Постанова від 17.07.2024 по справі 753/12203/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/12203/24

провадження № 3/753/4523/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" липня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Якусик О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Дарницького УП ГУ НП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 580606, 11 червня 2024 року близько 12-00 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив конфлікт з дружиною, під час якого ображав нецензурними словами, чим своїми діями вчинив домашнє насильство психологічного характеру, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

ОСОБА_1 у поданих письмових поясненнях та у судовому засіданні заперечив проти обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, вказавши, що у період з 08 по 15 червня 2024 року разом із сином перебував у місті Сміла, а тому не міг вчинити адміністративне правопорушення у місті Києві по вул. Б. Гмирі, що підтверджується випискою з банківського рахунку про здійснені ним оплати в місті Сміла та може бути підтверджено свідками. Також ОСОБА_1 наголошував на відсутності доказів вчинення ним правопорушення.

Потерпіла ОСОБА_2 не заперечувала проти відсутності ОСОБА_1 11 червня 2024 року у місті Києві та вказала, що зверталася із заявою про вчинення правопорушення 16 червня 2024 року щодо викрадення її чоловіком документів на нерухомість.

Частиною першою статті 173-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність, зокрема, за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, серед іншого, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі (стаття 256 КУпАП).

Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, долучено протокол про адміністративне правопорушення, рапорт оперативного чергового Дарницького УП ГУНП у м. Києві від 16 червня 2024 року, згідно з яким 16 червня 2024 року о 14:40 надійшло повідомлення зі служби 102, про те, що 16 червня 2024 року о 14:40 за адресою АДРЕСА_3 заявниця повідомила, що її чоловік забрав документи від квартири та сказав, що повертати не буде, просить розібратися з чоловіком, щоб він повернув кошти і документи; заява ОСОБА_2 від 16 червня 2024 року, форма оцінки ризиків домашнього насильства від 16 червня 2024 року.

Водночас, жодних доказів, того що ОСОБА_1 вчинив насильство в сім'ї 11 червня 2024 року за обставин, описаних у протоколі про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять, а учасники справи не заперечують того факту, що 11 червня 2024 року між ними конфліктів не було. Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки така позиція не узгоджуватиметься із стандартом доказування «поза розумним сумнівом».

Як визначено статтею 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Враховуючи те, що матеріали справи не містять доказів вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства у сім'ї 11 червня 2024 року, суд дійшов висновку про відсутність події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-3 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, вважаю за необхідне провадження в справі закрити у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Керуючись статтями 173-2, 274, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Якусик