Справа № 760/28599/23
про залишення апеляційної скарги без руху
22 липня 2024 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Черпак Ю.К., перевіривши матеріали апеляційної скарги Департаменту патрульної поліції на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 12 червня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови по справі про накладення адміністративного стягнення,
Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 12 червня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
В апеляційній скарзі, поданій 15 липня 2024 року (відповідно до дати прийняття поштового відправлення), Департамент патрульної поліції просить скасувати зазначене рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Всупереч вимогам пункту 1 частини п'ятої статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги апелянтом не долучено квитанцію про сплату судового збору.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 Кодексу, застосовуються правила статті 169 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху і апелянту надається строк для усунення її недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Згідно з підпунктом 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року, в якому було подано до суду позовну заяву, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» становив 2 684 грн.
Отже, ставка судового збору за подачу позову - 536, 80 грн (2 684 грн грн. х 0,2).
Таким чином, Департаменту патрульної поліції потрібно сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 805, 20 грн (536, 80 грн. х 150 %).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA638999980313171206081026007, код класифікації доходів бюджету - 22030101. Призначення платежу: 101; (ЄДРПОУ/РНОКПП апелянта); за розгляд апеляційної скарги (назва апелянта); Шостий апеляційний адміністративний суд; справа № (номер судової справи).
Статтею 286 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини 4 статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Апеляційну скаргу Департаментом патрульної поліції подано 15 липня 2024 року, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Разом з апеляційною скаргою заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку, обґрунтоване тим, що оскаржуване рішення отримано 04 липня 2024 року, в підтвердження чого додано копію першого аркуша зі штампом вхідної кореспонденції Департаменту патрульної поліції № 51189 від 04 липня 2024 року. Тому, на думку департаменту, апеляційну скаргу подано в межах строків, встановлених частиною четвертою статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України.
Однак, номер та дата реєстрації вхідної кореспонденції, проставленої самим департаментом, не свідчать про дату отримання рішення суду, а лише фіксують факт реєстрації кореспонденції суду при надходженні до відповідного органу.
Такі правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 16 листопада 2021 року у справі № 804/7324/16, від 29 жовтня 2021 року у справі № 160/8862/19, від 03 грудня 2020 року у справі № 826/6756/18, від 28 січня 2021 року у справі № 160/8840/18, від 12 березня 2021 року у справі № 640/23728/19, які відповідно до частини шостої статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" підлягають врахуванню.
При цьому, апелянтом не додано інших доказів на підтвердження факту отримання оскаржуваного рішення 04 липня 2024 року, зокрема конверту, тощо.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга Департаменту патрульної поліції підлягає залишенню без руху, оскільки вона не відповідає вимогам встановленим Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, Департаменту патрульної поліції протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху належить подати до Шостого апеляційного адміністративного суду заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин його пропуску та з додаванням доказів на підтвердження цієї обставини, в тому числі належних доказів про отримання оскаржуваного судового рішення та докази, що підтверджують сплату апелянтом судового збору за подачу апеляційної скарги в розмірі 805, 20 грн (оригінал документу).
Керуючись статтями 169, 286, 296, 298, частиною другою статті 321, частиною другою статті 325, статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 12 червня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови по справі про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз'яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, у відкритті апеляційного провадження може бути відмовлено або апеляційна скарга повертається особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак