23.07.2024 Єдиний унікальний № 371/678/24
провадження № 3/371/563/24
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/678/24
Провадження № 3/371/563/24
23 липня 2024 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 09 травня 2024 року серії ВАВ №104689, складений за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий органом 5336 від 17 квітня 2023 року, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 та додані до протоколу матеріали,
Відносно ОСОБА_1 ДОП ВП № 2 Обухівського РУП старшим лейтенантом поліції Нечаєм В.І., 09 травня 2024 року складено протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом у ВП № 2 Обухівського РУП 08 травня 2024 року о 22 годині 33 хвилин був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п. 1 ухвали Полтавського районного суду Полтавської області від 25 січня 2024 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився надав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину визнає.
За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції .
Згідно ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду повторно.
Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: даними, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №104689, складеним 09 травня 2024 року, копією ухвали Полтавського районного суду Полтавської області від 25 січня 2024 року відповідно до якої ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік, копією корінця довідки про оголошення особі, яка звільняється з місць позбавлення волі, постанови судді про встановлення адміністративного нагляду оголошеного ОСОБА_1 від 05 лютого 2024 року, копією вимоги про судимість ОСОБА_1 від 29 лютого 2024 року, копією довідки про звільнення ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09 травня 2024 року.
Відповідно до ст. ст. 33 - 35 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, вину свою у поданій до суду заяві визнав, вважаю, що адміністративне стягнення на нього слід накласти у виді адміністративного арешту.
Згідно зі статтею 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 23, 33 - 35, ч. 2 ст. 187, 276 - 279, 280, 283 - 285 КУпАП, суддя
1.Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді адміністративного арешту на строк 5 (п'ять) діб.
2.Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 гривні судового збору.
3.Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
4.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
5.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Суддя А.С. Поліщук