Головуючий суддя у першій інстанції: Панікар І.В.
23 липня 2024 рокуЛьвівСправа № 300/9058/23 пров. № А/857/15052/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Бруновської Н.В.
суддів: Довгої О.І., Хобор Р.Б.
розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі № 300/9058/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Служби зовнішньої розвідки України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
28.12.2023р. ОСОБА_1 звернувся з позовом до Служби зовнішньої розвідки України у якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність, яка полягає у не розгляді заяви щодо вирішення питання надання грошової компенсації за належне до отримання житлове приміщення, відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015р. №728;
- зобов'язати розглянути заяву щодо надання грошової компенсації за належне до отримання житлове приміщення, відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2015р. № 728.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.05.2024р. у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із даним рішенням, апелянт ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Апелянт просить суд, Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.05.2024р. скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу у Службі зовнішньої розвідки України та відповідно до Наказу голови Служби зовнішньої розвідки України № 912-ос/вс від 20.04.2023р. звільнено зі служби та знято з усіх видів грошового забезпечення.
Позивач звернувся до Служби зовнішньої розвідки України із заявою про надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення в порядку ст.3 Закону України “Про звернення громадян”, відповідно до якої просив: розглянути заяву щодо виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, виділити грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення, відповідно до абз.4 ч.1 ст.12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”; надати інформацію щодо орієнтованого розміру грошової компенсації; надати обґрунтовану відповідь щодо вжитих заходів .
29.09.2023р. листом № 19/1/1883-вс/н Фінансово-економічне управління Служби зовнішньої розвідки України повідомив, що позивач та члени його сім?ї (дружина - ОСОБА_2 , 1989 р.н., син дружини - ОСОБА_3 , 2005 р.н., донька - ОСОБА_4 , 2018 р.н.), на квартирному обліку перебувають з 07 червня 2018 року та станом на 03 липня 2023 року знаходяться за № 677 по черговості на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення. Житлово-побутова комісія Служби зовнішньої розвідки України письмово не інформувала останнього та членів його сім'ї у зв'язку з тим, що у нього не настала черга на отримання компенсації у поточному році. 3 огляду на вищевикладене, позачергове надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення суперечитиме вимогам Порядку та порушить права шестисот сімдесяти шести осіб, які перебувають на квартирній черзі перед ним.
ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей
ст.47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначає Закон України від 20.12.1991р. №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-ХІІ).
ст.1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що соціальний захист військовослужбовців - це діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
В ст.1-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", видно, що військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
ст.2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
п.1 ст.12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.
Отже, зазначеним законом держава взяла на себе обов'язок забезпечення військовослужбовців (військовослужбовців запасу) жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення, зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житлового кодексу України, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
ч.1 ст.9 Житлового кодексу України передбачено, що громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду, або на одержання за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, або в будинках житлово-будівельних кооперативів.
В ст.9, ст.43 Житлового кодексу України видно, що громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.
ст.48, ст.49 Житлового кодексу України встановлено, що жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі, але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України. При цьому, враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки. Понад норму жилої площі окремим категоріям громадян надається додаткова жила площа у вигляді кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів.
Із змісту ст.12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" видно, що Кабінет Міністрів України Постановою від 03.08.2006р. № 1081 “Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями” (далі - постанова № 1081) затвердив Порядок № 1081, який визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.
Згідно п.3, п.29, Порядку № 1081 військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.
Військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
В п.9 ст.12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та п. 29 Порядку № 1081 видно, що особа, яка звільнена з військової служби в запас або у відставку, має право на залишення на квартирному обліку з підстав, перелік яких є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.
Однак, п.30 Порядку № 1081 передбачає випадки, коли військовослужбовці знімаються з обліку громадян, які потребують поліпшені житлових умов, а саме у разі:
1) поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла;
2) засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження;
3) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;
4) подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік;
5) в інших випадках, передбачених законодавством.
Таким чином, військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, та на грошову компенсацію, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на військовій службі, крім випадків, передбачених пунктом 30 Порядку № 1081.
У свою чергу порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення визначаються Кабінетом Міністрів України (ст.48-1 ЖК України).
Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах (далі - військові частини), а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях), за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі - компенсація) установлено Порядком визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015р. № 728 (далі - Порядок № 728).
