справа № 208/4205/24
№ провадження 3/208/1760/24
Іменем України
15 липня 2024 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., розглянувши матеріали адміністративних справ про адміністративні правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , посвідчення водія серії НОМЕР_1 , за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271212 від 30.04.2024 року та ч.5 ст. 126 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271213 від 30.04.2024 року, -
встановив:
В провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська знаходяться адміністративні матеріали про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- ч.1 ст. 130 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271212 від 30.04.2024 року справа № 208/4205/24 провадження № 3/208/1760/24;
- за ч.5 ст. 126 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271213 від 30.04.2024 року справа № 208/4206/24 провадження № 3/208/1761/24.
Згідно до протоколів про адміністративне правопорушення, слідує, що 30.04.2024 року о 15:50 годині в м. Кам'янське, по вул. Лісопильна, б. 84, водія ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 керував т/з MITSUBISHI LANCER д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: не природна блідість, підвищена жвавість рухів, поведінка не відповідає дійсності. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився на бодікамеру № 796020 та № 796128, крім того водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом не маючи права керування транспортним засобом, правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.5 та п. 2.1а ПДР, як складову адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, та ч.5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, обвинувачується у вчиненні декілька правопорушень, суддя вважає необхідним об'єднання справ про адміністративне правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, -
постановив:
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- справу № 208/4205/24 провадження № 3/208/1760/24 за ч.1 ст. 130 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271212 від 30.04.2024 року та
- справа № 208/4206/24 провадження № 3/208/1761/24 за ч.5 ст. 126 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 271213 від 30.04.2024 року.
Присвоїти провадженням, єдиний номер справи 208/4205/24.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Івченко Т. П.