Справа № 375/993/24
Провадження № 3/375/712/24
22 липня 2024 року смт Рокитне Білоцерківського району Київської області
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Антипенко В. П.,
розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області, у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, (далі КУпАП),
21.06.2024 о 13-45 год. ОСОБА_1 на перехресті нерівнозначних доріг, вул. Білоцерківська та провул. Мідлицького, смт Рокитне Білоцерківського району Київської області, керуючи автомобілем ВАЗ21043, номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись по другорядній дорозі, не надав перевагу у русі ОСОБА_2 , яка керувала велосипедом та рухалася по головній дорозі, внаслідок чого сталося зіткнення з пошкодженням велосипеду потерпілої.
Цими діями ОСОБА_1 порушив п. 2.3б та п.16.11 Правил дорожнього руху України, (далі - ПДР), та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушення визнав повністю за обставин, викладених у матеріалах справи. Повідомив, що він є пенсіонером, отримує пенсію за віком. Просив не позбавляти його права керування транспортними засобами.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.
Згідно статті 252 КУпАП суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 21.06.2024 року серії ААД № 563009 вбачається, що 21.06.2024 о 13-45 год. ОСОБА_1 на перехресті нерівнозначних доріг, вул. Білоцерківська та провул. Мідлицького, смт Рокитне Білоцерківського району Київської області, керуючи автомобілем ВАЗ21043, номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись по другорядній дорозі, не надав перевагу у русі ОСОБА_2 , яка керувала велосипедом та рухалася по головній дорозі, внаслідок чого сталося зіткнення під час якого велосипед отримав механічні пошкодження.
Обставини ДТП та розташування транспортних засобів у момент його настання відображені схемі місця події. Крім того, відповідно до схеми, на обох дорогах стояли дорожні азнаки: по напрямку руху ОСОБА_1 - дорожній знак 2.1 «Дати дорогу», по напрямку руху велосипедиста - дорожній знак 2.3 «Головна дорога».
Відповідно до пояснень ОСОБА_1 , наданих 21.06.2024 праціфвникам поліції, та у судовому засіданні, він визнав усі обставини події, викладені у протоколі по справі про адміністративне правопорушення.
Факт дорожньо-транспортної пригоди зафіксованими із застосуванням нагрудної камери патрульного поліцейського, та записаною копією на СD-диск 1/2 у файлі clip-0, починаючи із 14-ї хвилини відтворення. Факт пошкодження велосипеду зафіксовано на СD-диск 1/2 у файлі clip-2, починаючи із 14-ї хвилини відтворення та підтверджується поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Адміністративним правопорушенням, в розумінні статті 124 КУпАП, є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п.1.10 ПДР, велосипед - транспортний засіб, крім крісел колісних, що приводиться в рух мускульною силою людини, яка знаходиться на ньому.
Згідно із пп б п. 2.3. ПДР, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до п. 16.11 ПДР, на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
За таких обставин суддя вважає доведеним факт порушення ОСОБА_1 п. 2.3 та 16.11 ПДР та скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Вирішуючи питання про визначення виду і розміру адміністративного стягнення, яке слід застосувати до правопорушника, суддя дійшов до таких висновків.
Санкцією статті 124 КУпАП передбачено накладення стягнення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року..
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП України, суддя визнає щире каяття винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП України, суддею не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, який є пенсіонером, ступінь його вини, вік, майновий стан та обставини, що пом'якшують відповідальність, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суддя вважає, що ОСОБА_1 має бути призначене покарання в межах санкції, передбаченої ст.124 КУпАП України, а саме: у виді штрафу.
Згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 280, 283, 284,294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Штраф підлягає стягненню на користь держави (рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету:21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Судовий збір підлягає стягненню в дохід держави (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя В. П. Антипенко