Тобто, як вбачається із визначення вказаних норм законодавства, в діях особи, стосовно якої має бути складено протокол, мають вбачатися ознаки правопорушення, за що передбачена відповідальність, встановлена певною статтею КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, склад правопорушення за вказаною статтею передбачає певну кількість складових: керування особою транспортним засобом та, зокрема, перебування цієї особи в стані наркотичного спяніння.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення та долучених до нього доказів, 25.05.2024 о 14 годині 00 хвилин ОСОБА_1 керував електроскутером по площі Чорнобаївській, 1 в м. Києві.
З метою встановлення факту наявності чи відсутності стану наркотичного спяніння ОСОБА_1 25.05.2024 пройшов огляд на стан спяніння у відповідному медичному закладі.
Як вбачається із матеріалів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 було письмово повідомлено про необхідність з'явитись 01.06.2024 о 09 год. 00 хв. для ознайомлення із результатами висновку № 002739 та складання протоколу.
Про ознайомлення із протоколом про адміністративне правопорушення свідчить підпис ОСОБА_1 .
Саме тому суддя вважає, що працівниками поліції дотримано всіх норм чинного законодавства щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема із врахуванням не порушення прав особи, стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 на захист.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, що узгоджуються між собою, є допустимими, належними та достатніми, та всі встановлені обставини, що мають значення для вирішення справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху та його дії за ч. 1 ст. 130 КУпАП кваліфіковані вірно.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбачених ст.ст. 34, 35 КУпАП, не встановлено.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке є умисним, грубим і суспільно небезпечним, особу правопорушника, суддя вважає за необхідне ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
На підставі викладеного й ч. 1 ст. 130 КУпАП, керуючись ст. 27, 33, 40-1, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, який становить 605 гривень 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя: В.П. Новик