Постанова від 22.07.2024 по справі 748/2697/24

Провадження №3/748/1920/24

Єдиний унікальний № 748/2697/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2024 рокум. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Хоменко Л.В.,

секретаря Базарної М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої секретарем Олишівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ;

за статтею 188-28 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення у тому, що вона 22 квітня 2024 року об 11 год. 15 хв., будучи посадовою особою - секретарем Олишівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, не виконала законну вимогу посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції капітана поліції Мальцева В.М. № 100 від 08 квітня 2024 року щодо встановлення дорожніх знаків пріоритету на перехресті вулиць Шевченка - Зарічна у смт. Олишівка Чернігівського району Чернігівської області, чим порушила п.5.12.1.4 ДСТУ 3587: 2022 і ДСТУ 4100:2021, п. 1.5 ПДР України та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 щодо складеного відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення пояснила, що питання виділення коштів для цих цілей було винесено на порядок денний сесії сільської ради. Рішенням 27 сесії 8 скликання, яка відбулась 03 червня 2024 року № 638-27/VIII з метою забезпечення експлуатаційного стану та утримання вулиць населених пунктів Олишівської селищної ради прийнято відповідні зміни, якими в рамках даної програми передбачено придбання та встановлення дорожніх знаків. 28 сесії 8 скликання відбулась 10 липня 2024 року, на яку винесений проект рішення «Про виділення коштів на виготовлення та встановлення дорожніх знаків», проте, проект рішення не був підтриманий більшість голосів депутатів від загального складу ради, що унеможливлює виконання вимог поліції. Таким чином, вимоги старшого інспектора з ОД ВБДР УПП в Чернігівській області ДПП ОСОБА_2 про встановлення знаків пріоритету неможливо виконати у встановлений у вимогах термін з дотримання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у зв'язку з відсутністю відповідного фінансування. На час розгляду справи Олишівською селищною радою замовлено кошторисну документацію на встановлення дорожніх знаків.

Відповідно ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Рішеннями Олишівської селищної ради «Про затвердження Програми благоустрою Олишівської територіальної громади на 2024 рік» від 22 грудня 2023 року № 545-24/ VIII та «Про затвердження Програми утримання та розвитку інфраструктури доріг в Олишівській територіальній громаді на 2024 рік» від 07 березня 2024 року № 585- 25/ VIII, які оприлюднено на офіційному сайті селищної ради затверджено відповідні Програми з метою в тому числі забезпечення експлуатаційного стану та утримання вулиць населених пунктів Олишівської селищної ради.

Рішенням 27 сесії 8 скликання, яка відбулась 03 червня 2024 року № 638-27/VIII «Про внесення змін до Програми благоустрою Олишівської територіальної громади на 2024 рік» з метою забезпечення експлуатаційного стану та утримання вулиць населених пунктів Олишівської селищної ради прийнято відповідні зміни, якими в рамках даної програми передбачено придбання та встановлення дорожніх знаків.

На розгляд 28 сесії 8 скликання, яка відбулась 10 липня 2024 року винесений проект рішення «Про виділення коштів на виготовлення та встановлення дорожніх знаків», проте проект рішення не був підтриманий більшість голосів депутатів від загального складу ради, що унеможливило здійснення відповідних видатків на виготовлення та встановлення дорожніх знаків.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 22, 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідник адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування; розгляд прогнозу місцевого бюджету, затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету.

Таким чином, встановлено, що виконання вимоги старшого інспектора з ОД ВБДР УПП в Чернігівській області ДПП Мальцева В.М. № 100 від 08 квітня 2024 року про встановлення знаків пріоритету неможливо виконати у встановлений у вимогах термін з дотримання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у зв'язку з відсутністю відповідного фінансування.

На час розгляду справи Олишівською селищною радою замовлено кошторисну документацію на встановлення дорожніх знаків.

Таким чином у бездіяльності ОСОБА_1 , як секретаря Олишівської селищної ради вбачаються ознаки адміністративного правопорушення та підтверджується даними зазначеними в протоколі про адміністративне правопорушення, який є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним із джерел доказів, вимогою інспектора відділу безпеки дорожнього руху УПП в Чернігівській області ДПП В.Мальцева, Актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 22 квітня 2024 року, та його письмовими поясненнями, що знаходяться в матеріалах справи. Однак і встановлено, що вимогу старшого інспектора з ОД ВБДР УПП в Чернігівській області ДПП Мальцева В.М. № 100 від 08 квітня 2024 року про встановлення знаків пріоритету неможливо виконати у встановлений у вимогах термін з дотримання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у зв'язку з відсутністю відповідного фінансування.

Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Суд враховує особу, що притягується до адміністративної відповідальності, відсутність тяжких наслідків вчиненого нею адміністративного правопорушення, те, що ОСОБА_1 вживаються заходи до винонання вимог інспектора( замовлено кошторисну документацію), але у зв'язку з відсутністю відповідного фінансуваня у встановлений інспектором строк виконати вимогу неможливо, суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення можливо визнати малозначним та ОСОБА_1 можливо звільнити від адміністративної відповідальності згідно ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22,283,284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.188-28 КУпАП - закрити.

Постанова суду може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області.

Суддя Хоменко Л.В.