Відповідно до п.3, п.5, п.6 цього Порядку, військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, мають право отримати компенсацію один раз протягом усього часу проходження військовослужбовцями військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім'ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім'ї компенсації є їх зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальні органи, Національна гвардія, Управління державної охорони, ДКА, Адміністрація Держспецзв'язку щороку протягом I кварталу після визначення загальної суми видатків на надання компенсації розподіляють її між військовими частинами, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями), в яких ведеться облік військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, з урахуванням часу взяття військовослужбовців та членів їх сімей на такий облік та/або включення їх до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень( п. 9 Порядку №728).
В п.10, п.11 Порядку №728, видно, що житлові комісії військових частин, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та квартирно-експлуатаційних установ (організацій) (далі - житлові комісії) письмово інформують військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання жилих приміщень у поточному році, про їх право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір.
п.11 цього ж Порядку передбачено, що для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:
- рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім'ї, зазначеної в абзацах четвертому і п'ятому пункту 2 цього Порядку) та нотаріально посвідчена згода членів його сім'ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;
- довідка про склад сім'ї та реєстрацію місця проживання (перебування);
- копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);
- копія облікової картки фізичної особи - платника податків (військовослужбовця та членів його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
- копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
- довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;
- дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім'ї компенсації у випадках, визначених законодавством.
п.12 Порядку №728 встановлено, що житлові комісії розглядають рапорти військовослужбовців (заяви, зазначені в п.11 цього Порядку) щодо надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.
Надання військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України та членам їх сімей грошової компенсації регулюється розділом VII Інструкції про порядок забезпечення і надання співробітникам Служби зовнішньої розвідки України та членам їх сімей житлових приміщень, затвердженої наказом Служби зовнішньої розвідки України від 20 жовтня 2008 року № 242, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2008 року за № 1105/15796 (далі - Інструкція).
Згідно п.7.2 Інструкції, житлово-побутова комісія щороку у разі затвердження бюджетних призначень для забезпечення житлом військовослужбовців Служби розвідки України на відповідний бюджетний рік інформує листом з повідомленням військовослужбовців та членів їх сімей (осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку, у разі їх смерті - членів сім'ї таких осіб), у яких настала черга на отримання житлових приміщень, про їх право на отримання грошової компенсації, їх орієнтовний розмір та перелік документів, необхідних для отримання компенсації, або надає таке повідомлення особисто під підпис.
В абз. 4 п.7.2 Інструкції передбачено, що черговість надання грошової компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім'ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на позачергове одержання житлових приміщень.
Отже, процедура отримання військовослужбовцем грошової компенсації замість житла є багатоетапною та передбачає певний порядок послідовних дій ряду різних суб'єктів.
Як встановлено з матеріалів справи, на підтвердження реалізації свого права на отримання грошової компенсації, позивач подав заяву про надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення (дата не вказана), до якої додав:
оригінал ордеру про надання правової допомоги;
копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;
копію паспорта громадянина України;
копію картки про отримання ідентифікаційного коду;
заява про виділення грошової компенсації від дружини;
копія довідки про реєстрацію місця проживання;
витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заявника;
витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно дружини заявника
копія свідоцтва про шлюб.
Оцінюючи доводи апелянта, колегія суддів, зазначає, що, в даному випадку, першочергово необхідно встановити, чи дотриманий відповідачем порядок розгляду звернення щодо отриманням грошової компенсації за належне до отримання житлове приміщення.
Колегія суддів зазначає, що приписами Порядку № 728 чітко вказано, що питання щодо прийняття рішення про надання або відмову у наданні грошової компенсації покладено на житлові комісії, які розглядають рапорти військовослужбовців щодо надання такої компенсації, тільки після того, як останні письмово інформують військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання жилих приміщень у поточному році та про їх право на отримання компенсації.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу апелянта, що Постанова № 728, чітко визначає, що подання рапорту військовослужбовцем (заяви, зазначеної в п.11 цього Порядку) передує письмове інформування житлових комісій про настання черги на отримання жилих приміщень у поточному році або їх право на отримання компенсації.
