Справа № 755/10540/24
Провадження №: 3/755/4129/24
"23" липня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
Суддею визнано встановленим, що ОСОБА_1 26.05.2024 року о 02 год. 00 хв. був відсутній за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , чим повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила та обмеження адміністративного нагляду, встановлені щодо нього, а саме: заборони виходу із квартири в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв., та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , 28.05.2024 р. о 23 год 02 хв., був відсутній за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , чим повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила та обмеження адміністративного нагляду, встановлені щодо нього, а саме: заборони виходу із квартири в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв., та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, 06.06.2024 року ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві без поважних причин, чим повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила та обмеження адміністративного нагляду, встановлені щодо нього, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 двічі не прибув. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом надсилання судової повістки. Крім цього, відомості про час розгляду справи оприлюднені на офіційному сайті Дніпровського районного суду м. Києва, який є загальнодоступним, де було розміщене окреме оголошення щодо розгляду справи ОСОБА_1 та виклику останнього в судове засідання. В той же час, ОСОБА_1 було достовірно відомо про наявність в суді справи про адміністративне правопорушення стосовно нього. Так, ОСОБА_1 був обізнаний щодо подій, з приводу яких складений протокол, йому було повідомлено, у вчиненні якого адміністративного правопорушення йому висувається обвинувачення, тому, зважаючи на це, він мав реальну можливість та нагоду поцікавитись про стан та перебіг справи щодо нього або стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду.
Крім того, суддя бере до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Жодних заяв, пояснень чи заперечень щодо складеного протоколу від ОСОБА_1 до суду не надходило.
Враховуючи наведене, суддя вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до приписів ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною другою статті 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Як наголошується в ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, що також доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАВ № 589736 від 13.06.2024 року, № 589738 від 13.06.2024 р. та № 589735 від 13.06.2024 р.; рапортом ДОП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві від 26.05.2024 року, рапортом ст. ДОП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві Балима О. від 06.06.2024 року та рапортом ДОП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві Грози Р. від 28.05.2024 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.06.2024 року, відповідно до яких, останній підтвердив, що дійсно був відсутній за місцем свого проживання, у зв'язку із тим, що не зорієнтувався у часі і запізнився; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.06.2024 року, відповідно до яких, останній підтвердив, що 06.06.2024 року не прибув на реєстрацію до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві, оскільки затримався на роботі; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.06.2024 року, відповідно до яких, останній 28.05.2024 року о 23 год. 02 хв. був відсутній за місцем свого проживання, оскільки вирішив прогулятися у цей час на вулиці; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , відповідно до яких, останній повідомив, що він проживає за адресою : АДРЕСА_1 , та 28.05.2024 року о 23 год. 02 хв. він перебував вдома, ОСОБА_1 у даній квартирі не проживає, та на даний час знаходиться на проспекті Григоренка, 48, за «Епіцентром»; копією довідки про звільнення серії ПОЛ №04967 від 20.02.2023 року; копією ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 15.09.2023 року, згідно якої, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік, та застосовано обмеження у вигляді: з'являтися на реєстрацію по адміністративному нагляду до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві в 1, 2,3, 4- й четвер щомісяця, у період з 09 год.00 хв. по 18 год. 00 хв.; заборони виїзду за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України; заборони відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізують спиртні напої на розлив; заборони залишати своє місце проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступного дня; переліком обмежень, які покладаються на ОСОБА_1 у зв'язку зі встановленням адміністративного нагляду, із якими останнього 25.09.2023 року та 25.04.2024 року було ознайомлено під особистий підпис; витягом щодо кількості складених стосовно ОСОБА_1 в період з 29.11.2023 р. по 14.06.2024 р. протоколів про адміністративне правопорушення та стану їх розгляду, згідно з яким щодо ОСОБА_1 було складено та направлено дев'ятнадцять протоколів про адміністративне правопорушення.
Враховуючи наведене вище, на ОСОБА_1 належить накласти адміністративне стягнення у виді штрафу згідно з ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст. 23, 24, 30, 187, 247, 283, 284 КУпАП, ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн. 60 (шістдесят) коп.
Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: М.Г. Сазонова