Справа № 541/2280/24
Номер провадження3/541/882/2024
23 липня 2024 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Третяк О.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, військовослужбовця ЗСУ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
08 червня 2024 року о 20 годині 50 хвилин в м. Миргород Полтавської області по вул. Хорольська, буд. 42 а, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем Chevrolet Lacetti д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив наступне. 08.06.2024 року приблизно о 21 годині він керував автомобілем Chevrolet Lacetti д.н.з. НОМЕР_2 по вул. Хорольській в м. Миргород Полтавської області. За його участі було скоєно ДТП - пошкоджено автомобіль Daewoo Sens НОМЕР_3 . На місце ДТП приїхали поліцейські, які запропонували пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння. Він не заперечував, однак через погане самопочуття та поведінку працівників поліції він не зміг пройти медичний огляд в установі охорони здоров'я. З правами, передбаченими ст. 268 КУпАП не був ознайомлений.
Захисник - адвокат Грищенко Є.С. просив прийняти до уваги при винесенні рішення по справі покази ОСОБА_1 .
В судовому засіданні прокурор Базавлук С.С. просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Згідно із ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 678601 від 08.06.2024 року (а.с. 1), де зафіксовано місце, дата та час складання матеріалів, вказано свідків події. Також вина ОСОБА_1 підтверджується відеозаписом з бодікамери поліцейського (а.с. 11), де зафіксовано роз'яснення прав ОСОБА_1 , а також відмова ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, як на місці за допомогою алкотестеру, так і в закладі охорони здоров'я. Також суд вважає, що ОСОБА_1 був належним чином ознайомлений з правами та обов'язками особи, що вчинила адміністративне правопорушення, про що свідчить підпис ОСОБА_1 в пам'ятці про права (а.с. 2), що також було зафіксовано на відеозаписі з камери поліцейського.
Відповідно до п. 4 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У зв'язку з застосуванням технічних засобів відеозапису присутність 2 свідків при огляді не є безумовною. Наданий поліцією відеозапис подій відповідає обставинам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення і не містить ознак втручання з метою фальсифікації, а тому є належним та допустимим доказом.
Факт ДТП за участю ОСОБА_1 підтверджено рапортами працівників поліції (а.с. 12, 13) та іншими матеріалами справи.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачені ст. 34, 35 КУпАП судом не встановлені.
Таким чином, суд вважає за можливе призначити йому стягнення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, 268, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, призначити йому стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави, номер рахунку ІВАN UA048999980313050149000016001; населений пункт: ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ПОЛТАВА; отримувач: ГУК у Полт.обл/Полтавська/21081300; код ЄДРПОУ 37959255; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації і доходів бюджету 21081300, адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору на рахунок отримувача: UA 9089 9998 0313 1112 5600 0026 001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. Г. Третяк