Одночасно колегія суддів зазначає, що листом від 29.08.2023р. №1/1/1883-вс/н Фінансово-економічне управління Служби розвідки України розглянула заяву ОСОБА_1 щодо грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення та повідомила, що останній та члени його сім'ї (дружина - ОСОБА_2 , 1989 р.н., син дружини - ОСОБА_3 , 2005 р.н., донька - ОСОБА_4 , 2018 р.н.), на квартирному обліку перебувають з 07 червня 2018 року та станом на 03 липня 2023 року знаходяться за № 677 по черговості на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення. Житлово-побутова комісія Служби зовнішньої розвідки України письмово не інформувала ОСОБА_1 та членів його сім'ї у зв'язку з тим, що у нього не настала черга на отримання компенсації у поточному році. 3 огляду на вищевикладене, позачергове надання ОСОБА_1 грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення суперечитиме вимогам Порядку та порушить права шестисот сімдесяти шести осіб, які перебувають на квартирній черзі перед ним.
При цьому, позивач звертаючись до суду за захистом свого, як він вважає, порушеного права доказів того, що житлова комісія Служби зовнішньої розвідки України письмово інформувала ОСОБА_1 та членів його сім'ї, про те, що настала черга на отримання жилого приміщення у поточному році та про їх право на отримання компенсації, як це передбачено пунктом 10 Порядку № 728, або підтвердження факту настання такої черги у поточному році, не надано суду.
Колегія суддів зазначає, що Рішення житлової комісії затверджується відповідно командирами військових частин, військовими комісарами та начальниками житлово-експлуатаційних установ (організацій), після чого в порядку, визначеному Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрацією Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальними органами, Національною гвардією, Управлінням державної охорони, ДКА, Адміністрацією Держспецзв'язку, списки осіб, щодо яких прийнято рішення про надання компенсації, подаються на затвердження відповідно Міністрові оборони, Міністрові внутрішніх справ, Міністрові інфраструктури, Голові Держприкордонслужби, Голові ДСНС, Голові СБУ, керівнику розвідувального органу, начальнику Управління державної охорони, командувачу Національної гвардії, Голові ДКА, Голові Держспецзв'язку.
Отже, з вищевказаних приписів Порядку № 728 видно, що за результатом розгляду рапорту (заяви) військовослужбовця щодо отриманням грошової компенсації за належне до отримання житлове приміщення житлові комісії приймають рішення про її надання або відмову в наданні.
п.8 розділу ІІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої, наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року № 380, передбачено, що рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) оформлюється протоколом (додаток 4), підписується членами комісії, які були присутні на засіданні житлової комісії, та протягом двадцяти робочих днів затверджується командиром військової частини та оголошується в наказі.
Тобто, рішення житлової комісії про надання грошової компенсації за належне до отримання житлове приміщення або відмову в наданні повинно оформлюватися протоколом.
Разом з тим, колегія суддів погоджується з доводами апелянта, що судом першої інстанції не враховано, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 , відповідач протиправно не передав заяву на розгляд житлової комісії для прийняття відповідного рішення.
Покликання Служби зовнішньої розвідки України, а також суду першої інстанції на черговість надання компенсації колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки, це питання повинно досліджуватися на засіданні житлової комісії, за результатом якої, такою комісією приймається відповідне рішення.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів зазначає, що в даному випадку Служба зовнішньої розвідки України не дотримала порядок та процедуру розгляду заяви про надання грошової компенсації, що є підставою для задоволення позову.
За таких обставин, колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову помилковими та такими, що прийняті без повного та всебічного дослідження матеріалів справи та наявних письмових доказів..
У силу п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Згідно зі ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:
1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;
3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;
4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на викладені обставини справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновків про те, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи і є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та прийняття нового, яким позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 308,310,315,317,321,322,325,329 КАС України суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі № 300/9058/23 - скасувати та прийняти нову постанову.
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Служби зовнішньої розвідки України щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02.09.2015р. №728.
Зобов'язати Службу зовнішньої розвідки України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо надання грошової компенсації та прийняти рішення про задоволення заяви або відмову у її задоволенні відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015р. №728 з врахуванням висновків суду викладених у мотивувальній частині цього рішення.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку, виключно у випадках передбачених ч.4 ст.328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Н. В. Бруновська
судді О. І. Довга
Р. Б. Хобор
Повне судове рішення складено 23.07.2024р.