Справа № 567/1211/24
Провадження №3/567/750/24
22 липня 2024 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм у ФОП ОСОБА_2 , особу з інвалідністю 3 групи, РНОКПП НОМЕР_1
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
09.07.2024 о 10 год. 45 хв. в с.Шлях по вул.Незалежності Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 керував автобусом БАЗ А079.23, реєстраційний номер НОМЕР_2 , перед початком руху не забезпечив технічно справний стан автомобіля, внаслідок чого під час руху в транспортному засобі відірвалося заднє ліве колесо та пошкодило паркан домогосподарства ОСОБА_3 , в результаті чого ОСОБА_3 завдано матеріальної шкоди, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що 09.07.2024 ФОП ОСОБА_2 дав йому вказівку, щоб автобус, на якому він постійно працює, він лишив на шиномонтажі, а в рейс їхав іншим автобусом, що він і зробив. Вказав, що перед тим в цьому автобусі були замінені колеса, а він, неперевіривши того, чи добре затягнуті гайки на колесах, виїхав в рейс. Пояснив, що перед тим він чув, як ОСОБА_2 запитував у водія, який постійно працює на тому автобусі, чи перевірив він затяжку коліс, на що той відповів ствердно. Зазначив, що в ході руху транспортного засобу на задньому лівому колесі відкрутилися гайки і колесо відлетіло та розбило секції бетонної огорожі в с.Шлях Рівненського району, а сам автобус він скерував на обочину після чого він накренився. Пояснив, що на даний час шкода для потерпілого ним відшкодована.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, надавши оцінку всім доказам в їх сукупності та взаємозв'язку, доходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП та необхідність притягнення його до адміністративної відповідальності з огляду на наступне.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 09.07.2024 серії ААД №820068, схемою місця ДТП від 09.07.2024 та іншими матеріалами справи.
При вирішенні справи, при встановленні порядку та обсягу дослідження доказів, суд погодився з позицією ОСОБА_1 щодо недослідження наданих суду відеозаписів, з врахуванням того, що він вину у вчиненні зазначеного правопорушення визнав та фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення, як вони викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, ним не оспорювались.
Зазначені вище докази жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Таким чином, факт скоєння вказаного правопорушення за обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, підтверджується зібраними доказами, які повністю узгоджуються між собою. Підстав вважати їх недопустимими суд не вбачає.
З схеми місця ДТП від 09.07.2024 вбачається, що ДТП мала місце в АДРЕСА_2 , на ній зазначені місця розташування об'єктів ДТП та вказано механічні пошкодження, які отримав транспортний засіб в результаті ДТП.
Заперечень щодо порушень поліцейськими законодавства при складанні протоколу, невідповідності внесених відомостей до протоколу, схеми ДТП ОСОБА_1 не вказував.
Статтею ст.124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
В судовому засіданні встановлено, що 09.07.2024 о 10 год. 45 хв. в с.Шлях по вул.Незалежності Рівненського району (Острозька МТГ) Рівненської області ОСОБА_1 керував автобусом БАЗ А079.23, реєстраційний номер НОМЕР_2 , перед початком руху не забезпечив технічно справний стан автомобіля, внаслідок чого під час руху в транспортному засобі відірвалося заднє ліве колесо та пошкодило паркан домогосподарства ОСОБА_3 , результаті чого ОСОБА_3 завдано матеріальної шкоди, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.2.3 а ПДР України.
Пунктом п.2.3 а ПДР визначено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний перед виїздом перевірити та забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу.
Зібрані у справі про адміністративне правопорушення докази суд визнає належними, допустимими та такими, що відповідають вимогам ст.251 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Застосовуючи вид адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення та особу правопорушника, який є пенсіонером, особою з інвалідністю 3 групи, однак працевлаштований, у вчиненому розкаявся, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, визначеному санкцією ст.124 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для попередження вчинення нею нових правопорушень.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, постанова судді про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Таким чином, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.24, 40-1, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
У разі несплати штрафу в 15-ти денний термін, штраф підлягає примусовому стягненню з ОСОБА_1 в порядку ст.308 КУпАП у подвійному розмірі, а саме в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.