Справа №638/11922/24
Провадження № 3/638/5536/24
19 липня 2024 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Подус Г.С., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов від Управління СБУ в Харківській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , курсанта 4 навчального курсу факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації ХНУПС імені І.Кожедуба, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.212-2 КУпАП,-
встановив:
ОСОБА_1 , будучи курсантом 4 навчального курсу факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації ХНУПС імені І.Кожедуба, порушив п.107, п. 126 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого Постановою КМУ від 18.12.2013 року №939, а саме, довідка про наявність допуску до державної таємниці у ОСОБА_1 після того як потреба у її використанні минула та сплив строк її дії не була повернута до РСО ХНУПС ім. Івана Кожедуба.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст.212-2 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, у зв'язку з чим суддя розглядає справу у відсутності правопорушника.
Суддя, розглянувши адміністративний матеріал, дослідивши докази по справі, дійшов наступного.
Відповідно до висновку службового розслідування від 27.05.2024 року №158нт, складеного комісією ХНУПС, ОСОБА_1 , будучи курсантом 4 навчального курсу факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації ХНУПС імені І.Кожедуба, порушив п.107, п. 126 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого Постановою КМУ від 18.12.2013 року №939, а саме, довідка про наявність допуску до державної таємниці у ОСОБА_1 після того як потреба у її використанні минула та сплив строк її дії не була повернута до РСО ХНУПС ім. Івана Кожедуба.
Адміністративним правопорушенням згідно п.6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП визнається, порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про державну таємницю”, володілець секретної інформації або власник матеріальних носіїв такої інформації реалізує свої права з урахуванням обмежень, установлених в інтересах національної безпеки України відповідно до цього Закону.
Відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну таємницю” керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій зобов'язані здійснювати постійний контроль за забезпеченням охорони державної таємниці.
Служба безпеки України має право контролювати стан охорони державної таємниці в усіх державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, а також у зв'язку з виконанням цих повноважень одержувати безоплатно від них інформацію з питань забезпечення охорони державної таємниці. Висновки Служби безпеки України, викладені в актах офіційних перевірок за результатами контролю стану охорони державної таємниці, є обов'язковими для виконання посадовими особами підприємств, установ та організацій незалежно від їх форм власності.
За правилами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тощо.
Обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП, окрім визнання ним своєї вини в судовому засіданні, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №20 від 02.07.2020 року, висновоком службового розслідування від 27.05.2024., наказом начальника ХНУПС №915 від 10.07.2020 року, бланком отримання пояснень від 24.07.2020 року, витягом з наказу начальника ХНУПС №187 від 18.08.2020 року про зарахування ОСОБА_1 , зобов'язаннями громадянина України у зв'язку з допуском до державної таємниці (форма 9), письмовими поясненнями ОСОБА_1 , довідкою про те, що ОСОБА_1 є допущеним до державної таємниці.
Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.
Суддя, повно та всебічно дослідивши адміністративний матеріал, дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП.
Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, враховуючи умови та характер вчинених адміністративних правопорушень, особу правопорушника: вік, соціальне положення, ступінь його вини та ставлення до вчиненого, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати адміністративне стягнення, в межах санкції вказаної статті.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI з наступними змінами та доповненнями, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі, встановленому зазначеним Законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 212-2, 221, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Відповідно до положень ст.ст.307-308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
Суддя: