Постанова від 22.07.2024 по справі 753/13679/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/13679/24

провадження № 3/753/5004/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" липня 2024 р. м. Київ

Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Маркєлової В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

УСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 07.07.2024 серії ААД № 811502, 07.07.2024 о 13 год. 05 хв. у м. Київ, вул. Петра Радзіня поворот від Дарницького залізничного вокзалу водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Volvo V50 д.н.з. НОМЕР_1 , не надав перевагу транспортному засобу Mazda 6 д.н.з. НОМЕР_2 , що рухався в попутному напрямку по тій смузі, на яку він мав намір перестроїтися, обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п. 10.3 ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.07.2024 справа була передана головуючому судді Маркєловій В.М.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП щодо ОСОБА_1 підлягає поверненню з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд установив таке.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 811502 від 07.07.2024 уповноваженою особою на складання цього протоколу зазначено, що до протоколу додаються: відео з БК-472394, 473191.

Разом із тим, у справі відсутній зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 811502 від 07.07.2024 відеозапис.

Беручи до уваги, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, суд дійшов висновку про повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП щодо ОСОБА_1 на доопрацювання до УПП у м. Києві - для направлення до суду відео з БК-472394, 473191.

Керуючись нормами ст. 251, 256, п. 2 ст. 278 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 направити до УПП у м. Києві на доопрацювання - для направлення до суду відео з БК-472394, 473191. .

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, у разі оскарження - після залишення скарги без задоволення.

Суддя: В.М. Маркєлова

Попередній документ
120561868
Наступний документ
120561870
Інформація про рішення:
№ рішення: 120561869
№ справи: 753/13679/24
Дата рішення: 22.07.2024
Дата публікації: 25.07.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Дарницький районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.10.2024)
Дата надходження: 04.09.2024
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
24.09.2024 14:10 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАРКЄЛОВА ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
МАРКЄЛОВА ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Панченко Дімітрій Євгенович
потерпілий:
Морозова Аліна Анатоліївна