22.07.2024
Справа № 744/686/24
Провадження № 3/744/583/2024
22 липня 2024 року Семенівський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Смаги С. В.,
при секретарі Савченко С. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області матеріали, які надійшли від третьої прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_1 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Кодима Одеської області, громадянина України, техніка - водія групи зв'язку мінометної прикордонної застави третьої прикордонної комендатури швидкого реагування військової частини НОМЕР_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно відомостей протоколу про адміністративне правопорушення серії ЧЦП № 000343 від 30 червня 2024 року, особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 поставлено до вини те, що 29 червня 2024 року об 11 годині 00 хвилин військовослужбовець ОСОБА_1 в умовах дії особливого періоду в Україні, започаткованого Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і чинного згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України», знаходився в місці дислокації особового складу й виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані.
В ході підготовки справи до розгляду було виявлено, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам встановленим законодавством.
Відповідно до положень ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Обов'язок щодо належного складення протоколу про адміністративне правопорушення, який відповідно до ч. 1 ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є одним з доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
В порушення вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі не повністю зазначено місце проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - місто Кодима Подільського району Одеської області, проте не зазначено назву вулиці та номер будинку.
Також у протоколі не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, що унеможливлює визначення територіальної підсудності розгляду справи про адміністративне правопорушення.
З урахуванням вищевказаних недоліків, суд приходить до висновку про необхідність направити справу на доопрацювання з метою усунення порушень закону. Допущені порушення унеможливлюють якісний, повний, об'єктивний розгляд справи.
З огляду на викладене, враховуючи положення норм закону стосовно змісту протоколу про адміністративне правопорушення, вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 221, 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Повернути на доопрацювання справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення як неналежно оформлену до третьої прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_1 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Смага